کمک در رابطه با resetکردن ecu زیمنس پراید

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
rayanshid
شروع حركت
نوع خودرو: رنو 5 - 1359
محل اقامت: تهران ، قیطریه

کمک در رابطه با resetکردن ecu زیمنس پراید

پست توسط rayanshid » 13 اکتبر 2009, 08:25

سلام خدمت همه دوستان
چند وقتی بود که ماشین خوب کار نمیکرد و گه گاهی هم تو دنده های 1 و 2 (با دور بالا) یه ریپ کوچیک میزد
دیشب ماشین رو بردم پیش یکی از دوستان تا دیاگ بزنه
بعد از زدن دیاگ گفت که کامپیوتر (ecu) مشکل داره - روی صفحه مانیتور مینوشت (ecu قفل شده 1665) - و گفت ecuباید reset بشه :sad:
ولی مشکل اینجاست که من این ماشین رو به عنوان -0- از کسی خریدم ولی دیشب متوجه شدم که در ecu کارکرد ماشین 24000 تا هست ولی روی کیلومتر شمار 22180 تا - روی همین اصل می ترسم برم نمایندگی و اونها هم گارانتی ماشین رو باطل کنند :shock:
خلاصه مطلب اینکه کسی از دوستان می تونه در رابطه با resetکردن ecu کمک یا راهنمائی بهمن برسونه
خیلی ممنونم
امير معيري
متخصص الكترونيك
نوع خودرو: ROA d runner - 1385
محل اقامت: تهران - تهرانـســــــــر
اینستاگرام: siramir45@
تماس:

Re: کمک در رابطه با resetکردن ecu زیمنس پراید

پست توسط امير معيري » 13 اکتبر 2009, 08:40

rayanshid نوشته شده:سلام خدمت همه دوستان
چند وقتی بود که ماشین خوب کار نمیکرد و گه گاهی هم تو دنده های 1 و 2 (با دور بالا) یه ریپ کوچیک میزد
دیشب ماشین رو بردم پیش یکی از دوستان تا دیاگ بزنه
بعد از زدن دیاگ گفت که کامپیوتر (ecu) مشکل داره - روی صفحه مانیتور مینوشت (ecu قفل شده 1665) - و گفت ecuباید reset بشه :sad:
ولی مشکل اینجاست که من این ماشین رو به عنوان -0- از کسی خریدم ولی دیشب متوجه شدم که در ecu کارکرد ماشین 24000 تا هست ولی روی کیلومتر شمار 22180 تا - روی همین اصل می ترسم برم نمایندگی و اونها هم گارانتی ماشین رو باطل کنند :shock:
خلاصه مطلب اینکه کسی از دوستان می تونه در رابطه با resetکردن ecu کمک یا راهنمائی بهمن برسونه
خیلی ممنونم
بنام خدا
با سلام

فرمودید ، با دیاگ ، مشخص شده که ECU قفل شده و باید ریست بشه !!
با این وصف ، چطور مقدار مسافت " 24000 " توسط دیاگ خوانده شده ؟؟
تا اونجایی که اساتید فرمودند و بنده خاطرم مونده ، ثبت مسافت پیموده شده کلی ،فقط در حافظه صفحه کیلومتر خودروهایی ، مانند پراید ، یا پژو405 ، و یا آردی و روآ ، ، ذخیره میشه !!!!
با احترام
21/7/88
نمایه کاربر
rayanshid
شروع حركت
نوع خودرو: رنو 5 - 1359
محل اقامت: تهران ، قیطریه

پست توسط rayanshid » 13 اکتبر 2009, 09:15

ممنون بابت پاسختون
والا بعدازاینکه اون error روی صفحه ظاهر می شد ، اون شخصی که دیاگ میزد به یک صفحه دیگه میرفت که اطلاعاتی رو از ecu میخوند و یادمه که دمای آب ماشین هم توی اون صفحه (اواخرش) بود و در بالای صفحه هم کیلومتر کارکرد رو نشون میداد.
اگه ممکنه بیشتر بنده رو راهنمائی کنید . ممنونم
امير معيري
متخصص الكترونيك
نوع خودرو: ROA d runner - 1385
محل اقامت: تهران - تهرانـســــــــر
اینستاگرام: siramir45@
تماس:

پست توسط امير معيري » 13 اکتبر 2009, 10:08

rayanshid نوشته شده:ممنون بابت پاسختون
والا بعدازاینکه اون error روی صفحه ظاهر می شد ، اون شخصی که دیاگ میزد به یک صفحه دیگه میرفت که اطلاعاتی رو از ecu میخوند و یادمه که دمای آب ماشین هم توی اون صفحه (اواخرش) بود و در بالای صفحه هم کیلومتر کارکرد رو نشون میداد.
اگه ممکنه بیشتر بنده رو راهنمائی کنید . ممنونم
بنام خدا
با سلام
اگه ایرادی که فرمودید ، توسط اون دستگاه دیاگ برطرف نشده ، احتمالا باید از طریق نمایندگی ، اقدام نمایید .
ATANLOULOU
مدیر کلوپ 405

پست توسط ATANLOULOU » 13 اکتبر 2009, 10:32

سلام
مقدار كاركرد پژو و پرايد هم روی ECU ثبت ميشود و قابل خواندن است.
گارانتی معمولاً در اين حد به ماشين گير نميدهند مخصوصاً اگر برای مسايل غير موتوری‌ مراجعه كنين . در كل بنا رو بر صداقت مشتری گذاشتن و كل پوشش زمانی گارانتی رو لحاظ ميكنن و به مسافت كار ندارن. فقط هم به نمايندگيهای مركزی كه تو دفترچه ماشين درج شده مراجعه كنين.
كار با دياگ و كسب و تحليل اطلاعات اون كار هر كسی نيست ، به حرف بيشترشون اعتباری نيست.
motorsport
نوع خودرو: 206
محل اقامت: بوشهر

پست توسط motorsport » 12 نوامبر 2009, 00:22

سلام دوست عزيز
شرکت رايان خودرو برنامه ای نوشته که با کابل عيب ياب مشکل شما را حل می کندو ecu شما reset می شود
نمایه کاربر
IKCO.DIAG
شروع حركت
نوع خودرو: SD V8
محل اقامت: تهران

پست توسط IKCO.DIAG » 26 دسامبر 2009, 00:19

motorsport نوشته شده:سلام دوست عزيز
شرکت رايان خودرو برنامه ای نوشته که با کابل عيب ياب مشکل شما را حل می کندو ecu شما reset می شود
دوست عزیز متاسفانه با مشگل بر می خورد و از هر 5 خودرو سه خودرو بعد از مدتی بر می گردد و دو تای دیگر یا شهرستانی هستند یا اینکه خودرو می فروشند که بر نمی گردند شاید از هر 100 خودرو 5 تا جواب بده چون خودم تست کردم این نظر شخصی من بود
نمایه کاربر
mehranfarvardin
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند LX۹۶ و پراید ۸۹
محل اقامت: تهران

پست توسط mehranfarvardin » 11 سپتامبر 2017, 13:20

درود،
امروزه برنامه های تحت اندروید دیاگ هم نوشته شده و می توان حتی بر روی موبایل هم نصب و استفاده کرد، با مراجعه به شرکت هایی که در این زمینه کار می کنند می توان کابل ها فیش ها و اتصالات مربوطه را هم با قیمت مناسب تهیه کرد. با توجه به اینکه تحت اندروید می توان برنامه دیاگ را استفاده نمود فکر می کنم استفاده از موبایل هوشمندی که همواره همراه ماست، گزینه ی بهتری باشد.
مطالب فوق مربوط به سال های گذشته لست، فکر کردم بد نیست بعد از گذشت چند سال و پیشرفت تکنولوژی دوباره باب بحث را در این زمینه باز کنم.
مهندس مهران فروردین
نمایه کاربر
علي پارسی
يار قديمي

پست توسط علي پارسی » 13 سپتامبر 2017, 06:51

در خصوص مشکل شما و البته راهکاری برای ریست کردن ECU
روشی هست که اگر مشکل جدی در خودروی شما نباشد بدین روش میتوانید ECU ماشین رو ریست کنید، کافیست سرباطری منفی را دقایقی (حداقل 2-3 دقیقه) جدا کنید (زمان پیشنهادی 10-15 دقیقه) و مجددا سر باطری را متصل کنید! در اغلب خودرو ها ای سی یو بدین روش Reset خواهد شد! (روش دیگر، جدا کردن فیوز مربوط به ECU از طریق جعبه فیوز داخل موتور برای مدت زمان مشابه و نصب مجدد آن، سپس روشن کردن/نگاه داشتن خودرو به مدت 10 دقیقه، بدون دست زدن و یا هرگونه تغییری در خودرو در این مدت زمان)

اگر با این روش مشکل ریست کردن ECU شما حل نشود، بنابراین یا نیازی به ریست کردن ECU نیست و یا احتمالا نیاز به اسکنرهایی که معمولا در اختیار نمایندگی هاست برای رسیدن به کد های Deep/عمیق تر هست که برخی اسکنر ها امکان شناسایی و یا پاک کردن آنرا ندارند.

موفق باشید!
ثبت نام در این انجمن، به منزله مطالعه و قبول قوانین میباشد، لذا تمامی تمامی کاربران در مدت زمان فعالیت خود موظف به رعایت قوانین میباشند.
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان