راهنمایی برای فعال کردن نشانگر CNG بر روی صفحه کیلومتر

مدیر انجمن: امير معيري

نمایه کاربر
sammixer
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ▌►PersiA vS 2☼6t2◄▐
محل اقامت: IRAN♥-46♥

Re: راهنمایی برای فعال کردن نشانگر CNG بر روی صفحه کیلومتر

پست توسط sammixer » 30 آگوست 2010, 10:57

شما رد اون دوتا مسیر بعد از ترانزیستور بگیر ببین به کجا میره اگه یکیش بره به دسته سوکت کارت دیگه راحته اما من احتمال میدم چون دستورش از طرف ای سی یو میاد برای یه ال ای دی یدونه سیم نیاورند از طریق همون مدارات ال ای دی روشن میشه
درضمن اون ترانزیستور واسه درایو کردن ال ای دی هست که از یه طرف به تغذییه وصل میشه
در کل کارشما کثیف کاری زیادی داره اما قشنگ درمیاد(کی پشت آمپر میبینه آخه!)
اگه نتونستی سیمشو پیدا کنی تنها راهش اینه که تغذییه اون ال ای دی قطع کنی و خودت براش سیم بکشی تا اون کلید تبدیل سوخت و.....
نمایه کاربر
samand_lx
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند LX
محل اقامت: گنبد کاووس

پست توسط samand_lx » 08 سپتامبر 2010, 00:05

sammixer نوشته شده:شما رد اون دوتا مسیر بعد از ترانزیستور بگیر ببین به کجا میره اگه یکیش بره به دسته سوکت کارت دیگه راحته اما من احتمال میدم چون دستورش از طرف ای سی یو میاد برای یه ال ای دی یدونه سیم نیاورند از طریق همون مدارات ال ای دی روشن میشه
درضمن اون ترانزیستور واسه درایو کردن ال ای دی هست که از یه طرف به تغذییه وصل میشه
در کل کارشما کثیف کاری زیادی داره اما قشنگ درمیاد(کی پشت آمپر میبینه آخه!)
اگه نتونستی سیمشو پیدا کنی تنها راهش اینه که تغذییه اون ال ای دی قطع کنی و خودت براش سیم بکشی تا اون کلید تبدیل سوخت و.....
ممنون از راهنمایی شما.خودم همچین فکری داشتم که سیم بکشم. اصلا میخواستم یه Led جدا بذارم ولی مقاومت گرم میشد 470 اهم گذاشته بودم ولی ترسیدم بعدا داغ بشه سیم کشی ماشین به فنا بره مقاومت وات بالاتر هم نداشتم :sad: فکر کنم پایه ترانزیستور آخر به آی سی وصل بشه به هیچ کدوم از پین های ترمینال راه نداشت
نمایه کاربر
sammixer
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ▌►PersiA vS 2☼6t2◄▐
محل اقامت: IRAN♥-46♥

پست توسط sammixer » 08 سپتامبر 2010, 21:08

سلام
تمیز ترین راه حل اینه که همونجا یه ال ای اس ام دی بذاری و سیم بکشی و مقاومتو بیرون از صفحه کیلومتر بذاری
مطمئنی داغ میکنه؟
یه 470 اهم یا 560 اهم یکچهرم وات کارتو راه میندازه
تا این قسمت هم درست کنی میرسی به اون کلید تبدیل که اونم کاری نداره (درکل کارنشد نداره :grin: )
نمایه کاربر
samand_lx
نوع خودرو: سمند LX
محل اقامت: گنبد کاووس

پست توسط samand_lx » 10 سپتامبر 2010, 00:29

sammixer نوشته شده:سلام
تمیز ترین راه حل اینه که همونجا یه ال ای اس ام دی بذاری و سیم بکشی و مقاومتو بیرون از صفحه کیلومتر بذاری
مطمئنی داغ میکنه؟
یه 470 اهم یا 560 اهم یکچهرم وات کارتو راه میندازه
تا این قسمت هم درست کنی میرسی به اون کلید تبدیل که اونم کاری نداره (درکل کارنشد نداره :grin: )
همین کارو کرردم مقاومت هم 1.4 وات بود داغ که نه ولی گرم میشد ترسیدم بعدا مشکل ایجاد کنه.آخه یه بار همینطوری شارژر موبایل رو زده بودم به جای فنک پراید بعد 30 دقیقه دیدم از داشبورد دود در میاد خلاصه سیم کشی به فنا رفت مجبور شدم ببرم داشبورد رو باز کنن.حالا باز میترسم اینو دست کاری کنم مشکل به وجود بیاد.کسی نمیدونه کدوم پایه از کانکتور پشت صفحه کیلومتر مال نشانگر CNG هستش؟ :sad:
نمایه کاربر
Casanova
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: کرج

پست توسط Casanova » 10 سپتامبر 2010, 17:04

شما یه کاری کن
صفحه کیلومتر رو دربیار ، طوری که سیماش بهش وصل باشه
سوییچ رو باز کن تا چراغ سی ان جی روشن شه
بعدش با مولتی متر که سر مثبتش یه سوزن گلدوزی "خیلی خیلی ظریفه" لحیم کردی شروع کن ببین کدوم یکی از سیم ها ولتاژ دارن"ممکنه 12 ولت بیاد تو مدار و یا ممکنه منفی بیاد تو مدار"
فکر کنم 10 تا باشن
بعد سوییج رو ببند به تک تکشون با همون سوزن ولتاژ بده تا چراغ سی ان جی رو پیدا کنی!ش
نمایه کاربر
Moh111
نوع خودرو: 111 SX
محل اقامت: خوزستان

پست توسط Moh111 » 28 ژوئن 2012, 23:36

با سلام
من چند روز پیش داشتم با سوییچ ماشینم ور میرفتم 1 دفعه قاطی کرد و روی lcd صفحه کیلومتر مخزن cng رو نشون داد
ماشینمم 111 با صفحه کیلومتر جدیده!!!
احتمالا سیم کشیش هم وجود داره اگه 1 سر برید تعمیرگاه و سیم کشی پراید cng رو بدست بیارید دیگه حله!!!
یا علی
الهی به امید خودت....
پوریا۹۱۱
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط پوریا۹۱۱ » 02 دسامبر 2019, 23:39

سلام..دوستان یه پرایددارم تک سوز هست(دوگانه ال پی جی)اماچراغ سی ان جی در صفحه وجود داره..چرا🤔 :who: :srch:
ارسال پست

بازگشت به “صفحه کیلومتر شمار - ال سی دی - نمایشگر و ادوات و ابزار دقیق”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان