میخوام سلوی ماشین رو بیارم روی دوره موتور 1500 دور! چطوری ؟!

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
hossputer
دنده 1
نوع خودرو: LX XU7 CNG
محل اقامت: اهواز - حوالی چهارشیر
تماس:

میخوام سلوی ماشین رو بیارم روی دوره موتور 1500 دور! چطوری ؟!

پست توسط hossputer » 06 ژولای 2012, 16:46

دوستان من میخوای دوره سلوی ماشین که فابریکی روی 900 آر پی امه رو بیارم روی 1500 دور !

کسی هست بدونه چطوری میشه این کار رو کرد ؟ و کیا هستن که انجام بدن این کار رو ؟

خیلی واجبه اگه میدونید دریغ نکنید

مرسی

---- اضافه شده در تاریخ جمعه تیر 16, 91 4:17 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

خیلی واجبه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم دوستان .

من موتورم یه ایرادی داره که بهتره بحثشو اینجا نکنم و دوره 900 دور براش خیلی کمه و اگه بخوام اصولی درستش کنم 800 تومنی خرج داره ولی توی دوره سلوی 1500 دور مثله ساعت کار میده حالا میخوام بیارمش روی 1500 دور که این خرجه زیادو نکنم . اصولی نیست اما عملیه !

مرسی
نمایه کاربر
shahabformola1
دنده 1
نوع خودرو: جیلی امگراند،پاژن V6
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: میخوام سلوی ماشین رو بیارم روی دوره موتور 1500 دور! چطور

پست توسط shahabformola1 » 06 ژولای 2012, 22:33

ماشین چیه راحت ترین راهش زیاد کردن گاز با سیم گازه
نمایه کاربر
hossputer
دنده 1
تماس:

پست توسط hossputer » 07 ژولای 2012, 09:52

سمنده . ایسیو سیمنس .

نه دوست عزیز با این روش نمیشه !

من تست کردم . موقیی که ماشین روشنه سیمه گاز رو سفت کنید تا حدی که میخواید در اصل با این کار مثلا دریچه گاز مثلا 5 درصد بازه . بعدش ماشین رو که خاموش میکنید و از نو روشن میکنید ایسو متوجه میشه که دریچه گاز از ابتدا اینقدر باز بوده پس این 5 درصد باز بودن رو مبنا قرار میده و دوره موتور رو توی روشن شدن جدید میاره دوباره روی 900 آر پی ام !

با این روش نمیشه

دوستان کسی روشی براش نداره عملی باشه ؟
نمایه کاربر
hossputer
دنده 1
تماس:

پست توسط hossputer » 26 ژولای 2013, 12:15

سلام دوستان عزیز این سوال رو من پارسال پرسیدم و کلی راه رو تست کردم ولی ج نمیدن درست و حسابی ...

ماشینه بنده سمند گازو سوز کارخونه با ایسیوی زیمنسه

یعنی ایسیو هم گاز رو کنترل میکنه هم بنزین رو

حالا گاز سر سیلندره بنده رو خراب کرده و ماشین پرت پرت میکنه ولی روی دوره موتور 1500 همه چی درست میشه . و از پارسال این مشکل رو داره و راهی جز باز کردن کامل سر سیلندر نیست منم کلی راه رو تست کردم تا دوره موتور رو بیارم روی 1500 ولی نمیشه . 2000 راحت میشه ولی زیاده و کلی ماشین صدا و مصرفش میره بالا و 2000 دور برای این موتور خیلیه

من قصدم اینه بشه 1200 دور تا 1500 دور

تا حالا کلی روش رو تست کردم

مثلا اسپر رو دستکاری کنم که بیاد روی دوره موتور 1500 و استپر توی مدا نباشه . ولی وقتی توی مدار نیست روی گاز و کولر ماشین دوره موتورش یهویی میاد روی 800 و دیگه کلا میخواد بترکه از بد کار کردن ولی روی بنزین روی 1500 میمونه

یا سیم گاز رو دست کاری کردم که دوره موتور میاد روی 1500 ولی ماشین رو خاموش روشن کنم با وقفه ی 4 5 ساعت دوره موتور میشه 2000 تا که خیلیه ...

یا یدونه سوراخ توی محفظه وردوی هوا ( مونوفیلد هوا ) ایجاد کردم که اونم دوره موتور میبره بالا و با ایسیو میخواد بیارتش روی 900 تا باز موتور بد کار میکنه

لطفا کسی الکترونیک وارده بنده رو راهنمایی کنه نمیشه مداری ساخت که دوره موتور رو ایسیو بجای اینکه زور بزنه بیاره روی 900 تا بیارتش روی 1200 ؟ چون 1500 هم زیاده 1200 عالیه !

لطفا کسی میتونه راهنمایی کنه !

مرسی
نمایه کاربر
Montaghed
دنده 1
نوع خودرو: پژو پارس
محل اقامت: اهــــــواز

پست توسط Montaghed » 26 ژولای 2013, 12:55

از لحاظ الکترونیکی فقط میشه به ای سی یو فهموند که ماشین سرده و باید با دور موتور بالاتر گرمش کنه(با دستکاری سنسور دمای موتور) ولی خب فکر میکنم که مدار اپن لوپ بشه و مصرف هم زیاد بشه که دردسرش بیشتره...
فعلا تنها راه کشیدن سوکت استپر موتور در یک وضعیت مناسب(دور موتور مناسب)هست.
تاپیک پاسخگویی تون آپ و تنظیم موتور آنلاین:
viewtopic.php?f=80&t=101053
نمایه کاربر
hossputer
دنده 1
تماس:

پست توسط hossputer » 27 ژولای 2013, 04:03

Montaghed نوشته شده:از لحاظ الکترونیکی فقط میشه به ای سی یو فهموند که ماشین سرده و باید با دور موتور بالاتر گرمش کنه(با دستکاری سنسور دمای موتور) ولی خب فکر میکنم که مدار اپن لوپ بشه و مصرف هم زیاد بشه که دردسرش بیشتره...
فعلا تنها راه کشیدن سوکت استپر موتور در یک وضعیت مناسب(دور موتور مناسب)هست.

دمت گرم همشهری . حرفه قشنگی زدی که یه جوری فهموند ماشین خنکه و دوره موتور رو بیاره فرضا روی 1200 تا . امشب این وقته شب یهویی همین موضوع به فکرم خورد که اومدم اینا تحقیق کنم ببینم میشه یا خیر

اصلا یکم مصرف بیشتر برام اهمیت نداره ...

چون اگه دقت کرده باشید ماشین رو شیم گیری کردم برای درست کردن ماشین توی حالت سلو روی گاز ولی درسýت بشو نیست این ماشین و سوپاپاش آب بندشونو بخاطر استفاده گاز از دست دادن ( فقط با 80 هزار کیلومتر کارکرد ) و باید حتما سر سیلندرش باز بشه . و روی دوره موتور 900 مخصوصا با کولر روی گاز ماشین جون میکنه و موتور ویبره میره :-o ولی دوره موتور بشه 1200 1500 همه چی درست میشه

متاسافنه روش استپر روی گاز گار نمیده ( کارخونه گاز سوزه xu7 هست ) وقتی استپر رو جوری تنظیم میکنم که دوره موتور روی 1500 باشه و میزنم روی گاز چون استپر توی مدار نیست دوره موتور میاد روی 700 800 و کلا موتور نابود کننده کار میده ...

اصولا باید یه جوری بشه این ایسوی زیمنسه طعنتی رو گول زد که دوره موتور سلو رو بیاره روی 1500 این روشه سرد بودن شاید ج بده . ولی سرد بودن اساسی . چون با دمای 40 35 درجه عادی اهواز موقع سرد بودن موتور روی گاز با کولر که میرم دوره موتور همون 1000 تا میشه و نمیاد روی 1200 تا ولی با بنزین میاد روی 1100 تا

کسی از دوستان میتونه کمک کنه یک مداری ساخت یک چیزی ساخت یک کاریش کرد دوره موتور روی این چهار حالت بیاد روی 1300 1200 تا ؟

الان با تنظیم سیم گاز یکمی بکشیش و یه کوچو دریچه رو باز کنی

1 روی بنزین میاد روی دوره موتور 1500 بدونه کولر

2 روی بنزین با کولر میاد روی دوره موتور 1500 با کولر

3 با گاز بدونه کولر میاد روی 2000 دور

4 با گاز با کولر میاد روی 1500 دور

و بعضی وقتا هم که ماشین سرده همه دوره موتورای بالا تغییر پیدا میکنن به 2000 تا

من نمیخوام 2000 تا بشه . روی 2000 دور ماشین خیلی سروصدا میکنه و اصلا جالب نیست ولی دوره موتور 1300 1250 1400 سلوی موتور بشه روی چهار حالت بالا همه چی درست میشه از نظره ریتم

خدایش کسی بتونه مداری یا چیزی درست کنه ریا راهنمایی کنه من این کارو کنم بسیار سپاس گزار می شوم
masimili
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: میخوام سلوی ماشین رو بیارم روی دوره موتور 1500 دور! چطوری ؟!

پست توسط masimili » 09 می 2016, 04:02

سلام
چرا اینقدر خودتون اذیت میکنید؟؟؟ همیشه یه راه بهتر و ساده تر هم هستش،بدون نیاز به دستکاری در نرم افزار یا سخت افزار خیلی راحت میشه دور موتور حالت آیدل رو بر اساس نیاز خودتون کمتر یا زیادتر کرد،حتما فکر میکنید شدنی نیست یا .....
بگذریم،ماشین من بعلت اینکه زیاد استپر رو میسوزوند و نهایت ۲۴ساعت بیشتر نمیشد که چراغ چک و اختلال شدید دور موتور پدیدار میشد،در نهایت اقدام به ساخت استپر از نوع دستی کردم و الان حدود دوسال هستش که نه در حالت بنزین و نه سی ان جی مشکلی پیش نیامده،....

Sent from my HUAWEI SCL-U31 using Tapatalk
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان