نوسان دور موتور پرايد گاهي اوقات

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
arjan

نوسان دور موتور پرايد گاهي اوقات

پست توسط arjan » 15 آپریل 2009, 11:17

با سلام
دوستان عزيز من كاربر جديد هستم. اگر مشكلم رو در جاي مربوطه نمي نويسم ببخشيد.
من يه 141 مدل 85 دارم با ecu شاژم.
فقط گاهي وقتا بدون اينكه هيچ شرايط جديدي پيش بياد دور موتور در خالت سكون يا سرعت پايين تا 600 سقوط مي كنه و دوباره مي ره بالا.و اين وضعيت چند بار تكرار مي شه تا اعصاب منو خورد كنه.كارهايي كه كن براي رفع مشكل انجام دادم و به نتيحه نرسيدم به اينصورت بود: 1- مطالعه تمامي نكات مروبط به اين موضوع در سايت هاي محتلف 2- تعويض استپر 3- تميز كردن استپر 4- چك كردن نشتي هوا از مجراي ورود هوا به استپر 4- عوض كردن فيلتر بنزين و هوا 5- دياگ چند بار(البته در مواقعي كه براي دياگ كي رفتم ماشين خوب كار مي كرد و error شناسايي نشد). كسي از عزيزان مي تونه به من كمك كنه؟ :x :x :x
نمایه کاربر
dexter118
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: mashad

Re: نوسان دور موتور پرايد گاهي اوقات

پست توسط dexter118 » 15 آپریل 2009, 22:53

یه ecu قرضی بزار روش ببین فرق میکنه یا نه
sinaaa

پست توسط sinaaa » 27 ژوئن 2009, 02:35

احتمالا ecu مشکل داره (دیاگ این مشکل رو نشون نمیده ) که2 تا راه حل داره :1_بری نمایندگی و ecu رو عوض کنی که حدود 130000 تومن خرج ور میداره ( بعضی جاها تعمیر میکنن (80000 تومن ) ولی بدرد نمیخوره و بعد یه مدت خراب میشه)
نکته: اگه خواستی این کارو بکنی حتما برو نمایندگی و ecu خرابه خودت رو هم ازشون بگیر چون بعضی تعمیر کارا ازت 50000_60000 تومن میخرن

2_این راه کم خرجتر و راهتتره , اگه ماشین انزکتوری هست ,بزار باک بنزینت خالی شه بعد بنزین سوپر بزن بعد یه راست برو تعمیرگاه بده شستشو انزکتور کنن و یه دیاگ هم بزنه

نکته مهم: ecu اکثرا به خاطر گاز دادن های زیاد و بلافاصله ترمز کردن و بیش از حد بالا بردن دور موتور , تنزیماتش به هم میخوره و دستوراتش رو نمیتونه به طور معقول و استاندارد بده و مخلوط هوا و بنزین کم یا زیاد و بطور نا منظم داخل سیلندر فرستاده میشه و این باعث میشه که دور موتور بالا پایین شه

یه احتمال دیگه هم داره و اون اینه که دینامت خراب شده و گاهی زیادی شارز میکنه و باعث میشه که دور موتور بره بالا و بیاد همون جایی که بود (اگه دور موتور رفت بالا و وقتی اومد پایین و از اون جایی که اول بود خیلی بیشتر رفت پایین احتمال خراب بودن دینام خیلی کم هست و احتمالا همون ecu مشکل داره )
sinaaa

پست توسط sinaaa » 27 ژوئن 2009, 10:58

اینم یادم رفت بگم , یه احتمال دیگه هم داره :
ابتدای لوله ای که به فیلتر هوا وصل شده یه سنسور کوچیک هست( فکر کنم اسمش vod بود) که با توجه به دور موتور دریچه ورودی هوارو باز و بسته میکنه , احتمال داره اون خراب شده باشه و هوارو نا منظم میفرسته تو موتور , اگه اون خراب باشه باید تعویض بشه که قیمتش تقریبا 13000 تومن هست.
نمایه کاربر
abbasGT
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: LOGAN AUTO

پست توسط abbasGT » 08 ژانویه 2010, 15:21

[size=150]ماشین منم پراید 84هست.با70هزارتاکارکرد خودم هم توکارفنی خودرو دستی دارم .منتها این عیب رو نتونستم تاحالا رفع کنم.جدیدا برای ecuهای زیمنش برنامه فلش اومده که با کابل اینترفیس خودش میتونی ecu رو تجدید حافظه کنی ولی برای این ecuمن تاحالا چیزی ندیدم .اگه برنامه فلش این ecu باشه من احتمال90درصد میدم مشکل حل بشه.مشکل منو خیلی های دیگه هم دارن جالب اینجاست درمدل ساژم دورموتوربدون اینکه خودرو خاموش بشه میافته ولی درزیمنس بالا میره!توسایت مطالب دوستان زیادی رو مطالعه کردم ودوست دارم برای حل این مشکل با صاحب نظرانی مثل حسین -جی و....تبادل اطلاعات کنم.[/size]
نمایه کاربر
abbasGT

پست توسط abbasGT » 22 مارس 2010, 15:19

قبل از تعطیلات تسمه تایم پرایدبابام عوض کردم یهو یه فکری به ذهنم رسید که تمامی کابل های منفی که از موتور به بدنه واز باتری به موتور هست را تمیز کنم.کابل موتور به بدنه درست جلوی محفظه فیلتر هواقرار داره و2تااست.بعد یه کابل اضافه با کابلشو ازمنفی باتری وصل کردم به بدنه .خلاصه سوپاپ ها روهم فیلر گیری کردم .پدرم بعد از چند روز رانندگی گفت دیگه از اون لرزش حین خلاص کردن خبری نیست .اینو به دوستانی که این مشکل رو دارند گفتم شاید مشکلشون مثل من حل بشه. :div:
نمایه کاربر
ABC
مدیر بازار و مشاوره ی خرید خودرو
نوع خودرو: سری 4

پست توسط ABC » 14 می 2010, 00:17

ساژم همینه !
ماشین منم اینجوریه
همه چی رو تست کردم درست نشد
ecu ساژم نو هم گذاشتم یه مدت درست بود باز روز او نو...
راهش تحمل کردنه!
Simple past,simply past. Screw it all
نمایه کاربر
abbasGT

پست توسط abbasGT » 10 ژوئن 2010, 22:06

دیروز پیش دوستم که تون آپ داره رفتم .سوال همیشگی رو پرسیدم " فلش ecuسازم آوردی؟" گفت بله.خلاصه کلی خوشحال شدم که دیگه تمامی مشکلاتم حل میشه .خلا صه سرش خیلی شلوغ بود از داخل کشوی کمدش یک دستگاه کوچک به بمن داد با یک کابل گفت خودت برو فلش کن .من هم دستگاه را به ecu متصل کردم یک چراغ قرمز روشن شد وبعد از باز کردن سوییچ چراغ سبز شد وسوییچ را بستم .خلاصه ماشینو روشن کردم رفتم یه دور زدم مثل اینکه معجزه ای رخ داده باشه شتاب ماشین تقریبا دوبرابر شده بود ودور موتور هم پس از خلاص کردن روی 1000باقی میموند .خلاصه دستگاه رو تحویل دادم وکلی ازش تشکر کردم .دوستم گفت تاحالا از وقتی این دستگاه رو خریدم نزدیک به 50نفر مشکلشون رو حل کردم تا قبل از این باید ecu تعمیر یا تعویض میکردن.صبح فردا مثل همیشه که راه افتادم دیدم دیگه خودرو کپ نمیکنه . :wink:
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
نوع خودرو: Casper
محل اقامت: ایران 44
تماس:

پست توسط DEATH » 16 ژوئن 2010, 10:39

abbasGT نوشته شده:دیروز پیش دوستم که تون آپ داره رفتم .سوال همیشگی رو پرسیدم " فلش ecuسازم آوردی؟" گفت بله.خلاصه کلی خوشحال شدم که دیگه تمامی مشکلاتم حل میشه .خلا صه سرش خیلی شلوغ بود از داخل کشوی کمدش یک دستگاه کوچک به بمن داد با یک کابل گفت خودت برو فلش کن .من هم دستگاه را به ecu متصل کردم یک چراغ قرمز روشن شد وبعد از باز کردن سوییچ چراغ سبز شد وسوییچ را بستم .خلاصه ماشینو روشن کردم رفتم یه دور زدم مثل اینکه معجزه ای رخ داده باشه شتاب ماشین تقریبا دوبرابر شده بود ودور موتور هم پس از خلاص کردن روی 1000باقی میموند .خلاصه دستگاه رو تحویل دادم وکلی ازش تشکر کردم .دوستم گفت تاحالا از وقتی این دستگاه رو خریدم نزدیک به 50نفر مشکلشون رو حل کردم تا قبل از این باید ecu تعمیر یا تعویض میکردن.صبح فردا مثل همیشه که راه افتادم دیدم دیگه خودرو کپ نمیکنه . :wink:
:( :shock: :(

شوخی میکنی ؟ راست میگی ؟ جون من ؟ چرا زودتر نگفتی ؟
جون من زودتر بگو، این مشکل ما را کشت.
کجا ؟
ممنونم.
فرهاد
پروردگارا، ازت ممنونيم بخاطر همه چيز. و از همه مهمتر، بابت ماشينهاي سريع ازت ممنونيم.

مباحث طبقه بندي شده كلوپ پرايد
تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
abbasGT

پست توسط abbasGT » 23 ژوئن 2010, 20:27

یه دستگاه پروگرام کردن ecu هم تازگی برای فامیلمون که تون آپ داره خریدم تاحالا 20نفر به بالا برای حل مشکل کپ کردن افت دور یا مصرف مادرزادی ماشینشون اعم از پزو یا پراید یا 206پیشش رفتن مشکلشون حل شد. جالب اینجاست هرکی رفت چند تا مشتری هم آورد.اگه قزوین زندگی میکنی پیغام خصوصی بده آدرس بهت بدم.
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان