برای ریست کردن Password خود میتواید از گزینه کلمه عبورم را فراموش کرده ام استفاده کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد. در صورت عدم دریافت پوشه Spam , Junk mail را حتما بررسی کنید.
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

این آمریکایی خوب می‌پیچد!

تصویر مباحث مربوط به فورد Ford , لينكلن Lincoln , مركوري Mercury

مدیران انجمن: علي هافكلاچ, آرمين

نمایه کاربر
Mohsen GT
يار همراه
پست: 969
تاریخ عضویت: دوشنبه 14 آذر 1384, 2:39 am
محل اقامت: تهران
تماس:

دوشنبه 30 شهریور 1394, 1:01 pm

ماستنگ کبرا در سال‌های ۹۳ تا ۰۴ تولید شد. اما مهلک‌ترین زهر کبرا در سال ۲۰۰۰ بر ماهیچه‌های این اسب تیزرو تزریق شد. ماستنگ کبرا R حالا پرقدرت‌تر و بی‌اعصاب‌تر از گذشته بود و با ظاهر عصیانگر خود لرزه بر اندام رقبا انداخته بود. کبرا R که دست‌پخت SVT بود، هنوز هم یک اثر تمام‌عیار از یک خودروی مسابقه‌ای آمریکایی به شمار می‌رود.

تصویر

در جای‌جای آن تغییرات فنی و ظاهری نسبت به نمونه‌ی استاندارد دیده می‌شوند. در نمای خارجی رینگ‌های فورج آلومنیومی ۱۸ اینچی و کاپوت برآمده و ساید اسکوپ‌های بزرگتر و سپر با لبه‌ی بزرگتر و یک اسپویلر عریض و بلند بر روی درب صندوق دلربایی می‌کنند. در داخل کابین خبری از صندلی‌های عقب نیست، همچنین ایرکاندیشن و ضبط‌صوت و کروز‌کنترل هم از این ماشین حذف شده‌اند، ولی دیدن صندلی‌های مسابقه‌ای ریکارو خستگی را از تن به‌در می‌کنند. این خودرو که تنها در رنگ قرمز ساخته شد، دارای قوای محرکه‌ای به حجم ۵.۴ لیتر است که به صورت تنفس طبیعی ۳۸۵ اسب‌بخار توان و ۳۸۵ پوندفیت گشتاور را بر روی چرخ آزاد می‌کند.

تصویر

این موتور با دو میل سوپاپ در بالا، چندی بعد با تغییراتی بر روی مدل جاودانه‌ی فورد GT نصب شد که از این لحاظ قابل اهمیت است. گیربکس دستی و شش دنده جلوی آن مشابه نمونه‌ای بود که بر روی دوج وایپر نصب می‌شد و ضرایب آن برای استفاده شهری و درگ عالی بود. ترکیب این پیشرانه و جعبه دنده و دیفرانسیل قفل شوند‌ی هیدرولیکی آن به همراه سبک‌سازی‌های صورت گرفته، ماستنگ کبرا R را در ۴.۴ ثانیه از سرعت ۰ به ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رساند و شتاب ۴۰۰ متر هم برای این اتومبیل در ۱۲.۹ ثانیه توسط رانندگان مجله‌ی موتورترند به ثبت رسید و حداکثر سرعت آن ۲۷۲ کیلومتر بر ساعت است.

تصویر
صندلی‌های ریکارو منقش به آرم Cobra R با تنظیم دستی

در کمال تعجب در این خودرو، خبری از نقطه‌ضعف آمریکایی‌ها یعنی عدم پایداری مطلوب در پیچ‌ها نبود. ترکیب لاستیک‌های BFGoodrich g-Force با پهنای ۲۶۵ و ارتفاع ۴۰، طراحی دسته‌موتورهایی که پیشرانه را ۱۲ میلی‌متر بیشتر به سطح زمین نزدیک می‌کردند، فنرهای سفت و سخت Eibach، تعلیق مک‌فرسون در جلو و دو طبق A شکل در عقب به همراه بوش‌های سفت‌‌تر این مار افسارگسیخته را در پیچ‌ها به زمین می‌چسباند، به گونه‌ای که در پیچ‌ها قابلیت تحمل ۱.۰۱ g شتاب‌جانبی را به این مدل ارزانی می‌داشته‌اند.

تصویر
برای هضم برآمدگی اغراق‌آمیز مانیفولد هوا چاره‌ای به جز ساختن کاپوت برآمده نیست

متاسفانه تمامی ۶۰۰ شعبه‌ی فروش تولیدات SVT در سرتاسر دنیا افتخار فروش این محصول را نداشتند، چرا که از این خودرو فقط ۳۰۰ عدد ساخته شد. برچسب قیمت‌اش در آن سال حدود ۵۵ هزار‌دلار بود، که رقمی فراتر از خودروهای اسپرت آمریکایی همرده‌اش به شمار می‌آمد. قیمت ماستنگ پایه در آن سال در حدود ۱۸ هزار دلار بود!

تصویر
پلاک کبرا R نشان می‌دهد این خودرو چندمین نمونه‌ی ساخته شده از شمارگان ۳۰۰ است

تصویر
سراگزوزهای دوبل Borla در دو سمت خودرو دیده می‌شوند. دلیل جای‌گذاری آن‌ها در این مکان، نبود فضا در قسمت عقب خودرو به دلیل وجود باک سوخت مسابقه‌ای ۲۱ گالنی آن است

تصویر
برای توقف این خودروی قدرت‌مند از روتورهای ۱۳ اینچی و کالیپر‌های ۴ پیستونه‌ی برمبو به رنگ مشکی استفاده شده است


منبع: www.carnoter.com

بازگشت به “فورد Ford”