تنظیم موتور موسو

W168-W202-W210-R129-R170-W140-W163-W463
نمایه کاربر
persica
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SSANYONG MUSSO E32-M
محل اقامت: تهران-محلات

تنظیم موتور موسو

پست توسط persica » شنبه 4 مهر 1394, 9:04 pm

سلام دوستان
من یه موسو 6 سیلند ر اتومات دارم،موتور مورد استفاده توی این ماشین، موتور 3200 بنز با کد m104 هست که تحت لیسانس بنز توی کره تولید میشه،چند زمانی هست که ماشینم دچار مشکل ریپ زدن شده و
این مشکل ریپ زدن ماشین ما به یه بیماری مزمن تبدیل شده،وقتی صبح که موتور سرده استارت میزنی ماشین به راحتی روشن میشه ولی وقتی دمای آب به محدوده نرمال میخواد برسه وقتی یه گاز سنگین میدم بعدداز اومدن دور موتور به محدوده دور درجا شروع میکنه به ریپ زدن و لرزیدن موتور که بعد از چند ثاتیه ریم زدن خود بخود رفع میشه
وقتی هم که ماشین خوب گرم شد کلا مرتفع میشه
کلا حس میکنم ماشین یه کم بیجون شده، 2 سال پیش پمپ بنزین هم عوض کردم و هر 20 هزارتا هم صافی بنزین تعویض کردم
شمع و وایر، سنسور دمای آب و maf sensor ,صافی بنزین هم عوض کردم ولی فرقی نکرد....
مکانیک یا تنظیم موتور یا تیون آپ که در خصوص موتورهای بنز اگه میشناسید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
توی کلوپ سانگ یانگ که کسی کمکی نتونست بکنه....
با تشکر

نمایه کاربر
naser1372
دنده 2
نوع خودرو: santafe 3.5.pars
محل اقامت: تهران

Re: تنظیم موتور موسو

پست توسط naser1372 » شنبه 4 مهر 1394, 11:55 pm

persica نوشته شده:سلام دوستان
من یه موسو 6 سیلند ر اتومات دارم،موتور مورد استفاده توی این ماشین، موتور 3200 بنز با کد m104 هست که تحت لیسانس بنز توی کره تولید میشه،چند زمانی هست که ماشینم دچار مشکل ریپ زدن شده و
این مشکل ریپ زدن ماشین ما به یه بیماری مزمن تبدیل شده،وقتی صبح که موتور سرده استارت میزنی ماشین به راحتی روشن میشه ولی وقتی دمای آب به محدوده نرمال میخواد برسه وقتی یه گاز سنگین میدم بعدداز اومدن دور موتور به محدوده دور درجا شروع میکنه به ریپ زدن و لرزیدن موتور که بعد از چند ثاتیه ریم زدن خود بخود رفع میشه
وقتی هم که ماشین خوب گرم شد کلا مرتفع میشه
کلا حس میکنم ماشین یه کم بیجون شده، 2 سال پیش پمپ بنزین هم عوض کردم و هر 20 هزارتا هم صافی بنزین تعویض کردم
شمع و وایر، سنسور دمای آب و maf sensor ,صافی بنزین هم عوض کردم ولی فرقی نکرد....
مکانیک یا تنظیم موتور یا تیون آپ که در خصوص موتورهای بنز اگه میشناسید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
توی کلوپ سانگ یانگ که کسی کمکی نتونست بکنه....
با تشکر
فیلر و تایم رو چک کن

GOODByE The WorlD of Cars.
Ardavan_ss2
شروع حركت
نوع خودرو: w202 C280 - W109 6.3

پست توسط Ardavan_ss2 » یک‌شنبه 5 مهر 1394, 4:00 pm

سلام
موتور 104 تایپیت اتومات داره و فیلر زدنی نیست.
تا حالا دیاگ زدین ببینین چه خطاهایی میده؟ چون غیر از این باشه خیلی باید با سعی و خطا جلو برین.
این موتور تنظیمی به صورت دستی نداره معمولا و کل تیون آپش با سنسور هاست.

اگر از شمع و وایر مطمئن هستید میتونید کویل ها رو چک کنید، این موتور 3 تا کویل داره که هر کدوم برای جرقه زدنی 2 تا شمع هست. یه در پوش کوچکتر روی در سوپاپ هست اونو باز کنید میبینید. کاری که میتونید بکنید اینه که زمانی که موتور داره ریپ میزنه یکی یکی شمع ها رو در بیارید (هر مرحله فقط یکی و بعد بذارید سر جاش) و ببینید در کدوم حالت تغییر چندانی در عملکرد موتور نمیبینید. اگر شمع مورد نظر رو پیدا کردین با توجه به اینکه میگین شمع و وایر نو هست ببینید به کدوم کویل وصله. اونوقت احتمال داره که همون کویل مورد داشته باشه، برای اطمینان بیشتر میتونید کویل رو جا به جا کنید و تست کنید.
یا اینکه از همون اول به جای شمع یکی یکی کویل ها رو بکشید بیرون و امتحان کنید. فقط مراقب ولتاژ بالا باشید.

کیفیت maf هم خیلی موثره اما در سردی و گرمی نباید تاثیری در ریپ زدن داشته باشه.

نمایه کاربر
vive
شروع حركت
نوع خودرو: Logan\Korando 3200
محل اقامت: Kurdestan

پست توسط vive » پنج‌شنبه 16 مهر 1394, 9:40 pm

ببين مسير اگزوزت سوراخ نيست؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

w1242640
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: w126