قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ساخت و نصب پاور ویندوز

مدیر انجمن: امير معيري

hamid afa
نوع خودرو: RIO

پست سه‌شنبه 11 اسفند 1394, 5:22 pm

سلام؛ یکی از اشکالاتی که در من پاور ویندوز به اون برخوردم این بود که قاطی کار میکرد, نامنظم, گاهی کار میکرد گاهی کار نمیکرد. اونو از ماشین جدا کردم, در جعبه اش رو باز کردم, پشت مدار چاپی رو بدقت که زیر ذره بین دیدم, متوجه چند لحیم سردی شدم.
لحیم سردی, اصطلاحا یعنی لحیم پایه قطعات رها شده و دور پایه خالی شده است. با یک هویه و کمی سیم قلع اونها رو دوباره لحیم کردم, دستگا ه رو نصب کردم, بکلی مشکل برطرف شد...
نمایه کاربر
zartari
نوع خودرو: پژو 405
محل اقامت: تهران

پست سه‌شنبه 18 اسفند 1394, 12:12 pm

تحیری نوشته شده:
zartari نوشته شده:دوستان سلام

من تقویت کننده را از مدار حذف کردم و پس از باز کردن رودری به سیم های دستگاه شیشه بالابر (سیم هایی کا با کار کردن موتور شیشه را به حرکت در می آورند ) گریس زدم مشکل حل شد الان نه گیر میکند و نه زوزه میکشد.
با سلام :
کاربر گرامی در صورت گیر کردن شیشه بالابر های پاور ویندو یا با موتور برقی درب ها اول سعی کنید گرد و غبار شیشه ها را بدقت از دو طرف داخل و خارج پاک کنید. با یک تکه صابون خشک به مسیر شیار داخلی حرکت شیشه بکشید، قسمت چرخ دنده ها و ریل حرکت را کمی گریس بزنید، نه به سیم های برق گریس بزنید.!!!
آقای تحیری عزیز
سلام اگر کمی با دقت مطالعه می فرمودید متوجه می شدید که گریس به سیم های حامل شیشه زده شده است نه به سیم برق .:-o
نمایه کاربر
تحیری
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 206 تیپ 5 و p.k
محل اقامت: تهران تهران پارس
Like شده: 1 بار

پست سه‌شنبه 18 اسفند 1394, 6:36 pm

zartari نوشته شده:
تحیری نوشته شده:
zartari نوشته شده:دوستان سلام

من تقویت کننده را از مدار حذف کردم و پس از باز کردن رودری به سیم های دستگاه شیشه بالابر (سیم هایی کا با کار کردن موتور شیشه را به حرکت در می آورند ) گریس زدم مشکل حل شد الان نه گیر میکند و نه زوزه میکشد.
با سلام :
کاربر گرامی در صورت گیر کردن شیشه بالابر های پاور ویندو یا با موتور برقی درب ها اول سعی کنید گرد و غبار شیشه ها را بدقت از دو طرف داخل و خارج پاک کنید. با یک تکه صابون خشک به مسیر شیار داخلی حرکت شیشه بکشید، قسمت چرخ دنده ها و ریل حرکت را کمی گریس بزنید، نه به سیم های برق گریس بزنید.!!!
آقای تحیری عزیز
سلام اگر کمی با دقت مطالعه می فرمودید متوجه می شدید که گریس به سیم های حامل شیشه زده شده است نه به سیم برق .:-o
با سلام و عرض پوزش از شما کاربر گرامی. منظور شما اهرم های میله ای حرکت موتور بود و چون کلمه سیم به جای آن آمده بود، این جانب با سیم برق موتور اشتباه برداشت کردم.
با آرزوی موفقیت برای شما
علم را، در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن، 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
amirhosseinahmadi
نوع خودرو: سمند lx

پست دوشنبه 16 فروردین 1395, 10:41 am

سلام وقت بخیر.من رو ماشین سمند lx ام یه پاور ویندوز نصب کردم.مشکلی که این پاور ویندوز برام پیش اورده اینه که وقتی میخوام ماشینو خاموش کنم به محض بستن سوییچ با باز شدن قفل مرکزی شیشه ها هم بالا میرن ومثلا اگه بخوام یه لحظه کتار خیابون توقف کنم و قصد پیاده شدن از ماشینم رو هم نداشته باشن با بستن سوییچ که منجر به باز شدن قفل در ها میشه پاور عمل میکنه و شیشه ها رو بالا میده.پیش اون کسی که پاورو برام نصب کرده هم رفتم نتونست این مشکلو بر طرف کنه.لازمه بگم که رو ماشینم دزدگیر نصب نکردم و کلا با همون سوویچ فابریک ماشینو قفل میکنم.اینم بگم که وقتی از سوییچ قفل میکنم پاور عمل میکنه و هیچ مشکلی نداره فقط تنها عیبی که داره این مسئله بالاست که گفتم.اگه امکانش هست راهنماییم کنین ممنون میشم.با تشکر
نمایه کاربر
کیهان مالکی
فعال خودروهای داخلی
نوع خودرو: 405GTI
Like شده: 128 بار

پست دوشنبه 16 فروردین 1395, 3:21 pm

چك كنين تحريك پاور رو احتمالا منفي نصب كرده ،
شما تحريك مثبت نصب كنين ب احتمال زياد مشكلتون برطرف بشه .
اگه نشد تحريك منفي رو از گيرنده ريموت ها بگيرين

Sent from my iPhone using Tapatalk
amirhosseinahmadi
نوع خودرو: سمند lx

پست سه‌شنبه 17 فروردین 1395, 7:12 am

kayhan3773-2 نوشته شده:چك كنين تحريك پاور رو احتمالا منفي نصب كرده ،
شما تحريك مثبت نصب كنين ب احتمال زياد مشكلتون برطرف بشه .
اگه نشد تحريك منفي رو از گيرنده ريموت ها بگيرين

سلام ممنون . مشکل حل شد از راهنماییتون ممنونم
slimshaydi
شروع حركت
نوع خودرو: T5-MAZDA 3

پست دوشنبه 27 اردیبهشت 1395, 9:27 am

سلام دوستان من بعد از نصب پاور ویندوز شیشه بالا بر اتوماتیکم از کار افتاده و اینکه وقتی سوییچ رو روی acc میزارم شیشه بالابر کار نمیکنه البته حافظه شیشه بالابر اتوماتیک را براش تعریف میکنم و مثلا یک روز درسته ولی دوباره قطع میشه ممنون میشم از دوستان راهنماییم کنند.
MAZDA3>>کروزکنترل-ست پدال-ANGEL EYES-BACK SENSOR
206>> LCD TYPE B-کروزکنترل و لیمیتر-فرمان RC و ست پدال-کوییک شیفتر-ست ذستگیره+سردنده RC-سنسورنور و باران-ایینه تا شو
نمایه کاربر
Mehr7400
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 2011 Toyota Aurion
محل اقامت: کرج
Like شده: 4 بار

پست چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395, 6:53 am

با سلام
من میخوام روی تویوتا آریون (کمری) پاور ویندوز نصب کنم
سیمها هم شناسایی شدند
ولی مشکل من اینجاست که برای سه درب (شاگرد و دربهای عقب) تحریک مثبت هستند
ولی برای درب راننده (به خاطر وجود مدار شیشه بالابر اتوماتیک) تحریک منفی هست! (در عکس زیر مدار Power Windows Regulator Motor Front LH)

تصویر

این مدار درون درب و کنار موتور شیشه بالابر درون درب طراحی و جاسازی شده و به راحتی در دسترس نیست
شما چه راهکاری پیشنهاد میدهید؟
ممنونم
نمایه کاربر
کیهان مالکی
فعال خودروهای داخلی
نوع خودرو: 405GTI
Like شده: 128 بار

پست چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395, 8:12 am

براي نصب پاورهاي معمولي تنها راه اين هست ك پاور توي مسير سيم موتور نصب بشه .
اگه ب سيم يا پايه مربوطه دسترسي ندارين از اين مدل پاور نميتونين استفاده كنين ، چون اگه بخواين مثلا با رله نوع تحريك رو عوض كنين درست كار نميكنه و شيشه كامل بالا نميره .

نمایه کاربر
armin_gera
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست دوشنبه 10 خرداد 1395, 12:02 pm

سلام
اقا منم میخوام یکی بسازم اگه مداری نقشه ای چیزی دارید ممنون میشم کمک کنید
درضمن من این تاپیکو نتونستم کامل بخونم و لذا نقشه و مداری هم پیدا نکردم ایا این تاپیک به نتیجه رسید؟
ممنون
در حال طراحی کروز کنترل برای خودرو های داخلی :)

بازگشت به “پاور ویندوز - شیشه بالابر”