قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ساخت و نصب پاور ویندوز

مدیر انجمن: امير معيري

نمایه کاربر
کیهان مالکی
فعال خودروهای داخلی
نوع خودرو: 405GTI
Like شده: 186 بار

پست دوشنبه 1 دی 1393, 12:18 pm

یونیت اتومات خودش مشابه تقویت عمل میکنه و نیازی به نصب تقویت بعد از یونیت نیست ، و کلا نمیشه یونیت و تقویت رو با هم نصب کرد ،
شما تقویت رو حذف کن و برقی که برای تقویت کشیدی رو وصل کن به یونیت مشکلت حل میشه .
نمایه کاربر
zartari
نوع خودرو: پژو 405
محل اقامت: تهران

پست سه‌شنبه 2 دی 1393, 5:47 pm

با سلام

kayhan3773-2 عزیز ممنون از پاسخ شما فقط منظورتان از یونیت چیست و کجاست؟ سپاسگزارم
نمایه کاربر
کیهان مالکی
فعال خودروهای داخلی
نوع خودرو: 405GTI
Like شده: 186 بار

پست سه‌شنبه 2 دی 1393, 6:21 pm

منظورم یونیت اتومات شیشه بالابر هست . درب راننده رو باز کنین یونیت شیشه بالابر راننده رو داخل درب میبینید.
تقویتی که برای شیشه سمت راننده نصب کردین رو حذف کنین . تا مشکل پله پله بالا رفتن شیشه بر طرف بشه .

اگه شیشه سمت راننده سرعتش کم شده ولتاژ پایه A5 یونیت رو چک کنین و ببینین برقش ضعیف شده یا نه
نمایه کاربر
zartari

پست چهارشنبه 3 دی 1393, 5:59 pm

kayhan3773-2 عزیز سلام

ممنون از راهنمایی شما

پایه A5 در حالت خاموش 12 ولت ودر زمانی که ماشین روشن است 16-15 ولت برق دارد.

در زمان نصب دزدگیر به پیشنهاد نصاب ،پاور ویندوز هم نصب کردیم متاسفانه این اواخر شیشه سمت راننده با سرعت کمتری بالا می رفت و در بعضی مواقع وسط راه می ایستاد و دیگر تکان نمی خورد ابتدا از طریق روانکاری مسیر حرکت خواستم حرکت موتور را اصلاح کنم که توفیری نداشت ناگزیر مجبور به اضافه کردن تقویت کننده شدم که آن هم مشکلات خودش را داشت و به قول شما پله ای حرکت می کرد اکنون دوباره تقویت کننده را از مدار خارج کردم و به حالت اول برگشته است یعنی با سرعت کمتری پایین یا بالا میرود

توجه داشته باشید زمانی که شیشه را بالا می کشم در 1/4 مانده به آخر سرعت کم میشود و بالعکس زمانی که می خواهم شیشه را پایین بیاورم در همان 1/4 اول سرعت کم است و بعد درست می شود.

به مسیر حرکت گریس و صابون زدم حتی از نظر تاب داشتن ریل هم چک کردم

باز ممنون می شوم چنانچه موردی به خاطرتان میرسد اشاره فرمایید.
نمایه کاربر
zartari

پست شنبه 13 دی 1393, 5:51 am

دوستان سلام

من تقویت کننده را از مدار حذف کردم و پس از باز کردن رودری به سیم های دستگاه شیشه بالابر (سیم هایی کا با کار کردن موتور شیشه را به حرکت در می آورند ) گریس زدم مشکل حل شد الان نه گیر میکند و نه زوزه میکشد.
نمایه کاربر
Saidgta
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: H30 Cross

پست دوشنبه 12 بهمن 1394, 6:08 pm

دوستان من ماشینم پاور ویندو داره، چند روز پیش در ماشین سمت راننده باز شد و فیش های قسمت کلیدهای بالابر شیشه جدا شد و فرستاده شد برای صافکاری.
بعد از اینکه مجددا درب بسته شد و فیش ها وصل شد، متوجه شدم که پاور ویندو کار نمیکنه. بررسی کردم و دیدم فیوز پاور ویندو سوخته، فیوزش رو عوض کردم بازم وقتی درو قفل کردم، سریع فیوزش سوخت.
به نظرتون مشکل از کجاست؟
ممکنه فیش های توی در رو جابه جا وصل کرده باشن؟
فقط توجه کنید که در حین باز کردن درب، اصلا فیش و سیم های پاور ویندو دست نخورده بود.

Sent from my SM-N915F using Tapatalk
نمایه کاربر
تحیری
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 206 تیپ 5 و p.k
محل اقامت: تهران تهران پارس
Like شده: 2 بار

پست جمعه 23 بهمن 1394, 12:58 pm

Saidgta نوشته شده:دوستان من ماشینم پاور ویندو داره، چند روز پیش در ماشین سمت راننده باز شد و فیش های قسمت کلیدهای بالابر شیشه جدا شد و فرستاده شد برای صافکاری.
بعد از اینکه مجددا درب بسته شد و فیش ها وصل شد، متوجه شدم که پاور ویندو کار نمیکنه. بررسی کردم و دیدم فیوز پاور ویندو سوخته، فیوزش رو عوض کردم بازم وقتی درو قفل کردم، سریع فیوزش سوخت.
به نظرتون مشکل از کجاست؟
فقط توجه کنید که در حین باز کردن درب، اصلا فیش و سیم های پاور ویندو دست نخورده بود.

با سلام :
بورد پاور ویندوز را از خودرو جدا کرده سپس بورد پاور را با دادن برق به سیم پیچ رله ها آن با توجه به قطب های دیود موازی که با رله بصورت موازی وصل می شوند یعنی + به کاتد دیود رله و _ به آند دیود رله، را آزمایش کنید. این بورد به ازای هر در معمولا یک رله کنترل دارد و برای یک خودروی 4 در 4 عدد رله. هر رله کنترل حداقل 5 پایه دارد، 2 عدد پایه برای برق مثبت و منفی سیم رله ، یک کنتاکت پل (COM)، یک کنتاکت در حالت عادی باز (N.C) و یک کنتاکت عادی بسته (N.C)
1- بادادن برق 12 ولت صدای قطع و وصل رله را باید بشنوید. اگر درست است، مرحله 2
2- با اهمتر کنتاکت پل به N.O را آزمایش کنید نباید وصل باشد، اگر وصل بود رله خراب، اگر درست بود مرحله 3
3- با اهمتر کنتاکت پل به N.C را آزمایس کنید، باید وصل باشد، اگر وصل بود رله سالم،
4- در حالت برق دادن به به رله ها مرحله 2 و 3 باید برعکس یکدیگر باشند.
چون در اکثر مواقع در اثر اتصالی برق کنتاکت های رله ها به پل می چسبند.
علم را، در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن، 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
نمایه کاربر
تحیری

پست جمعه 23 بهمن 1394, 1:07 pm

zartari نوشته شده:دوستان سلام

من تقویت کننده را از مدار حذف کردم و پس از باز کردن رودری به سیم های دستگاه شیشه بالابر (سیم هایی کا با کار کردن موتور شیشه را به حرکت در می آورند ) گریس زدم مشکل حل شد الان نه گیر میکند و نه زوزه میکشد.
با سلام :
کاربر گرامی در صورت گیر کردن شیشه بالابر های پاور ویندو یا با موتور برقی درب ها اول سعی کنید گرد و غبار شیشه ها را بدقت از دو طرف داخل و خارج پاک کنید. با یک تکه صابون خشک به مسیر شیار داخلی حرکت شیشه بکشید، قسمت چرخ دنده ها و ریل حرکت را کمی گریس بزنید، نه به سیم های برق گریس بزنید.!!!
نمایه کاربر
تحیری

پست جمعه 23 بهمن 1394, 1:18 pm

zartari نوشته شده:kayhan3773-2 عزیز سلام

ممنون از راهنمایی شما

پایه A5 در حالت خاموش 12 ولت ودر زمانی که ماشین روشن است 16-15 ولت برق دارد.

در زمان نصب دزدگیر به پیشنهاد نصاب ،پاور ویندوز هم نصب کردیم متاسفانه این اواخر شیشه سمت راننده با سرعت کمتری بالا می رفت و در بعضی مواقع وسط راه می ایستاد و دیگر تکان نمی خورد ابتدا از طریق روانکاری مسیر حرکت خواستم حرکت موتور را اصلاح کنم که توفیری نداشت ناگزیر مجبور به اضافه کردن تقویت کننده شدم که آن هم مشکلات خودش را داشت و به قول شما پله ای حرکت می کرد اکنون دوباره تقویت کننده را از مدار خارج کردم و به حالت اول برگشته است یعنی با سرعت کمتری پایین یا بالا میرود

توجه داشته باشید زمانی که شیشه را بالا می کشم در 1/4 مانده به آخر سرعت کم میشود و بالعکس زمانی که می خواهم شیشه را پایین بیاورم در همان 1/4 اول سرعت کم است و بعد درست می شود.

به مسیر حرکت گریس و صابون زدم حتی از نظر تاب داشتن ریل هم چک کردم

باز ممنون می شوم چنانچه موردی به خاطرتان میرسد اشاره فرمایید.
با سلام :
موتور شیشه بالابر بوسیله سنسور کنترل جریان برق موتورها کنترل می شوند، یعنی هر جا موتور اضافه جریان بکشد، قطع و در همان جا می ایستد . خیلی از مواقع به خاطر کثیفی شیشه از داخل و خارج می باشد، که با تمیز کردن شیشه این مشکل حل می شود، بعضی از مواقع هم بدلیل سفت بودن ریل حرکت شیشه می باشد، که معمولا با کشیدن صابون خشک در داخل شیار ریل شیشه این مشکل حل می شود، اگر با این موارد رفع نشد تعویض سیم های قبلی با سیم های کلفت تر الزامی می باشد.
نمایه کاربر
Saidgta
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: H30 Cross

پست شنبه 24 بهمن 1394, 4:41 pm

تحیری نوشته شده:
Saidgta نوشته شده:دوستان من ماشینم پاور ویندو داره، چند روز پیش در ماشین سمت راننده باز شد و فیش های قسمت کلیدهای بالابر شیشه جدا شد و فرستاده شد برای صافکاری.
به نظرتون مشکل از کجاست؟

با سلام :
بورد پاور ویندوز را از خودرو جدا کرده سپس بورد پاور را با دادن برق به سیم پیچ رله ها آن با توجه به قطب های دیود موازی که با رله بصورت موازی وصل می شوند یعنی + به کاتد دیود رله و _ به آند دیود رله، را آزمایش کنید. این بورد به ازای هر در معمولا یک رله کنترل دارد و برای یک خودروی 4 در 4 عدد رله. هر رله کنترل حداقل 5 پایه دارد، 2 عدد پایه برای برق مثبت و منفی سیم رله ، یک کنتاکت پل (COM)، یک کنتاکت در حالت عادی باز (N.C) و یک کنتاکت عادی بسته (N.C)
1- بادادن برق 12 ولت صدای قطع و وصل رله را باید بشنوید. اگر درست است، مرحله 2
2- با اهمتر کنتاکت پل به N.O را آزمایش کنید نباید وصل باشد، اگر وصل بود رله خراب، اگر درست بود مرحله 3
3- با اهمتر کنتاکت پل به N.C را آزمایس کنید، باید وصل باشد، اگر وصل بود رله سالم،
4- در حالت برق دادن به به رله ها مرحله 2 و 3 باید برعکس یکدیگر باشند.
چون در اکثر مواقع در اثر اتصالی برق کنتاکت های رله ها به پل می چسبند.
ممنون از توضیحات کامل شما
مشکل من این بود که دوتا سیمی که از پاور به داخل درب خودرو رفته بود، توسط صافکار نا بلد جابه جا وصل شده بود. یعنی یه جورایی مثبت و منفی داشت. با برعکس کردنش مشکل برطرف شد.

بازگشت به “پاور ویندوز - شیشه بالابر”