نرم افزار سازگار با اینتر فیس elm327

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
bijan darbari
دنده 2
نوع خودرو: SAMAND EF7 CNG
محل اقامت: سمنان
تماس:

نرم افزار سازگار با اینتر فیس elm327

پست توسط bijan darbari » 29 آپریل 2013, 18:05

سلام

من یه اینترفیس elm327 خریدم.که با کابل یو اس بی به کامپیوتر وصل میشه. ( در حقیقت داخل اینترفیس مبدل rs232 به usb هم داره )

نرم افزار scanmaster رو نصب کردم.
بدون مشکل کار میکنه. ولی یه سری از پارامتر ها مثل ولتاژ سنسور اکسیزن و زمان پاشش سوخت و زمان شارژ کوئل رو نشون نمیده و تست عملگر هم رو هم نمیتونه انجام بده.

ای سی یو هم بوش 7.4.9 هستش.

می خواستم بدونم چه نرم افزاری هستش که بتونه پارامتر های بیشتری رو نشون بده؟
ایکو دیاگ میتونه با این اینترفیس کار کنه؟ ایکو دیاگ کرک شده الان تو اینترنت هستش؟
aminacc
نوع خودرو: پرايد

Re: نرم افزار سازگار با اینتر فیس elm327

پست توسط aminacc » 11 ژولای 2013, 02:10

سلام. من هم یه اینترفیس elm327 خریدم. می خوام بدونم باهاش میشه پارامترهای ecu رو مثل مقدار و زمان پاشش سوخت دستکاری کرد؟
نمایه کاربر
persianbat
دنده 2
نوع خودرو: hyundai sonata LF
محل اقامت: ESF

پست توسط persianbat » 11 ژولای 2013, 02:43

در کل علاوه بر نرم افزار بستگی به ecu خودروتون هم داره
بنده هم elm327 دارم که با بلوتوث کار میکنه !
نمایه کاربر
mz
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ...
محل اقامت: تهران

پست توسط mz » 12 آگوست 2013, 12:51

بله شما با این کابل میتونین تمام مقادیر رو بخونین ولی این فقط یه کابل هستش و شما باید نرم افزار مخصوص همون شرکت مثلا b.m.w رو داشته باشید تا بتونید تمامی اطلاعات رو استخراج یا تغییر بدین یا برنامه جدیدیو روش دانلود کنید ولی برنامه های متفرقه که مخصوص کمپانی سازنده نیستن دو حالت دارن : یا کارایی پایین و فقط مثل یه نمایشگر عمل میکنن یا کارایی بیش از حد و تغییراتی رو میتونن اعمال کنن که بسته به سطح ریسک پذیری شما میتونه تا از بین بردن ecu پیش بره.
بهترن گزینه و کم ریسک ترین اونها برنامه توصیه شده توسط کمپانی سازنده اونم در ورژن کامل که قابلیت read\write داشته باشه هستش.
گاه بدست نیاوردن آنچراکه میجویی یک شانس بزرگ است...
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه

پست توسط مهدی رسولی » 04 نوامبر 2013, 09:19

دوستان عزيز اين اسكن مستر چرا به اي سي يو وصل نميشه و ارور ميده با نرم افزار ديگه نصب ميشه مشكلي نداره ولي با اين نرم افزار اصلا نصب نميشه همه چيرو اوكي ميده الا اي سي يو رو
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2

پست توسط مهدی رسولی » 05 نوامبر 2013, 09:18

بله دوست عزيز اينترفيس رو راحت ميشناسه فقط تو شناسايي اي سي يو ارور ميده در صورتي كه با نرم افزارهاي ديگه مشكلي نداره

تصویر

---- اضافه شده در تاریخ سه شنبه آبان 14, 92 10:19 am ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

اين مورد فعلا رو پرايد زيمنس اينطوري بوده و وقت نكردم رو ماشين ديگه نصبش كنم ببينم جواب ميده يا ولي رو پرايد زيمنس مدل 89 نصب نشد اين ارور رو داد
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2

پست توسط مهدی رسولی » 12 نوامبر 2013, 20:40

این مورد منم درست اول اینترفیس رو باید به سوکت بزنید بعد به لب تاب بعد نرم افزار رو اجرا کنید سوییچ رو یک دندانه باز کنید طوری که چراغهای کیلومتر شمار روشن نشه بعد سریع کانکت نرم افزار رو بزنید و در حال اجرای کانتک سوییچ رو باز کنید اینطوری بود که خیلی راحت کانکت شد و چکاپ شروع شد مشکل حل شد

در حال ساخت یک اینترفیس مولتی هستیم آی سیها و موارد اصلی مدار از خارج از ایران در حال وارد شدنه
نمایه کاربر
hooraman
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 141-زانتیا

پست توسط hooraman » 22 نوامبر 2013, 20:47

من یک ELM 327 USB خریدم ورژن 1.5 هست دارم اما هر کاری کردم یا هر نزم افزاری تا بحال فقط تونستم یه پراید 83 ساژم وصل بشم نرم افزار هایی که تست کردم

MSCAN SCANMASTER
SCANTOOLNET113
EASYOBD2
OBD2SPY

http://upload7.ir/images/68547331318785873551.jpg

با همشون تست کردم همگی ارور ECU eror یا چیزی شببه به عکس بالا رو میدن فقط هم ولتاژ باتری ماشین رو نشون میده تو Divicce manenger و نرم افزار ها اینترفیس شناخته شده اما ........

تو همه حالت بار ها به روش پست بالا هم سوئیچ رو تست کردم جواب نمیده جالبه تو پراید ساژم فرقی نداشت فقط کافی بود حداق سوئیچ در برق پشت آمپر باز باشه با نرم افزار های مختلف در کانکت شدن مشکلی نداشت

Multi diag از لینک دانلود کردم نصب کردم تو لیستش زانتیا 2000 با ECU Bosch MP 5.2 هست با همه نرم افزار های بالا و حتی مولتی دیاگ وقتی کانکت میزنی چراغ های روی اینترفیس روشن و خاموش میشن اما باز هم کانکت نمیشه

با نرم افززار های دیگه پراید 87 و 91 (زیمنس) تست کردم اما جواب نداد
الان پرداخت میکنی یا بعدا با سودش ؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان