قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

باز سازي مرسدس دربار(w108)

W110-W111-W108/109-W112-W113-W100
نمایه کاربر
mahdyonline
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: مشهد-قاسم جلس

پست چهارشنبه 16 بهمن 1387, 4:55 pm

سلام
خسته نباشيد
من كلا" از مرسدس خوشم مياد و هيچ چيزي رو به اون نمي دم :)
فقط يك نظر داشتم اونم اينه كه اصلا" اون سي دي پليرت بهش نمياد اگه مي توني ضبط اصليشو گير بيار سي دي رو يه جا بزار ديده نشه چون همش به همون كلاسيك بودنشه ديگه *girl*
باي
نمایه کاربر
babi s class
محل اقامت: landan

پست چهارشنبه 16 بهمن 1387, 5:01 pm

به نام او
سلام من يه چند وقتي بود كه ميخواستم داشبورد ماشين رو بازسازي كنم چون وضعيت چوبكاريش خوب نبود واحتياج به رنگ داشت . بالاخره تصميم گرفتم خودم اين كارو بكنم. خيلي خيلي سخت بود ولي از پسش بر اومدم.
دوستان اگه خواستن يه وقت از اين كارا بكنن من در خدمتم چون تنم ميخواره واسه اين كارا.
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
مراحل سنباده كاري چوبها
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
و اخر كار (پوستم كنده شد تا به اينجارسيد)
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
babi s class

پست چهارشنبه 16 بهمن 1387, 5:29 pm

موتور اين ماشين از يه جفت كاربراتور 4 دهنه برخورداره كه توي سرعت 160km درساعت موقع اشاره كردن به گاز شتاب خوبي داره و در مدت زمان اندك اين ماشين 2 تني رو به 200km در ساعت ميرسونه وبه نعمت وجود خنك كننده روغن موتور با اين ماشين ميشه مدت زيادي با سرعت 180 يا 190 رانندگي كرد.حالاببينيد يه بنز w109 با موتور6.9
(300SEL) چه كار ميكنه؟ :(
نمایه کاربر
Sadegh
متخصص فنی خودرو

پست پنج‌شنبه 17 بهمن 1387, 6:33 am

سلام.
ماشین فوق العاده ای دارین .گیربکس دستیه یا اتوماتیک ؟موتورش m110 دو میل سوپاپه یا قدیمیه ؟ اگه میشه راجب به بازسازی اون چوبکاری ها توضیح مفصلتری بدین .
نمایه کاربر
Mohammad
يار قديمي
نوع خودرو: C107,C350,XV50
Like شده: 4 بار

پست پنج‌شنبه 17 بهمن 1387, 11:25 am

سلام
:-)
منم خیلی وقته میخوام داشبورد ماشین رو باز کنم و اشکالایی که داره رفع کنم ولی هیچ باتریسازی اینکارو خوب و با وسواس واسه آدم انجام نمیده .کار خوبی کردی خودت بازش کردی. منوال داشتی یا همینجوری کار کردی؟

در باره چوبها هم بیشتر توضیح بده . من جایی خونده بودم که چوب ها رو بعد از سمباده زدن رنگ نمیکنن فقط کیلر میزنن روشون .شما رنگ کردی؟!
«هزار دوست كم است و یك دشمن زیاد»
نمایه کاربر
Ali Beheshti
Rebuilder
نوع خودرو: MB220 & Samand LX
محل اقامت: دولاب طهرون

پست پنج‌شنبه 17 بهمن 1387, 3:07 pm

بازم سلام
اطلاعات خیلی خوب و مفیدی دادید! ممنون :-)
فکر کنم من تا الان فرق W108 و W109 رو اشتباه میدونستم. پس هردوش یکیه با یه مقدار تفاوت
گشتم و توی ویکی پدیا اینا رو پیدا کردم. اگه خواستید بخونید
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W108

داشبوردش هم توی عکس خیلی قشنگ به نظر میاد! :( بهش نمیاد رنگ باشه! چون طرح چوبش بهش مونده! به هرحال مبارک باشه :grin:
در مورد 300SEL 6.3 میدونم که هشت سیلندره و هر سیلندرش 6332سی سی حجم داره و انژکتوری هم هست
موتورش موتور M100ه! همون که توی لیموزین های W100 به کار رفته!
توی دور 4500rpm معادل 250 اسب بخار قدرت داره و حداکثر سرعتش هم فکر میکنم 220 کیلومتر باشه!

اما موتور 6.9 رو من روی 450 دیدم!

آهان! تا یادم نرفته بگم که اگه من جای شما بودم این پخش مسخره رو روش نمیبستم!
نمیگم پخش بدیه، اما به این ماشین نمیاد! اگه میتونید رادیو پخش فابریک خودشش رو (Becker monaco) پیدا کنید خیلی بهتر میشه!(دوهفته پیش توی توپخونه دیدم میگفت 30 تومن :( گفتم تا 10 باشه میخرم، اما نشد) اگه میگید دیگه نوار ور افتاده و به کار نمیره، باید بگم CD هم ور افتاده! رادیوی خودش FM هم داره دیگه! میتونید یه MP3 playerفندکی بخرید و ازش استفاده کنید. ظاهر ماشینتون هم حفظ میشه!
این نظر من بود! یعنی من خودم اگه همچین بنزی داشته باشم هیچوقت روش از این پخشها نمیذارم. بازم ببخشید که فضولی کردم.
فعلا...
شد حکایت از زمانِ پیش تر/ آدم کودن چو نیشِ نیشتر
می خراشد روح و جان عاقلان / هرکه عقلش بیش دردش بیشتر
کپی رایت: «علی بهشتی پور»
نمایه کاربر
babi s class

پست جمعه 18 بهمن 1387, 8:03 am

به نام او
سلام به همه
در پاسخ به سوال صادق خان بگم كه ماشين دنده دستيه موتور ماشين هم قديميه 2 كاربرات هستش . چوبهاي داشبورد هم من بعد از سنباده كاري به يه رنگ كار مبل دادم اونم پلي استر كار كرد .هزينه اين كار هم 50 تومن شد.منم چون خودم دلم نميخواست ادم ديگه اي به ماشين دست بزنه خودم اين كار رو كردم هيچ راهنما واطلاعاتي هم در اين باره نداشتم با خودم گفتم اين داشبورد كه از فضا نيومده همون طور كه بسته شده همون جوري هم باز ميشه.
البته علي اقا شما شكسته نفسي ميفرمايين تا اين انتقادات و نظرات شما دوستان نباشه كه من حقير نمي تونم اين ماشين رو باز سازي كنم.
راجع به پخش فابريك هم خيلي تو فكر رفتم .اگه ميشه ادرسه شو بده ميخوام.
نمایه کاربر
Ali Beheshti
Rebuilder
نوع خودرو: MB220 & Samand LX
محل اقامت: دولاب طهرون

پست جمعه 18 بهمن 1387, 1:50 pm

سلام دوست عزیز که اسمتون هم نمیدونم ولی فکر میکنم بابک باشید.
ممنون از اینکه درمورد چوبکاری ها و ترمیمشون توضیح دادید.
درمورد بازکردن داشبورد هم واقعا باهاتون موافقم! واقعا کار درستی میکنید که ماشین رو دست هرکسی نمیدید. مخصوصا این بنز!
پیکان که مثلا همه مردم ایران بهش واردند، دو سه هفته پیش چون من کلاس داشتم و کار داشتم بابام برد داد یه باطری سازی بخاریشو سرویس کنه! آقا چشمتون روز بد نبینه پدر ماشین رو در آورده!!!! سیمکشی ضبط منو که ریخت به هم (آخه ضبطشو کلک رشتی زدم به جای چنجر به موبایل و MP3 وصل بشه! یه سری سیم اضافه داره) امروز رفتم درستش کنم دیدم به به!!! کسی که هنوز پایه های مغزی سوییچ رو بلد نیست تشخیص بده شده باطری ساز!!! یه ساعت سر کار بودم، آخر فهمیدم سیمهای سوییچ رو اشتباه وصل کرده بود(جای سیم مشترک با سیم حالت 2 رو جابجا زده بود واسه همین روی حالت یک کار نمیکرد!) بگذریم!
درمورد اون پخش اول یه معذرت خواهی باید بکنم. چون یه مقدار لحنم ناجور بود، خودم بعدش یه جوری شدم، خواستم درستش کنم وقتش گذشته بود. به بزرگی خودتون ببخشید!
این پخش Becker Monaco که میگم دوتا دایره شبیه سایر کلیدهای این ماشین داره که یکی واسه صدا و روشن و خاموشه و یکی هم برای موج رادیو! سه تا کلید مستطیلی هم واسه عقب و جلو و اجکت نوارش داره. اونو توی توپخونه پشت ویترین یه مغازه دیدم. دقیقا نمیدونم کدوم بود ولی همون توی خود میدون بود نه پاساژهاش.
اما مساله ای که هست اینه که نمیدونم اونا Stereo کار میکنه یا Dual mono کار میکنه؟
البته اینجا برای ما ظاهرش بیشتر مهمه! اگه خواستید توی کارهای الکترونیکیش میتونم کمکتون کنم(اگه کاری باشه انجام بدم).
راستی همون توپخونه توی پاساژ لباف طبقه دوم یا سوم یه مغازه هست به اسم «دیدنیها» که همش رادیو و ضبط و گرام و... قدیمی داره! میتونید اونجا هم سر بزنید.
بازار سید اسماعیل هم یه جا هست که پله باریک میره بالا و یکی به اسم احمدآقا اونجا از اینکارا میکنه!
اگه سالمش هم پیدا نکردید، فقط ظاهرش سالم باشه کافیه! باقیشو میشه یا درست کرد یا یه جوری تعویض کرد که ظاهرش حفظ بشه! (در این مورد در خدمتتون هستم. اگه کاری در این مورد داشتید توی وبلاگ WWW.Oldcars.Blogfa.com یه پی ام بدید!)

راستی قیمت این ماشین الآن چنده؟ یه ماه پیش یدونه نقره ای دیدم ظاهرش سالم بود و موتور تازه تعمیر میگفت 4900000
هم پولم نمیرسید هم از تعمیری بودنش دلچرکین شدم.
فعلا....
شد حکایت از زمانِ پیش تر/ آدم کودن چو نیشِ نیشتر
می خراشد روح و جان عاقلان / هرکه عقلش بیش دردش بیشتر
کپی رایت: «علی بهشتی پور»
نمایه کاربر
babi s class

پست جمعه 29 خرداد 1388, 1:25 pm

سلام خدمت الماني سوارا. راستش چجوري بگم يه چند وقتي يه يه كاري رو شوروع كردم (كسب كار) الان پول لازمم تصميم دارم 280 دمو بفروشم ولي اصلا دلم نمياد . :-o الانم نميدونم واسه فروشش چيكار كنم. تا جايي كه امكان داشته باشه ميخوام اين كارو نكنم ولي خوب .
نمایه کاربر
babi s class

پست یک‌شنبه 15 شهریور 1388, 6:29 pm

با سلام به همهي الماني سوارا
راستش گفته بودم ميخوام مشينو واسه نياز مالي بفروشم ولي هر كاري كردم نتونستم ازش دل بكنم مشكل ماليمم حل شد.
ميخوام چند وقت ديگه يه دست رينگ پيستون عوض كنم . راجع به اويل پمپ سوال داشتم مي خوام بدونم اويل پمپ 450 ميشه بهش خوروند اصلا تاثيري داره يا نه؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

بازگشت به “مرسدس بنز دهه 60”