تاپیک جامع مسائل و مشکلات فنی Jac-J5 اتوماتیک(موتور 1800)

تصویر J3 ، J5 - S3 ، S5

مدیران انجمن: دينگاليگا, MCP

نمایه کاربر
LOVE CAR
روحش شاد
نوع خودرو: ف برای ازادی رفیق
محل اقامت: اصفهان (سپاهان شهر)
تماس:

جمعه 29 فروردین 1393, 11:11 am

wvktv نوشته شده: تحت لیسانس میتسوبیشی هست ولی بصورت سی کی دی نیست یعنی مستقیم از خود میتسوبیشی خریداری نمیشه بلکه زیر نظر میتسوبیشی تو چین تولید میشه . امیدوارم تو استفاده از مواد اولیه چینی ها دست کاری نکرده باشن برای کاهش قیمت تمام شده .
دادا دقیقا صحیح است
این مدل در چین تولید میشود و در اصل مهندسی و طراحی ان متعلق به میتسو است
ولی چون در ان تغییری ایجاد نشده (کد جدید نیست) و از نام و نشان میتسو در ان استفاده میشود (همان کد اصلی ) باید استانداردهای شرکت اصلی را نیز داشته باشد و زیر نظر شرکت میتسو باشد مانند بسیاری از محصولات داخلی که با اینکه دیگر در شرکت اصلی تولید نداشتند ولی قطعات ان زیر نظر شرکت اصلی باید باشد و یا اگر در داخل قطعات تولید میشود باید استانداردهای شرکت مادر را رعایت کنند
و بخاطر این مسئله جای نگرانی نیست (البته امیدوارم بالاخره چینه شاید ......)
(محسن)
نمایه کاربر
siamak 1211
شروع حركت
نوع خودرو: waiting for g5 at
محل اقامت: تبریز

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 1:31 am

با سلام خدمت دوستان پرسشی که دارم اینه که آیا در موقع پرداخت وجه و انتخاب رنگ آیا آپشنی هم به نام شیشه دودی است یا خیر .اگه امکان آن هست قیمت اون رو هم بیان کنید با تشکر سیامک
نمایه کاربر
yodord
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Lifan X50 cvt
محل اقامت: شمال شرق تهران

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 2:00 am

siamak 1211 نوشته شده:با سلام خدمت دوستان پرسشی که دارم اینه که آیا در موقع پرداخت وجه و انتخاب رنگ آیا آپشنی هم به نام شیشه دودی است یا خیر .اگه امکان آن هست قیمت اون رو هم بیان کنید با تشکر سیامک
خیر همچین آپشنی بصورت فابریک پیش بینی نشده .
پیچ جاده آخر راه نیست ، مگر آنکه تو نپیچی !؟...
نمایه کاربر
.:افشین:.
دنده 1
نوع خودرو: X60-درانتظار سانتافه
محل اقامت: تهران

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 8:34 am

wvktv نوشته شده:
LOVE CAR نوشته شده:
masoudz99 نوشته شده:دوستان اتومات دار،یه سوال ،

جک اتومات برای بالا رفتن از رمپ پارکینگی که شیب نسبتا زیادی داشته باشه،مشکلی داره یا نه(منظورم با دور پایین و بلافاصله بعد از راه افتادنه)؟؟

یعنی راحت میره بالا یا باید رفت رو تیپ ترونیک و دستی دنده داد؟
دادا مسعود در تست کوتاهی که من با جک اتومات داشتم مشکل کمبود قدرت و گشتاور در شروع حرکت ندیدم
و برعکس شروعی قوی و پر شتاب دارد که حتی حالت هرزگردی را نیز به چرخهای جلو تحمیل میکند
و از این بابت نگرانی وجود ندارد و به راحتی در حالت اتومات میتواند حرکت (رمپ پارکینگ )
دادا فراموش نکن تا سال 2005 این مجموعه و گریبکس بر روی میتسو لنسر بوده و امتحان خودش را پس داده

باز دوستان عزیز اتومات سوار بیشتر میتونند راهنمای کنند
Mitsubishi ECLIPSE 2006-2009 L4 2.4L 4 SP FWD F4A4B
Mitsubishi GALANT 2004-2009 L4 2.4L 4 SP FWD F4A4B
Mitsubishi LANCER 2004-2007 I4 2.0L/2.4L 4 SP FWD F4A4B
Mitsubishi OUTLANDER 2004-2005 L4 2.4L 4 SP FWD F4A4B

کد گریبکس جک جی 5 اتومات F4A4B است
تحت لیسانس میتسوبیشی هست ولی بصورت سی کی دی نیست یعنی مستقیم از خود میتسوبیشی خریداری نمیشه بلکه زیر نظر میتسوبیشی تو چین تولید میشه . امیدوارم تو استفاده از مواد اولیه چینی ها دست کاری نکرده باشن برای کاهش قیمت تمام شده .
یعنی تکنولوژی این گیربکس مال قبل از سال2005 هستش؟
بنابراین نسبت به گیربکس اتومات های طراحی 2010 به بعد قطعأ راندمان و چابکی کمتری داره.
البته به نسبت پولی که میگیرند مناسب هستش
نمایه کاربر
mohsen-K
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: sdv8

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 9:37 am

چهار دنده بودنش مشخص میکنه که تکنولوژی چه دوره ای رو داره.
siamak348
شروع حركت
نوع خودرو: jac j5 at

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 9:46 am

mohsen-K نوشته شده:چهار دنده بودنش مشخص میکنه که تکنولوژی چه دوره ای رو داره.
دوست نکته سنج واقعا تکنولوژی 2005 واسه شما با این مبلغی که میدی قدیمیه ، نظرت راجع به قدمت ماشینهای حدودا هم رده این مثل 206 sd ، پارس و حتی مگان...چیه؟
نمایه کاربر
mohsen-K
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: sdv8

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 12:27 pm

siamak348 نوشته شده:
دوست نکته سنج واقعا تکنولوژی 2005 واسه شما با این مبلغی که میدی قدیمیه ، نظرت راجع به قدمت ماشینهای حدودا هم رده این مثل 206 sd ، پارس و حتی مگان...چیه؟
سلام
برادر بهتره شمشیر و کلاهخودتون رو غلاف کنید چون بنده قصد جنگیدن با کسی رو ندارم. جمله من صرفا یه جمله خبری و آگاهی دهنده به دوست پرسشگرمون بود . تقریبا تا سال 2009-2008 عموما روی این رده از خودروها گیربکسهای 4 سرعته نصب بوده(منظورم بازه زمانی این مدل گیربکس بود) و بنده حرفی از قدیمی بودن و مقایسه با خودروهای همرده نزدم.
موفق باشید
DashMeiti
شروع حركت
نوع خودرو: Elantra

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 1:17 pm

با سلام
من شنيده بودم موتور اين ماشين تكنولوژي قديمي داره با مصرف بالا
الان هم توي سايت jac نگاه كنيد توي قسمت engine اصلا شركت موتور 1800 نداره!
اينم آدرس سايت اصلي
http://jacen.jac.com.cn/
توي قسمت j5 هم اصلا با موتور 1800 مدلي معرفي نشده و 1500 و 2000 داره! و هيچ صحبتي هم از ميتسوبيشي نشده! چون من تصميم به خريد اين ماشين دارم خواستم بدونم اين موتور از كجا اومده؟ اساتيد نظرشون رو در اين مورد بگن.
نمایه کاربر
siamak 1211
شروع حركت
نوع خودرو: waiting for g5 at
محل اقامت: تبریز

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 4:42 pm

DashMeiti نوشته شده:با سلام
من شنيده بودم موتور اين ماشين تكنولوژي قديمي داره با مصرف بالا
الان هم توي سايت jac نگاه كنيد توي قسمت engine اصلا شركت موتور 1800 نداره!
اينم آدرس سايت اصلي
http://jacen.jac.com.cn/
توي قسمت j5 هم اصلا با موتور 1800 مدلي معرفي نشده و 1500 و 2000 داره! و هيچ صحبتي هم از ميتسوبيشي نشده! چون من تصميم به خريد اين ماشين دارم خواستم بدونم اين موتور از كجا اومده؟ اساتيد نظرشون رو در اين مورد بگن.
با سلام دوست من موتور 1500 این ماشین تولید خود شرکت جی ای سی است ولی موتور 1800 مال میتسوبیشی که تحت لیسانس در چین تولید می شه
نمایه کاربر
LOVE CAR
روحش شاد
نوع خودرو: ف برای ازادی رفیق
محل اقامت: اصفهان (سپاهان شهر)
تماس:

سه‌شنبه 2 اردیبهشت 1393, 5:09 pm

mohsen-K نوشته شده:
siamak348 نوشته شده:
سلام
برادر بهتره شمشیر و کلاهخودتون رو غلاف کنید چون بنده قصد جنگیدن با کسی رو ندارم. جمله من صرفا یه جمله خبری و آگاهی دهنده به دوست پرسشگرمون بود . تقریبا تا سال 2009-2008 عموما روی این رده از خودروها گیربکسهای 4 سرعته نصب بوده(منظورم بازه زمانی این مدل گیربکس بود) و بنده حرفی از قدیمی بودن و مقایسه با خودروهای همرده نزدم.
موفق باشید
دادا محسن رسیدن بخیر خیلی کم پیدایی :smile:

کاملا صحیح فرمودی نمونه میتوان مزدا3 قدیم - سوناتا 2007 الی 2009 -هیوندای i30 و... را نام برد که همگی از گریبکس اتومات 4 سرعته استفاده میکردند
(محسن)
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “جی ای سی (جك) JAC”