قوانین انجمن
- از طریق این انجمن با چگونگی و نحوه فعالیت در این انجمن آشنا شوید
- راهنمای استفاده از امکانات انجمن | پرسش و پاسخ

آموزش قرار دادن عکس و ضمیمه کردن فایل در پست و تاپیک

راهنمای استفاده از امکانات انجمن
نمایه کاربر
علی سلیمی
فعال حوزه خودرو
پست: 2662
تاریخ عضویت: دوشنبه 23 شهریور 1383, 9:16 am
محل اقامت: کالیفرنیا
اینستاگرام: alisalimi_ir
Like شده: 158 بار

پست شنبه 9 فروردین 1399, 2:30 am


آموزش قرار دادن عکس و ضمیمه کردن فایل در پست و تاپیک

یکی از سوالات متداول و رایج کاربران چگونگی بارگذاری تصاویر و یا ضمیمه کردن فایل به منظور استفاده و انتشار در پست های ارسالی و تاپیک ها است، در این آموزش قصد داریم شما را با چگونگی پیوست تصاویر و ضمیمه کردن فایل آشنا کنیم.

جهت بارگذاری تصاویر و یا به اشتراک گذاری فایل ها در پست های خود میبایستی از ابزاری که پایین ادیتور و در انتهای صفحه وجود دارد استفاده نمایید. بدین منظور ابتدا بر روی گزینه "پیوست" کلیک کنید تا امکان دسترسی شما برای بارگذاری تصاویر و یا فایل فراهم شود.
 
attachment.jpg


در این مرحله بر روی دکمه "افزودن فایل" کلیک کنید. سپس میتوانید تصویر و یا فایل مورد نظر را از هارد درایو کامپیوتر خود انتخاب کنید. چنانچه قصد بارگذاری بیش از یک تصویر و یا یک فایل را دارید این کار را مجددا برای فایل ها و یا تصاویر بعدی نیز تکرار کرده و یا به جای انتخاب یک فایل، چند فایل را به صورت همزمان و یکجا انتخاب کنید.
 
attachment-add-file.gif


پس از انتخاب تصاویر و فایل های مورد نظر خود، عملیات بارگذاری بر روی سرور سایت انجام خواهد شد، سپس اطلاعات مربوط به فایل های بارگذاری شده ائم از اسامی فایل(ها)، حجم و در نهایت تیک سبز رنگ ای که به نشانه موفق بودن بارگذاری میباشد نمایش داده خواهد شد.
 
attachment-remove.gif


در صورت تمایل به افزودن اطلاعات و توضیحات بیشتر برای فایل و یا تصاویر خود میتوانید اطلاعات و توضیحات مربوط به هر فایل بارگذاری شده را به صورت مختصر در بخشی که "دیدگاه فایل" نام دارد اضافه کنید، این اطلاعات و توضیحات به صورت خودکار پس از ارسال پست توسط شما در انتهای هر یک از تصاویر و یا فایل ها درج خواهند شد. توجه داشته باشید ذکر اطلاعات و توضیحات در این بخش، کاملا اختیاری است و هیچ الزامی برای افزودن این اطلاعات نیست.
 
* در تصویر بالا عنوان "اطلاعات و توضیحات مربوط به تصویر" انتخاب شده که این عنوان در انتهای تصویر قابل مشاهده است، و برای سایر تصاویر ارسال شده در این تاپیک از عنوان دیگری با نام "آموزش قرار دادن عکس و ضمیمه کردن فایل در پست و تاپیک" استفاده شده.

* شما نیز میتوانید به عنوان مثال اگر قصد ارسال دو تصویر از خودروی خود را دارید برای تصویر اول از عنوانی نظیر "قبل از تغییرات" و برای تصویر دوم از عنوانی نظیر "بعد از تغییرات" استفاده کنید، و یا در صورتی که قصد اضافه کردن فایل به پست خود را دارید میتوانید اطلاعات مربوط به هر یک از فایل ها را درج کنید. 


همچنین چنانچه تمایل به حذف یک و یا چند فایل خود را دارید کافیست بر روی دکمه "حذف فایل" کلیک کنید و در صورتی که نیازی به حذف فایل های خود ندارید میتوانید با فشردن دکمه "قرار دادن داخل متن" آنرا به پست خود اضافه کنید. پس از افزودن تصاویر و یا فایل ضمیمه شده کد کوتاهی به ادیتور و متن شما افزوده خواهد شد که میتوانید با جا به جایی موقعیت این کد، تصویر و یا فایل مورد نظر را در هر بخشی از پست خود که تمایل دارید انتقال دهید. معمولا این کد در انتهای متن پست شما افزوده خواهد شد اما چنانچه تمایل دارید موقعیت آن را به انتها و یا در میان مطالب خود تغییر دهید کافیست کد مورد نظر را در محلی که تمایل دارید کپی کنید.
 
attachment-code.jpg


:excl: در صورت تمایل به نمایش تصاویر خود در سمت چپ، راست و یا در وسط صفحه کافیست همانند تغییراتی که برای متن نوشتاری خود استفاده میکنید، از تنظیمات ادیتور (چپ چین، راست چین و میان چین) برای قرار دادن کد تصویر در موقعیت مورد نظر خود استفاده کنید. در صورتی که کد تصویر در وسط، سمت چپ و یا راست ادیتور شما نمایش داده شود تصویر نیز پس از ارسال پست در همان موقعیت نمایش داده خواهد شد. (مطابق تصویر بالا)
 


* توجه داشته باشید:

- شما حداکثر مجاز به بارگذاری 5 فایل و یا تصویر در هر پست خود میباشید. 

- حداکثر ابعاد تصویر جهت بارگذاری 800 پیکسل در عرض و 800 پیکسل در طول میباشد.
 

 

از آنجایی که اغلب سرویس های خدمات بارگذاری رایگان، فایل و تصاویر بارگذاری شده شما را برای مدت زمان محدودی نزد خود نگهداری میکنند پس از اتمام و انقضای زمان نگهداری نسبت به حذف فایل ها اقدام میکنند، استفاده از این سرویس های رایگان سبب میشود تا فایل و تصاویر شما برای مدت زمان محدودی نزد آنها حفظ و طبیعتا در مدت زمان کوتاهی در پست های ارسالی شما در این انجمن قابل نمایش باشد.

بدیهی است پس از حذف این اطلاعات، تصاویری که در پست های خود ارسال کردید برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد و تنها راه حل آن، بارگذاری مجدد تصاویر میباشد که با توجه به عدم امکان ویرایش پست پس از عبور از مدت زمان مجاز (30 دقیقه پس از ارسال پست) که برای کاربران انجمن در نظر گرفته شده، شما دیگر امکان ویرایش پست و به روز رسانی تصاویر آن را نخواهید داشت. البته لازم به ذکر است مدیران انجمن در صورت نیاز به ویرایش پست هایی که کاربر ارسال کننده امکان ویرایش پست خود را جهت به روز رسانی تصاویر حذف شده نداشته باشد، همکاری های لازم را با ایشان به عمل خواهند آورد.  

بنابراین توصیه میکنیم جهت بارگذاری تصاویر و یا ضمیمه کردن فایل به پست های ارسالی خود، تنها از روشی که آموزش داده شد استفاده نمایید چرا که تصاویر و فایل های شما به طور مستقیم بر روی سرور این انجمن بارگذاری خواهد شد و تا مادامی که پست شما به صورت عمومی قابل نمایش باشد، سایر کاربران نیز میتوانند از تصاویر و یا فایل های بارگذاری شده توسط شما، استفاده و بهره مند شوند.

شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

تگ ها:

بازگشت به “آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن”