قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

گیربکس پرشیا

araxx
شروع حركت
نوع خودرو: Persia-XU7

پست سه‌شنبه 11 اسفند 1394, 5:24 am

تاجوک نوشته شده:با سلام بنده تازه یه 405 خریدم واز سر گیربکس جایی که سنسور بهش نصب میشه روغن ریزی دارد ایا مشکلی برای گیربکس بوجود میاورد باتشکر
سلام.
در کل برای نشتی هر چیزی ، باید پیگیری سریع انجام بشه، تا از ایجاد ضرر یا هزینه بیشتر وحتی خوابیدن ماشین کنار جاده ..... جلوگیری کنه.
judo.2007
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست پنج‌شنبه 13 اسفند 1394, 9:38 pm

سلام نمیدونم سوالم جایی درستی مطرح کردم یا نه عذر خواهی میکنم پیشاپیش
مدل ۸۵ پارس دارم دوهفته هست که کل موتور سیلندر و ..غیر از سر سیلندر رو عوض کردم ماشین دوگانه هست۱. هنگام شتاب گیری پر گاز در حالت بنزین از دور موتور ۲۵۰۰ تا ۳۸۰۰ یک صدای فلز مانندی انگار زنجیر بهم میخورد از اطراف موتور میاد وقتی دور موتور به ۴ ۰۰ میرسه قطع میشه و در تمامی دنده ها هم هست ،منتها در حالت cng همچین چیزی وجود نداره یا دست کم صداش به قدری نیست که من بشنوم و در حالت در جا نیز صدایی وجود نداره مشکل از کجا میتونه باشه من میخام سفر برم ایا ریسک داره و میتونه مشکل جدی باشه؟۲ . روغن تازه ریختم و پس از طی ۸۰۰ کیلومتر حدودا بیش از نیم لیتر روغن موتور کم کردم در حالیکه روغن سوزی ندارم موتور بخار ندارد اگزوز دود ندارد و آب روعن قاطی نمیکند با توجه به اینکه من اکثرا با حالت گاز رانندگی میکنم ایا این کاهش روغن طبیعیست ؟جای نگرانی نیست؟باید سرریز کنم؟اگر جواب اری است از چند کیلومتر به چه میدار سر ریز کنم؟باتشکر
نمایه کاربر
pgtpars
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پارس سفارشی - پراید
محل اقامت: شیراز

پست سه‌شنبه 24 فروردین 1395, 8:45 am

سلام این مشکل عادیه مال منم داره یه کم که واسکازین گرم میشه راحت جا میره . واسکازین هم عوض کردم ولی بازم همینطوره . حتما هم باید ماشین حرکت کنه تا گرم بشه اگه درجا هم باشه باز همین مشکل هست . من تا سر خیابون میرم اوکی میشه.
اقای تاجوک روی گیربکس یه پیچ پلاستیکی مشکی هست که بالاش سوپاپ داره مثل زود پزه خخخ اگه واسکازین زیاد باشه از اون پیچ سر ریز میشه . البته اگه موتور معمولی باشه ماشینتون . بررسی کنید ببینید از همون پیچه هست یا از جای دیگه ای هست . اگه از اون باشه معلومه واسکازین اضافیه. جای اون پیچه هم میشه زیر باتری یا زیر لوله ورودی هوا که از جلو پنجره میره به طرف قالپاق موتور یا فیلتر هوا.
نمایه کاربر
محمد علیزاده
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو پارس
محل اقامت: مازندران/چالوس
Like شده: 2 بار

پست پنج‌شنبه 30 اردیبهشت 1395, 7:20 am

برای رفع این مشکل فقط باید از واسکازین ایسو 75w80 استفاده کنین که یک مقدار که چه عرض کنم خیلی گرونه ولی مشکلتون رفع میشه . هم مشکل زوزه و هم مشکل بد جا خوردن
پندار نیک
کردار نیک
گفتار نیک
Farshid mc
نوع خودرو: پژو پارس سال

پست یک‌شنبه 10 مرداد 1395, 6:59 am

سلام
من یه پژو پارس سال تقریبا 8 روز پیش از نمایندگی تحویل گرفتم . توی دنده یک یا دو وقتی پارو از رو گاز برمیدارم صدای ناجوری میاد مثل صدای تاکسیای قدیمی . صداش مثل زوزه کشیدن نیست یجوری مثل اره کشیدنه . مشکل از گیربکسه ؟ یعنی ماشین صفر کیلومتر گیربکسش مشکل داره ؟ یا از چیز دیگه ای هست . دوستان لطفا راهنمایی کنن
Aryaamehr
شروع حركت
Like شده: 1 بار

پست یک‌شنبه 21 آذر 1395, 3:05 pm

محمد علیزاده نوشته شده:برای رفع این مشکل فقط باید از واسکازین ایسو 75w80 استفاده کنین که یک مقدار که چه عرض کنم خیلی گرونه ولی مشکلتون رفع میشه . هم مشکل زوزه و هم مشکل بد جا خوردن
دوستان من هم روغن گیربکس پرشیا رو با لوکومولی عوض کردم سفت بود دوباره با توتال 75 90 عوض کردم هنوز سفته
کلا ماشین 7هزار کار کرده هوای اینجا هم نهایتا سرد بشه میرسه به 20 15 درجه
یکجایی روغن والولین برای فروش داره و میگه خیلی خوبه
نظرتون در مورد این روغن چیه؟
نمایه کاربر
rerar
نوع خودرو: پزو پارس

پست جمعه 26 آذر 1395, 7:48 am

Farshid mc نوشته شده:سلام
من یه پژو پارس سال تقریبا 8 روز پیش از نمایندگی تحویل گرفتم . توی دنده یک یا دو وقتی پارو از رو گاز برمیدارم صدای ناجوری میاد مثل صدای تاکسیای قدیمی . صداش مثل زوزه کشیدن نیست یجوری مثل اره کشیدنه . مشکل از گیربکسه ؟ یعنی ماشین صفر کیلومتر گیربکسش مشکل داره ؟ یا از چیز دیگه ای هست . دوستان لطفا راهنمایی کنن
قیز قیز صدا میده مال منم همینطوره یهویی نباید گازبدی و پارو از رو گاز ورداری نگران نباش همه شون همینن.

در مورد سفت بودن دنده هم منم همین مشکلو دارم همسایه مونم تازه گرفته همین مشکلو داره
یه ۴۰۵ تحویل گرفتم خیلی نرم بود دنده‌ش مث دنبه بود

همسایه‌مون رفته نمایندگی گفته بیا برات رگلاژش کنم گفت رفتم هیچ تغییری نکرد

چه کنیم با این دنده سفت واقعا عذابه

کسی نمیدونه مشکل گیربکس
اگه میدونی چطوری میشه روی سیستم ضد سرقت فابریکی ایران‌خودرو ، آژیر و سنسور لرزش نصب کرد بیا اینجا بگو
viewtopic.php?f=143&t=105586
Aryaamehr
شروع حركت
Like شده: 1 بار

پست سه‌شنبه 7 دی 1395, 6:32 pm

Aryaamehr نوشته شده:
محمد علیزاده نوشته شده:برای رفع این مشکل فقط باید از واسکازین ایسو 75w80 استفاده کنین که یک مقدار که چه عرض کنم خیلی گرونه ولی مشکلتون رفع میشه . هم مشکل زوزه و هم مشکل بد جا خوردن
دوستان من هم روغن گیربکس پرشیا رو با لوکومولی عوض کردم سفت بود دوباره با توتال 75 90 عوض کردم هنوز سفته
با روغن 75-80 مشکل حل شد
نمایه کاربر
محمد علیزاده
نوع خودرو: پژو پارس
محل اقامت: مازندران/چالوس
Like شده: 2 بار

پست سه‌شنبه 5 بهمن 1395, 5:34 am

Aryaamehr نوشته شده:
Aryaamehr نوشته شده:
با روغن 75-80 مشکل حل شد
ببخشید چند وقت دیر امدم تی تی/ خدا رو شکر مشکلتون حل شد من که گرون بود نخریدم با همون توتال سر میکنم :jang: یکم صبحا با دنده 2 میرم بعد از 10 دقیقه کار خوب میشه بسوزه پدر نداری دیگه :sad:
پندار نیک
کردار نیک
گفتار نیک
نمایه کاربر
mehdi_1986
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: برلیانس H330-AT
محل اقامت: سرزمين دماي 60 درجه.اميديه
Like شده: 18 بار

پست سه‌شنبه 12 بهمن 1395, 8:11 am

سلام دوستان
یکی از دوستانم به تازگی یه پارس صفر خریده که از همون اول یه صدایی توی گیربکس داشت صدایی شبیه به صدای خرابی بلبرینگ کلاچ.نمایندگی برده با گارانتی صفحه کلاچ و دیسک رو عوض کردن درست نشد.گرایل رو عوض کردن باز هم درست نشد در نهایت کل گیربکس رو با یه گیربکس دیگه عوض کردن باز هم صدا پا برجا بود جالب اینجاست که گیربکس جدید روی ماشین دیگه امتحان شد صدایی نداشت ولی روی این ماشین همون صدا رو میده.
صدا هم فقط وقتی میاد که پدال کلاچ رو فشار میده .دوستان اگر کسی به همچین مشکلی برخورد کرده من رو راهنمایی کنه ممنون میشم.

بازگشت به “گیربکس، صفحه کلاچ و... (انتقال قدرت)”