قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

سوال:مقایسه دمای لامپ زنون و هالوژن

مدیر انجمن: امير معيري

xqg50
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

پست پنج‌شنبه 7 خرداد 1388, 7:10 am

سلام
من این مطلب رو تو چند تا از فروم های زنون نوشتم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم گفتم یه پست جدید بزنم تا اگه کسی مطلبی در این مورد میدونه اینجا لطف کنه بگه تا به یه نتیجه برسیم.
اما سوال اینه که دمایی که لامپ های زنون توی کاسه چراغ ایجاد میکنن بیشتر از لامپ های معمولی مثل لامپ های هالوژنه یا کمتر اگه دمای زنون رو با یه هالوژن 100 وات مقایسه کنیم نتیجه چی میشه؟
نمایه کاربر
سينا دوو
دنده 1
نوع خودرو: دوو اسپرو 94
محل اقامت: بندر انزلی

پست جمعه 8 خرداد 1388, 8:01 am

xqg50 نوشته شده:سلام
من این مطلب رو تو چند تا از فروم های زنون نوشتم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم گفتم یه پست جدید بزنم تا اگه کسی مطلبی در این مورد میدونه اینجا لطف کنه بگه تا به یه نتیجه برسیم.
اما سوال اینه که دمایی که لامپ های زنون توی کاسه چراغ ایجاد میکنن بیشتر از لامپ های معمولی مثل لامپ های هالوژنه یا کمتر اگه دمای زنون رو با یه هالوژن 100 وات مقایسه کنیم نتیجه چی میشه؟
زنون حرارت کمتری داره
نمایه کاربر
SorousH253
شروع حركت
نوع خودرو: Maxi Auto - Rio
محل اقامت: جردن - وليعصرِ

پست دوشنبه 23 شهریور 1388, 5:02 am

سينا دوو نوشته شده:
زنون حرارت کمتری داره
پس چرا میگن زنون تو پروجکشن ها باعث آب شدن پلاستیک اطرافش میشه؟
نمایه کاربر
M.aMiN
طراح صنعتی
نوع خودرو: رانا
محل اقامت: تهران

پست دوشنبه 23 شهریور 1388, 2:06 pm

حرارتش خیلی کمتره .
اگر پایه ای آب شده مشکل از سیم کشی و برق دزدی و اتصالی و..هست ربطی به لامپ نداره .
xqg50
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

پست پنج‌شنبه 26 شهریور 1388, 3:04 am

دوستان یه سوال در مورد زنون:کاسه چراغی که نور لامپ هالوژن رو درست متمرکز نمیکنه(پروژکتور405 :D )اگه توش زنون بندازی چی میشه؟ پخش نورش بیشتر میشه یا کمتر کلا جاده رو بهتر نشون میده یا بدتر.
نمایه کاربر
CominG SooN
دنده 4
نوع خودرو: کیا سراتو 2012
محل اقامت: اهـــــــــــواز

پست پنج‌شنبه 26 شهریور 1388, 3:35 am

xqg50 نوشته شده:دوستان یه سوال در مورد زنون:کاسه چراغی که نور لامپ هالوژن رو درست متمرکز نمیکنه(پروژکتور405 :D )اگه توش زنون بندازی چی میشه؟ پخش نورش بیشتر میشه یا کمتر کلا جاده رو بهتر نشون میده یا بدتر.
احتمالا بدتر میشه.
نمایه کاربر
Mostafa United
دنده 3
نوع خودرو: TD 2.0 - SONATA 2.0T
محل اقامت: UAE

پست یک‌شنبه 27 فروردین 1396, 11:10 am

SorousH253 نوشته شده:
سينا دوو نوشته شده:
زنون حرارت کمتری داره
پس چرا میگن زنون تو پروجکشن ها باعث آب شدن پلاستیک اطرافش میشه؟
سلام

1- اسم اونجایی که شما میگید مه شکن هست نه پروچکشن ( یا پروجکتور )

2- شما اگر از ظرفیت کاسه طراحی شده وات بیشتری بزارید خطر آفرین میشه و مشکل آب شدن و ...

مثلا ریو مه شکن لامپ فابریکش 27 وات هست
شما اگر داخل مه شکن KIA لامپ و ترانس 35 وات زنون هم بزارید مشکلی پیش نمیاد ولی 55 وات خرابش میکنه

ولی کاسه اصلی ریو 55/65 وات هست پس زنون 55 وات هم هیچ کاریش نمیکنه

-------------

در انتها هم خدمت شما بگم که کلا گذاشتن لامپ زنون خارج از عدسی مخصوص زنون کار اشتباهیه
نمایه کاربر
پایونیر
يار همراه
Like شده: 2 بار

پست دوشنبه 28 فروردین 1396, 11:43 am

در صورتی که رفلکتور یا طراحی چراغ استاندارد باشه مشکلی پیش نمیاد از لحاظ دوام یا پخش کردن نور . مثل نیسان تیانا که اصلا لنز یا رفلکتور نداره ولی بخاطر کیفیت و طراحی دقیق هم خط کات داره هم چراغ دفرمه نمیشه. چه زنون چه هالوژن.
«محمد»

بازگشت به “روشنایی داخلی - خارجی (لامپ) - (ال ای دی) - (زنون)”