تعمير ECU

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
aryamob.com
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 405
تماس:

Re: تعمير ECU

پست توسط aryamob.com » 12 سپتامبر 2014, 00:49

دوستان ماشین من دور موتورش خیلی پاینه ! در حد 700 و 750 که باعث میشه تو درجا و هر جا که توقف میکنم ماشین دل بزنه ! و انگار داره خاموش میشه !

کولر که میگیرم دور موتور میره بالا و خوب میشه ! اما بدون کولر مثل تراکتور کار میکنه و میلرزه !

دریچه گاز و استپر و ... کلا تعویض شد و مشکل حل نشد . به احتمال زیاد مشکل از ECU هست . حالا سوالم اینه چطور میشه این مشکل رو حل کرد ؟ آیا با به روز کردم ECU مشکل حل میشه ؟ ماشینم مدل 87 هست . نسخه ی به روز ECU این مدل رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟

ممنون میشم کمکم کنید .
mojtaba49
نوع خودرو: هایلوکس.پارس Elx
محل اقامت: تهران.پیروزی

پست توسط mojtaba49 » 21 آپریل 2015, 19:58

سلام دوستان.
من یک تویوتا هایلوکس مدل 2001 خریدم.ماشین دود سیاه میکنه و دور موتور بعضی مواقع روی 3000 و بعضا در 4000 کات آف میکنه.اول تمام سنسور ها رو چک کردم ولی ایرادی نداشت.بعد از صحبت کردن با یک مکانیک متخصص ایشون به من گفتن که احتمالا مشکل از ecu هست.بعد از اون کامپیوتر رو با یک خودروی تویوتا هایلوکس دیگه همین مدلی تعویض کردم و تمامی مشکلات خودرو از جمله دود سیاه و کات آف کردن پیش از مورد و ثابت نبودن دور موتور و لرزش موتور از بین رفت.دوباره با گذاشتن کامپیوتر خودش به حالت قبلی برگشت.دوستان کسی تعمیرکار این نوع کامپیوتر هست؟یا باید تعویض بشه؟ممنون میشم پاسخ بدید.
ecu از برند فوجیتسو و تولید ژاپن هست با کد 3RZ-FE 2
mirza47824
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: peykan
محل اقامت: پشت فرمون

پست توسط mirza47824 » 29 اکتبر 2015, 22:19

سلام . ماشین من پیکان انژکتوری مدل 82 هست . قسمت سوختش کابرات شده یعنی ریل سوخت و سوزن ها برداشته شده و یه منیفولد و کاربرات چسبوندیم بهش . فقط قسمت جرقه زنی با ای سی یو کار میکنه . چند سالی میشه به همین منوال کار میکنه .
اما سه چهار روزی بود گاهی ماشین در حال حرکت یا درجا به اندازه شاید یک ثانیه یا کمتر میخواست خاموش بشه و دوباره راه میوفتاد . در همین حین چراغ چک هم روشن میشد و دوباره خاموش میشد . فکر کردم از سنسور دور موتور باشه بازش کردم تمیزش کردم و بستم . تغییری نکرد .
امشب حین حرکت دوباره ماشین یه دل زد و چراغ چک روشن شد و روشن موند جلوی یه مغازه برا خرید خاموش کردم و وقتی خواستم دوباره روشن کنم وقتی سوئیچ رو باز میکردم چراغ چک روشن نمی شد موتور هم روشن نشد جرقه نمی زد . یه پیکان همون جا بود ای سی یو اونو رو ماشینم گذاشتم ماشین روشن شد .
نتیجه اینکه به نظر میرسه ای سی یو خراب شده .
آیا این ای سی یو ها تعمیر میشه ؟ sl96
به نظرتون چه مشکلی براش پیش اومده؟.
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان