قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ساخت و نصب پاور ویندوز

مدیر انجمن: امير معيري

mohammad202020
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: samand83

پست یک‌شنبه 17 فروردین 1393, 4:21 pm

دوستان ما این همه تایپیک زدیم و خودمونو خفه کردیم کسی نگفت چطوری این پاور ویندوز که خریدم را چطور روی سمند نصب کنم که من خودم نصبش کردم و اوکی شداما خواستم سه سوال بپرسم اگه اینبار جواب بدید ممنون میشم.
اول اینکه برق مثبت را که بایستی از باتری بگیرم از سیم قرمز زیر فرمکون گرفتم که فکر کنم مال برق استارت باشه یا مال برق اصلی صفحه کیلومتر باشه.آیا اشکال نداره که برق مثبت را از اینجا گرفتم؟
دوم اینکه وقتی که در ها قفل میشوند پاور عمل میکنه خواستم بدونم وقتی که هر شیشه به طور کامل بالا رفت برق اون شیشه قطع میشه یا اینکه وقتی تمام شیشه ها بالا رفتن پبور برق موتور شیشه بالابر را قطع میکنه یا اینکه اصلا برق قطع نمیشه؟
سوم اینکه وقتی با دزدگیر از سرویس خارجه و در ها را با دکمه شماره 3 سیستم هوشمند قفل میکنیم باز شیشه ها بالا میره که آیا میشه کاری کرد که شیشه ها فقط با دزدگیر بالا برن؟
mehdiabbasi1359
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ندارم
محل اقامت: تهران
Like شده: 2 بار

پست دوشنبه 18 فروردین 1393, 1:06 pm

به نام سلام نام خدا
و
سلام

دوست عزیزم خیلی خوشحالم که خودتان بدون کمک کسی این کار را انجام دادید! (این درسته) :-)

البته بنده به شما عرض کردم که با سرچ کردن به نتیجه میرسید و حتی یک تایپک هم به شما معرفی کردم.

کلاً با سرچ کردن در اینترنت خیلی سریعتر و کاملتر به نتیجه میرسید چون تنوع اطلاعات خیلی کاملتر از جاهای دیگر است و از همه مهمتر به کسی محتاج نیستید و اینکه خودتان آنرا نصب کردید که خیلی لذت بخش است! (اینطور نیست) :smile:

البته نحوه نصب پاور ویندوز در نقشه همراه دستگاه کاملاً توضیح داده شده است فقط شما باید سیمهای کلید شیشه بالابر را پیدا کنید.

در جواب سئوال اولتان باید ذکر کنم که اگر برق اصلی سوئیچ باشد هیچ مشکلی ندارد.
جواب سئوال دوم شما این است که سیستم شیشه بالابر قطع کن دارد و با رسیدن شیشه به انتها برق موتور را قطع میکند.
و در جواب سئوال آخر باید عرض کنم که شما میتوانید سیم سنس پاور را به سیم ارسال سیگنال دزدگیر به یونیت قفل مرکزی متصل کنید.

موفق باشید
مهدی عباسی
mohammad202020

پست دوشنبه 18 فروردین 1393, 1:28 pm

مرسی درپاسخ سوم منظور ازسیم ارسال سیگنال دزدگیر کدام است دقیقا جاش کجاس؟چون من تک اون سیم های یونیت که زیرفرمان است راچک کردم اما بی نتیجه بود.میشه رنگ سیمو بگید؟باسپاس.
mehdiabbasi1359

پست چهارشنبه 20 فروردین 1393, 1:12 pm

mohammad202020 نوشته شده:مرسی درپاسخ سوم منظور ازسیم ارسال سیگنال دزدگیر کدام است دقیقا جاش کجاس؟چون من تک اون سیم های یونیت که زیرفرمان است راچک کردم اما بی نتیجه بود.میشه رنگ سیمو بگید؟باسپاس.
به نام خدا

با سلام. دوست عزیزم بنده در مطلب قبل کمی عجله کردم و به شما پاسخ کامل ندادم البته کمی هم اشتباه کردم لطفاً پوزش بنده را بپذیرید.

منظور از سیگنال همان پالس یا تحریک است که به اشتباه سیگنال ذکر شد و اشتباه دیگر این بود که چون بنده در قفل مرکزی که طراحی کردم دو رشته سیم جداگانه برای قسمت سنترال لاک دزدگیر تعبه شده است به اشتباه فکر کردم قفل مرکزی های دیگر اینطور است. ببخشید که با اطلاعات اشتباه شما را به زحمت انداختم.

البته من نمیدانم چرا شما میخواهید فقط با قفل دزدگیر پاور فعال شود چون استفاده از پاور برای آن است که در صورت پایین بودن شیشه ها در زمان قفل کردن درها (بدلیل فراموش کردن یا ...) شیشه ها بالا بروند.
در هر صورت شما میتوانید با استفاده از یک دیود اینکار را انجام دهید متأسفانه رنگ سیمها را به درستی نمیدانم
ولی فکر کنم زرد و زرد سیاه باشند، هر سیمی که شما سیم سنس پاور را به آن وصل کردید.

طبق نقشه عمل کنید
تصویر

موفق باشید
مهدی عباسی
mohammad202020

پست چهارشنبه 20 فروردین 1393, 4:00 pm

mehdiabbasi1359 نوشته شده:
mohammad202020 نوشته شده:مرسی درپاسخ سوم منظور ازسیم ارسال سیگنال دزدگیر کدام است دقیقا جاش کجاس؟چون من تک اون سیم های یونیت که زیرفرمان است راچک کردم اما بی نتیجه بود.میشه رنگ سیمو بگید؟باسپاس.
به نام خدا

با سلام. دوست عزیزم بنده در مطلب قبل کمی عجله کردم و به شما پاسخ کامل ندادم البته کمی هم اشتباه کردم لطفاً پوزش بنده را بپذیرید.

منظور از سیگنال همان پالس یا تحریک است که به اشتباه سیگنال ذکر شد و اشتباه دیگر این بود که چون بنده در قفل مرکزی که طراحی کردم دو رشته سب
ی جداگانه برای قسمت سنترال لاک دزدگیر تعبه شده است به اشتباه فکر کردم قفل مرکزی های دیگر اینطور است. ببخشید که با اطلاعات اشتباه شما را به زحمت انداختم.

البته من نمیدانم چرا شما میخواهید فقط با قفل دزدگیر پاور فعال شود چون استفاده از پاور برای آن است که در صورت پایین بودن شیشه ها در زمان قفل کردن درها (بدلیل فراموش کردن یا ...) شیشه ها بالا بروند.
در هر صورت شما میتوانید با استفاده از یک دیود اینکار را انجام دهید متأسفانه رنگ سیمها را به درستی نمیدانم
ولی فکر کنم زرد و زرد سیاه باشند، هر سیمی که شما سیم سنس پاور را به آن وصل کردید.

طبق نقشه عمل کنید
تصویر

موفق باشید
باسپاس‏ ‏اما‏ ‏باهرچی
باتست‏ ‏لامپ‏ ‏تست‏ ‏میکنم‏ اون سیمی که بایدموقع فعال شدن دزدگیر برق مثبت بده را پیدانمیکنم.تمام رنگهای سیم را امتحان کردم
mehdiabbasi1359

پست چهارشنبه 20 فروردین 1393, 8:55 pm

باسپاس‏ ‏اما‏ ‏باهرچی
باتست‏ ‏لامپ‏ ‏تست‏ ‏میکنم‏ اون سیمی که بایدموقع فعال شدن دزدگیر برق مثبت بده را پیدانمیکنم.تمام رنگهای سیم را امتحان کردم
متوجه منظورتان نشدم با فعال شدن دزدگیر، چی جیزی، مثبت به کجا بدهد، شما فقط باید طبق نقشه عمل کنید و همانطور که ملاحظه میکنید در نقشه مثبتی در کار نیست مگر اینکه من اشتباه میکنم و مثبتی هم در تحریک قفل مرکزی دست دارد.

موفق باشید
مهدی عباسی
mehdiabbasi1359

پست چهارشنبه 1 مرداد 1393, 11:39 pm

به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم شما باید سیمهای پاورویندوز را به سیمهای یونیت شیشه بالابر که داخل در راننده میباشد و سیم فرمان

دزدگیر به پاور یا سیم تحریک یونیت قفل مرکزی متصل کنید.

توضیحات سیمهای پاور در نقشه ای که همراه آن است موجود میباشد ولی بنده رنگ بندی سیمهای ماشین را ندارم که

شما باید بوسیله ولت متر سیمهای مربوطه را پیدا کنید که این سیمها به این شرح هستند: 1- سیم قسمت آپ کلید

شیشه بالابر سمت راننده 2- سیم قسمت آپ کلید شیشه بالابر سمت شاگرد 3- سیم برق 12 ولت 4- سیم منفی یا

بدنه. توجه داشته باشید که کلیدها منفی را سوئیچ میکنند.

موفق باشید
مهدی عباسی
نمایه کاربر
Persia 91
نوع خودرو: LOGAN
محل اقامت: ایران 19

پست یک‌شنبه 30 آذر 1393, 8:50 pm

با سلام
امروز دزدگیر مجیکار تصویری روی پارس lx نصب کردم واز نصاب خواستم برام پاور ویندوز هم نصب کنه بعد از اتمام کار و بازگشت به منزل متوجه شدم بعداز قفل شدن درها پاور ویندوز با فاصله هردو ثانیه صدای تق تق مانند میده علت چیه؟
Drive or die
نمایه کاربر
zartari
نوع خودرو: پژو 405

پست دوشنبه 1 دی 1393, 11:34 am

دوستان سلام من این پرسش را در قسمت برق خودرو مطرح کردم متاسفانه جواب نگرفتم امیدوارم در این تاپیک موفق شوم و اما جریان از این قرار است که:

به دلیل ضعیف بودن شیشه بالابر 405 مجبور به اضافه کردن تقویت کننده به آن شدم متاسفانه پس از آن شیشه سمت راننده که اتوماتیک بود ، اکنون تقریبا نیمه اتوماتیک شده یعنی مسافتی را طی می کند و بعد قطع می شود و باید دوباره دکمه شیشه بالابر را بزنم و این کار تکرار می شود تا شیشه به اندازه ای که می خواهم برسد.ولی چنانچه تقویت کننده حذف شود کار شیشه بالابر هم عادی می شود.
توضیحات تکمیلی :
1-مدار از اول دارای پاور ویندوز بود که پس از اضافه کردن تقویت کننده آن را جابجا کردم یعنی سر راه موتور و تقویت کننده گذاشتم.
2-زمانی که ماشین خاموش و با دزدگیر یا کلید خودش قفل می شود ، در صورتی که شیشه پایین باشد ،پاور ویندوز عمل کرده و شیشه بالابر بدون مکث به بالا حرکت می کند تا کاملا بسته شود.
3-حتی با حذف پاور ویندوز هم مساله حل نمی شود.

سپاسگذار می شوم اگر مرا در حل این مساله کمک کنید.

بازگشت به “پاور ویندوز - شیشه بالابر”