اينترفيس جهت نرم افزار دياگ

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
تالش

Re: اينترفيس جهت نرم افزار دياگ

پست توسط تالش » 29 ژانویه 2010, 23:28

سلام
دوست عزیز ،حرفهای شما مورد قبول بنده است وشما می گین دیاگ تولیدمی کنیم پس چرا ازدیاگ شرکت های دیگر کپی کرده وبه مردم می فروشید یعنی این کار شما دزدی نیست ومردم را متحم به دزدی می کنید :o
نمایه کاربر
CNC_IR
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: تبریز

پست توسط CNC_IR » 30 ژانویه 2010, 01:22

سلام
در باب اینکه عمل دستکاری در کیلومتر اتومبیل خارج از قوانین قضائیه و مرتکبان به این عمل طبق قانون مجرمند شکی نیست.
کسانی هم که بدون امضاء اقدام به تاپیک پراکنی و پنهان شدن در زیر چتر الفاظ غیر مستند هستند ، میبایست از خودشان
گله‌مند باشند نه از دیگران. چرا که این خودشان هستند که به افشاگری و تبلیغ کار زشت خود میپردازند.
در پایان برای هم دینان عزیز تکرار این سخن پیامبر عزیزمان خالی از لطف نیست:
گناه پنهان , به صاحب گناه زيان مي رساند , گناه آشکار , به جامعه . پس چنانچه به زشت بودن عملی ایمان داریم آنرا چنین
بی پروا عنوان نکنیم.
alireza_976
نوع خودرو: pride

پست توسط alireza_976 » 11 فوریه 2010, 11:54

ويكتور نوشته شده:من برنامه رو تو VB دارم.
کدهای ورودی به اینترفیس و کدهای خروجی از اینترفیس رو هم میتونم در اختیارتون بذارم.
حتی نقشه PCB هارو هم میتونم در اختیارتون بذارم. :evil:

سلام

دوست من این سورس تو برام آپ کن ، چون فک کنم بتونم اونو روی یک میکروکنترلر پیاده کنم و قضیه حل بشه :grin:

اگه تونستم این کارو کنم فایل هگزشو میزارم براتون همه استفاده کنیم ...
نمایه کاربر
CNC_IR

پست توسط CNC_IR » 13 فوریه 2010, 01:32

سلام
alireza_976 عزیز ، لطفا" اگر اطلاعاتی در مورد تست و دیاگ ماشینهای وارداتی دارید از دوستان تی تی دریغ نفرمائید.
ظاهرا" شما و ویکتور استاد اینکار هستید و میتوانید در مورد ساخت و استفاده از دستگاههای دیاگ دوستان خود را یاری
نمائید ، پس این لطف را به دوستان تی تی بکنید.
ضمنا" ویکتور از برنامه VB صحبت فرموده بودند که ایکاش در حد صحبت نماند.
alireza_976
نوع خودرو: pride

پست توسط alireza_976 » 14 فوریه 2010, 01:57

سلام

دوست من فردا دارم میرم بازار ببینم چی میتونم گیر بیارم ، نقشه چندتا اینترفیسو دارم ، قطعات هر کدومو که تونستم پیدا کنم درست میکنم و در اختیارتون قرار میدم.

ضمنا اگه آقای ویکتور سورسشو برامون بذاره میتونیم یه اینترفیس کارآمدتر بسازیم(بدون وجود آی سی ELM)
نمایه کاربر
CNC_IR

پست توسط CNC_IR » 15 فوریه 2010, 17:51

سلام
دوست عزیز alireza_976 ، برای ساختن اینتزفیس هر نوع امکانات لازم موجوده . چنانچه مدار و قطعات لازم موجود باشه کافیه.
چنانچه برنامه و اینترقیس‌ها رو در اختیار داشته باشید ، برای سایر اعضای تی تی میتونیم دستگاههای مفید و موثر بسازیم.
ضمنا" دوستان شما دستگاه جدیدی ارائه کردن که خیلی عمومی است و بدرد تمامی مصرف کنندگان میخوره . اگر شما با این
افراد آشنائی و رفاقت دارید میتونید از این آوانتاژ برای اعضای فوروم استفاده کنید.
ويكتور
شروع حركت

پست توسط ويكتور » 19 فوریه 2010, 02:50

alireza_976 نوشته شده:سلام

دوست من فردا دارم میرم بازار ببینم چی میتونم گیر بیارم ، نقشه چندتا اینترفیسو دارم ، قطعات هر کدومو که تونستم پیدا کنم درست میکنم و در اختیارتون قرار میدم.

ضمنا اگه آقای ویکتور سورسشو برامون بذاره میتونیم یه اینترفیس کارآمدتر بسازیم(بدون وجود آی سی ELM)
با سلام
لطفا" جهت دریافت هر گونه اطلاعات در مورد دیاگ ، پروتکل ، نقشه PCB و یا هر مورد دیگری باشماره تلفن 09122046057 تماس بگیرید.
با سپاس
ویکتور :evil:
تالش

پست توسط تالش » 19 فوریه 2010, 18:20

مژده مژده
سلام به دوستان
لطفا" جهت دریافت هر گونه اطلاعات در مورد دیاگ ، پروتکل ، نقشه PCB و یا هر مورد دیگر در رابطه با خودرو وآموزش تعمیرات ecu وکیلومتر باشماره تلفن 09113838680 تماس بگیرید.
باسپاس از دوستداران الکترونیک
ndsoftco
نوع خودرو: سمند

پست توسط ndsoftco » 22 فوریه 2010, 21:04

دوستان
داشتن یک نرم افزارتنها برای دیاگ کردن خودروها کافی نیست و خدمت دوستان عزیز خودم عرض کنم که نرم افزار هایی که به صورت کپی از شرکتهای خارجی تهیه می شوند به درد خودروهای ایرانی نمیخورند اینترفیس همه خودروها از سری تراشه های elm هستند اما نرم افزارها بدونشکسته شدن قفل ارزش استفاده ندارند نرم افزار پس از شکسته شدن قفل می تواند با هر نوع اینترفیسی کار کند
Arash_323
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405 - روان QM200

پست توسط Arash_323 » 22 فوریه 2010, 23:25

ndsoftco نوشته شده:دوستان
داشتن یک نرم افزارتنها برای دیاگ کردن خودروها کافی نیست و خدمت دوستان عزیز خودم عرض کنم که نرم افزار هایی که به صورت کپی از شرکتهای خارجی تهیه می شوند به درد خودروهای ایرانی نمیخورند اینترفیس همه خودروها از سری تراشه های elm هستند اما نرم افزارها بدونشکسته شدن قفل ارزش استفاده ندارند نرم افزار پس از شکسته شدن قفل می تواند با هر نوع اینترفیسی کار کند
نیست دوست عزیز تراشه های elm یه میکرو هست که شرکت elm اونا رو برنامه ریزی کرده و مدار ساده ای دارن
اما مدار PPS و Renault Clip و ... خیلی پیشرفته تر از این حرفا هستن
اگه لازمه تا عکس مدار داخلی elm و PPS رو بزارم تا معلوم بشه توی بقیه اینترفیس ها خبری از elm نیست!
elm فقط ecu موتور رو میخونه و قادر به ارتباط با یونیت های دیگه مثل ایربگ و ای بی اس و گیربکس اتوماتیک نیست
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان