قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

پارت نامبر، پارت لیست نیسان موتورز NISSAN PART NUMBERS

تصویر مباحث مربوط به نيسان

مدیر انجمن: رضا عمراني

نمایه کاربر
mostafa stat
دنده 1
نوع خودرو: 4WD
محل اقامت: ایران
Like شده: 1 بار

پست جمعه 7 بهمن 1390, 11:36 am

Ghazarian نوشته شده:
mostafa stat نوشته شده:... دفترچه پارت نامبر نیسان پاترول سافاری ...
nissan patrol GQ---- model Y60 series...
سلام

نگران نباشید.
فقط لطفا VIN کد خودروی خود را اینجا اعلام فرمایید (یا می توانید از پلاک مشخصات عکس بگذارید)

منتظر اطلاعات تکمیلی هستم
سلام استاد
پیشاپیش از زحمات و لطف شما بسیار سپاس گزارم

خدمت شما
تصویر

تصویر
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین

پست جمعه 7 بهمن 1390, 2:27 pm

جناب mostafa stat عزیز

آنچه از VIN کد خودروی شما اقتباس می گردد و البته شما هم به آن اشاره کردید، عبارت است از: سافاری مدل Y60 با انجین TB42S و..... همچنین Long Wheel base و دارای فرمان هیدرولیک، ساخته شده برای محیط خارج از خاورمیانه، با رینگ 15 می باشد.

حالا لطفا جهت انتخاب صحیح با جزئیات بیشتر، چند قطعه ای را که پارت نامبر آنرا می دانید، مطرح سازید تا بر اساس اطلاعات موجود پاسخ داده شود و از کار اطمینان حاصل کرد. سپس می توانید پارت نامبر قطعات مورد نظرتان را (عکس حالت قبل) در اینجا بپرسید تا خدمتتان راهنمایی گردد.

یک سوال: آیا خودروی شما از سری اهدایی به UN بوده است؟
نمایه کاربر
mostafa stat
دنده 1

پست جمعه 7 بهمن 1390, 6:36 pm

Ghazarian نوشته شده:جناب mostafa stat عزیز

آنچه از VIN کد خودروی شما اقتباس می گردد و البته شما هم به آن اشاره کردید، عبارت است از: سافاری مدل Y60 با انجین TB42S و..... همچنین Long Wheel base و دارای فرمان هیدرولیک، ساخته شده برای محیط خارج از خاورمیانه، با رینگ 15 می باشد.
در جهت تایید فرمایشات شما
تصویر
یک سوال: آیا خودروی شما از سری اهدایی به UN بوده است؟
طبق عکس بالا فکر کنم مدل خاورمیانه باشه ولی بازم مطمئن نیستم چون ماله سفارت کانادا بوده و سفارشی

ببخشید شما از کجا متوجه شدید با رینگ 15 ؟ من یه سوال در موررد رینگ و لاستیک داشتم که برای خارج نشدا از بحث تاپیک تو لینک زیر سوال کردم ممنون میشم جواب بدین
http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... 0&start=90

اینم برخی از قطعات با پارت نامبر
تصویر
حجم بقیه رو کمتر کردم
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

شمع توصیه شده اینه
تصویر

ولی متاسفانه تو سایت gnk نمیتونم مدل ماشینم رو پیدا کنم (نمیدونم چرا نیست؟) که بدونم متناسب یا این شمع استاندارد چه نوع شمع ایریدیم واسه اش جایگزین میشه
تو سایت وقتی مدل ماشین رو انتخاب میکنی از هر گروه اون شمعی که به ماشین میخوره بهت پیشنهاد میکنه حالا من نمیدونم چه مدل ایریدیم واسه ماشین بهترین عملکرد رو داره

تصویر

من شنیده بودم دو تا کتابچه برای پارت نامبر سافاری هست یکی برای بدنه یکی هم موتور یعنی دوستان گفتند تو دبی قبلا از اینکه سیستم کامپیوتری بشه از این کتابچه استفاده میکردن میخواستم بدونم pdf این کتاب ها نیست؟

ببخشید چقدر زیاد شد - واقعا شرمنده :-D
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین

پست شنبه 8 بهمن 1390, 7:32 am

البته شما می توانید با انتخاب گزینه WGY60 در لینک زیر و سپس مشخص کردن سال ساخت، قطعات زیادی را تهیه کنید.
http://nissan.epc-data.com/safari/

و اما در خصوص شمع BP5ES که شمعی استاندارد است
http://www.gsparkplug.com/shop/ngk-bp5es.html

حالا BP5ES یعنی چی؟

حرف B یعنی Thread Diameter باید 14 میلیمتر باشد (همان قطر پیچه)...
حرف P یعنی Construction یا ساختاز شمع باید Projected Tip و Resistor Type (این مهمه)
عدد 5 یعنی Heat Rating یا نرخ حرارتی. استاندارد آن توصیه میشه درجه 5 باشه و نه بیشتر یا کمتر! خیلی ها فکر میکنند که اگر درجه 6 نصب کنند بهتره!
حرف E یعنی Thread Reach و باید 19 میلیمتر باشد.
حرف S یعنی Firing End Construction و منظور آن الکترودی بقطر 2.5 میلیمتر واقع در مرکز

عموما بعد از این شناسه، با یک "خط فاصله" مقدار GAP تعریف میگردد که اگر 11 باشد یعنی 1.1 میلیمتر معادل 044. اینچ (که این رو هم خیلی ها رعایت نمی کنند)

در هر حال جایگزینی این شمع با انواع جدید با احتساب تاریخ ساخت و تکنولوژی بکار رفته در زمان ساخت خودروی شما، توصیه نمیشود. یا چنانچه می خواهید اینکار را انجام دهید، مشخصه فنی شمعی را جایگزین کنید که حداقل نزدیک به توضیحات بالا باشد (نظر شخصی).

حالا بر میگردیم به موضوع اصلی یعنی اینکه شما نبازمند پارت نامبر چه قطعه ای از خودروی خود هستید تا بتوان راهنمایی کرد...
نمایه کاربر
mostafa stat
دنده 1

پست شنبه 8 بهمن 1390, 11:40 am

با تشکر از زحمات شما
Ghazarian نوشته شده: در هر حال جایگزینی این شمع با انواع جدید با احتساب تاریخ ساخت و تکنولوژی بکار رفته در زمان ساخت خودروی شما، توصیه نمیشود. یا چنانچه می خواهید اینکار را انجام دهید، مشخصه فنی شمعی را جایگزین کنید که حداقل نزدیک به توضیحات بالا باشد (نظر شخصی).
--------------------------------------------------------
من فکر میکردم اگه بتونم شمع با نوع ایردیدم سوزنی که از تکنولوژی بالاتری برخوردار است عوض کنم بهتر هست و راندمان موتور و سیستم جرقه زنی بهتر میشود ولی با پیشنهاد شما منصرف شدم
الان تو سایت ngk من پات فایندر 1991 رو انتخاب کردم و برای این ماشین دهه 90 میلادی 5 نوع شمع رو پیشنهاد داد فکر کردم اگه منم بتونم واسه سافاری نزدیکترین شمع از نظر مشخصات با نوع استانداردش ولی ایردیم رو انتخاب کنم از نظر علمی و فنی کار درستیه - ولی مثل اینکه اینطور نیست
تصویر
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا بر میگردیم به موضوع اصلی یعنی اینکه شما نبازمند پارت نامبر چه قطعه ای از خودروی خود هستید تا بتوان راهنمایی کرد...

بیشتر دنبال قطعات تزئینی بودم
مثل فلاپ بغل ماشین و برچسب روی بدنه
تصویر
لوگو نیسان که داخل اش چراغ است
تصویر
داشبورد طرح چوب
تصویر
دستگیره طرح چوب
تصویر

گل گیر کوچیک جلو و عقب
چراغ مطالعه (تو بعضی مدل ها شیب سنج وارتفاع سنج هست تو بعضی دیگه چراغ مطالعه)
آینه سوم که عقب نصب میشه
نردبان عقب
تصویر

نردبان مختلفی واسه اش هست (کوجیک بزرگ و با طرح مختلف)ولی این مدل رو میخواهم که انحنا به بیرون داشته و بالا رفتن ازش راحت باشه
تصویر

راستی شما فرمودید برای محیط خارج از خاورمیانه ، یعنی مطابق به شماره شاسی این طور هست؟
اهدای سری un چیه؟
با تشکر
نمایه کاربر
رضا عمراني
مدیر کلوپ موتورسیکلت

پست شنبه 8 بهمن 1390, 8:05 pm

یکسری از این لوازمی که شما نیاز دارید در زمره آپشنها و یا افتر مارکتها هستند که پارت نامبرشون در اطلاعات پارت کاتالوگها موجود نیست از قبیل لوگوی چراغ دار یا روکشهای طرح چوب و احتمالا نردبان . ولی سایر قطعات رو که قبلا بهتون گفته بودم تهیه پارت نامبرشون کار راحتی هست و...
Rhytm & Balance
نمایه کاربر
mostafa stat
دنده 1

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 1:05 pm

ممنون جناب عمرانی
ولی من که برای خرید قطعات به مغازه .... رفته بودم این تریم trim قطعات داخل ماشین رو داشتند همچنین دستگیره طرح چوب که اتفاقا روش خورده بود جنیون پارت و مربوط به شرکت قطعات نیسان بود
به هر حال بازهم تشکر
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ببخشید اسم این قطعه که بغل درب خورده به انگلیسی چی میشه؟

تصویر
نمایه کاربر
رضا عمراني
مدیر کلوپ موتورسیکلت

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 8:48 pm

moulding
بعنوان مثال همین تصویری که مشخص کردید میشه
moulding front door lh که پارت نامبرش به تناسب رنگ خودروی شما متفاوت هست و مطلب ناراحت کننده در موردش این هست که این moulding ها ست کاملشون بسیار گرون هست.
مثلا همین یک تکه مربوط به درب جلو چپ حداقل 100 دلار قیمتش هست.
کلا لوازم تزئینی رو نمیشه طرفش رفت.
Rhytm & Balance
نمایه کاربر
mostafa stat
دنده 1

پست دوشنبه 10 بهمن 1390, 5:39 am

رضا عمراني نوشته شده:moulding
بعنوان مثال همین تصویری که مشخص کردید میشه
moulding front door lh front door lh که پارت نامبرش به تناسب رنگ خودروی شما متفاوت هست و مطلب ناراحت کننده در موردش این هست که این moulding ها ست کاملشون بسیار گرون هست.
مثلا همین یک تکه مربوط به درب جلو چپ حداقل 100 دلار قیمتش هست.
کلا لوازم تزئینی رو نمیشه طرفش رفت.
ببخشید ، متاسفانه بنده نتونستم تو سایتی که آقای غازاریان معرفی کرده بودند http://nissan.epc-data.com/safari/wgy60 ... b42e/body/ تو قسمت body پارت نامبر moulding رو پیدا کنم رنگ بژ هم مورد نظر هم هست - پارت نامبر ست کامل(6 تکه :درب جلو عقب - سمت چپ راست) moulding ؟
با سپاس فراوان
نمایه کاربر
رضا عمراني
مدیر کلوپ موتورسیکلت

پست سه‌شنبه 11 بهمن 1390, 8:16 pm

پارت نامبر ست کامل moulding سافاری Y60 رنگ قرمز /بژ 4 درب
MOULDING-FRONT FENDER,REAR RH ------>روی گلگیر جلو راست63874-32J05
MOULDING-FRONT FENDER,REAR LH ------>روی گلگیر جلو چپ63875-32J05
MOULDING-FRONT DOOR,RH -------> درب جلو راست80870-32J05
MOULDING-FRONT DOOR,LH ------->درب جلو چپ80871-32J05
MOULDING-REAR DOOR,RH -------> درب عقب راست82870-33J05
MOULDING-REAR DOOR,LH -------->درب عقب چپ82871-33J05
من این پارت ها رو براتون دراوردم وتقریبا مطمئن از صحتش هستم ولی نسخه EPC اینرو تائید نکرد , حالا تائیدیه نهائی رو اقای غازاریان باید انجام بدن .
آخرین ويرايش توسط 1 on رضا عمراني, ويرايش شده در 0.
Rhytm & Balance

بازگشت به “نيسان Nissan”