پرسش و پاسخ سیستم تزریق الکترونیکی

بحث در مورد سيستم تزريق الكترونيكي

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
behruz.mc
نوع خودرو: مشخص نشده!

پرسش و پاسخ سیستم تزریق الکترونیکی

پست توسط behruz.mc » سه‌شنبه 9 تیر 1394, 7:19 pm

سلام
من بهروز محمدی دارای کارشناسی سخت افزار روی سیستم انژکتور خودرو کار میکنم.
با اجازه مدیران این تاپیک رو ایجاد کردم تا اگر دوستان سوالی در زمینه تعمیرات سیستم انژکتور و حتی تعمیرات ECU و BSI و بقیه بردهای الکترونیکی خودرو داشتن تا حد دانستنی هام پاسخگو باشم.

mehdiabbasi1359
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ندارم
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: پرسش و پاسخ سیستم تزریق الکترونیکی

پست توسط mehdiabbasi1359 » چهارشنبه 10 تیر 1394, 4:04 pm

به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم بنده قصد راه اندازی تعمیرگاه تخصصی دستگاه ها و لوازم الکترونیکی خودرو بخصوص ECU , BSI , EBD و... را دارم

از شما تقاضا دارم بنده را راهنمایی کنید.

جهت اطلاع عرض میکنم بنده تجربه در تعمیرات لوازم صوتی و تصویری و دیگر لوازم خودرو دارم ولی تا به حال ECU تعمیر نکردم

البته اطلاعاتی در این ضمینه دارم و مدتی هم تعمیرات الکترونیک موتورسیکلت (ECM , TCI , CDI و ...) را انجام داده ام.

خواهش میکنم هر گونه اطلاعات ، نظر و پیشنهاد ، نکته و ... در مورد تعمیرات و تعمیرگاه لوازم الکترونیک خودور دارید بیان بفرمایید.

با تشکر فراوان

مهدی عباسی
نمایه کاربر
behruz.mc

پست توسط behruz.mc » چهارشنبه 10 تیر 1394, 7:27 pm

سلام. دوست عزیز شما باید در کنار تنظیم موتور یا برقکار خودرو فعالیت داشته باشید. معمولا مالک خودرو نمیدونه ایرار از قسمت الکترونیک خورو شه و به برقکار یا تنظیم موتور مراجعه میکنه نه به شما. منظورم اینه که نصف کار عیبیابیه خودرو هست بعد که ایراد از برد الکترونیکی درومد نوبت شماست که تعمیرش کنید . شما تواناییه چکاب خودرو و عیبیابیش رو دارید؟؟ پس نتیجه اینکه اگر خودتون بتونید رویه ماشین کار کنید بهتره که در اینصورت دیگه وارد کارهایه تعمیرگاهی شدید.
یه کار دیگه هم میتونی کنی اونم اینه که به تعمیرگا ها مراجعه کنی و بگی تعمیراته الکترونیکی رو بدن به شما که احتیاج به تبلیغات وسیع داره. من خود در ابتدا قصدم تعمیرات الکترونیکی بود ولی بعد از دو سال دیدم تبدیل به برقکار و تنظیم موتور کار شدم. این شغلها مکمل هم هستن. سوالی بود من در خدمتم....

mehdiabbasi1359
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ندارم
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mehdiabbasi1359 » چهارشنبه 10 تیر 1394, 8:34 pm

با عرض سلام و تشکر از توجه شما

دوست عزیزم به این موضوعی که اشاره کردید کاملاً واقفم از اینرو بنده قصد دارم کلیه خدمات برق و الکترونیک خودرو را در

کنار تعمیرات انجام دهم البته نه به شیوه برقکارها یا باطری سازهای قدیمی و مرسوم شده بلکه به شیوه استاندارد، جدید و ابتکاری.

و اگر موفق نشدم در کنار تعمیرات خدمات برق را انجام دهم، حتماً تبلیغات وسیع و خلاقانه ای را در منطقه ، بازار و ...
انجام میدهم

با تشکر فراوان

مهدی عباسی
نمایه کاربر
behruz.mc

پست توسط behruz.mc » پنج‌شنبه 11 تیر 1394, 10:11 am

بنده نمیدونم شما در چه قسمتهایی ضعف دارید . هر جا به مشکل برخورد کردید یا سوالی داشتید بنده در خدمتم.

نمایه کاربر
delfi
دنده 1
Like شده: 4 بار

پست توسط delfi » پنج‌شنبه 11 تیر 1394, 12:45 pm

چه آواتار مناسبی :smile:
یه ای سی یو‌گاز omvl دارم که روی گاز گاها برق شیر برقی رو‌ قطع میکنه و‌ ماشین خاموش میشه،میشه کاریش کرد؟ .....

نمایه کاربر
behruz.mc

پست توسط behruz.mc » شنبه 13 تیر 1394, 10:16 am

دوست عزیز معمولا ایراد جایه دیگه هست که کامپیوتر فرمان بستن شیر گاز رو صادر میکنه. از خیلی چیزا میتونه باشه. اگه تو دستگاه خطایه رقیق یا غلیظ بودن سوخت رو میزنه باید گزینه ی سنسور اکسیژن رو غیر فعال کنی معمولا حل میشه. اگه بیشتر توضیح بدید بیشتر کمکتون میکنم. اما اگه میدونید همه چیز اوکیه و مشکل در ایسیو هست معمولا تمام ولو ها با ترانزیستور درایو شدن که با مهندسی معکوس میتونی پیداش کنی و با ولتمتر تستش کنی. سوالتون خیلی کلیه . ماشین چیه؟ چکار کردی براش؟...؟؟؟

نمایه کاربر
aalpsat
دنده 1
نوع خودرو: Tiba sx 94
محل اقامت: malayer
Like شده: 5 بار

پست توسط aalpsat » یک‌شنبه 11 مرداد 1394, 12:43 pm

سلام دوست عزیز یه سوال دارم از شما اونم اینکه بعد از اینکه چراغ چک به هر دلیلی روشن میشه و یا سنسور رو تعویض میکنیم ایا احتیاج به دیاگ, برای تعریف سنسور برای ایسیو هست ؟ و یا نه میشه با برداشتن بست باتری بمدت ۱۵ دقیقه اینکار انجام داد ؟! ایسیو هم زیمنس پرایدی در نظر بگیریم.

Sent from my HUAWEI Y511-U30

--------------------{-@
arash
موتور شور معجزه گر !!!
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=84&t=32563
مرگ سیاه موتور اتومبیل
viewtopic.php?t=93716
نمایه کاربر
behruz.mc

پست توسط behruz.mc » یک‌شنبه 25 مرداد 1394, 6:25 pm

سلام. ایسیو زیمنس اتوماتیک شناسایی میکنه قطعه رو و احتیاجی به دیاگ نیست . خطاهایه دیاگ به دو گروه حافظه و دائمی تقسیم میشن وقتی چراغ چک روشنه خطایه مربوطه دائمی هست که با برطرف کردن مشکل و خاموش شدن چک تبدیل به خطایه حافظه میشه .

نمایه کاربر
aalpsat
دنده 1
نوع خودرو: Tiba sx 94
محل اقامت: malayer
Like شده: 5 بار

پست توسط aalpsat » دوشنبه 26 مرداد 1394, 8:41 pm

behruz.mc نوشته شده:سلام. ایسیو زیمنس اتوماتیک شناسایی میکنه قطعه رو و احتیاجی به دیاگ نیست . خطاهایه دیاگ به دو گروه حافظه و دائمی تقسیم میشن وقتی چراغ چک روشنه خطایه مربوطه دائمی هست که با برطرف کردن مشکل و خاموش شدن چک تبدیل به خطایه حافظه میشه .
ممنون بسیار واضح و تخصصی بود پاسختون تصویر

Sent from my HUAWEI Y511-U30

--------------------{-@
arash
موتور شور معجزه گر !!!
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=84&t=32563
مرگ سیاه موتور اتومبیل
viewtopic.php?t=93716
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سيستم تزريق الكترونيكي (EFI)”