نرم افزار سازگار با اینتر فیس elm327

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه
محل اقامت: تهران

Re: نرم افزار سازگار با اینتر فیس elm327

پست توسط مهدی رسولی » 28 آپریل 2015, 09:00

جوان الكترونيك مفت نميارزه همش جنس تقلبي و بدرد نخور داره هم مدل يو اس بي هم مدل بلوتوسيشو هر دو موردشو چك كرديم به هيچ ماشيني نخورد و جواب نداد حتي خوده جوان الكترونيك هم گفت نميدونه شايد بخوره شايد نخوره
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
نمایه کاربر
amirecm
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: xantia 2L
محل اقامت: 50% world

تاپیک جامع کار با نرم افزار scan master و دیاگ elm 327

پست توسط amirecm » 28 آپریل 2015, 10:25

سلام و ارادت فراوان خدمت عزیزان
از اونجایی که یواش یواش دیگه این دیاگ های کوچولو ی elm 327 داره فراگیر میشه بر اون شدم تا یه تاپیک مختص این دیاگ و نرم افزار های اون ایجاد کنم
که فکر می کنم این دسته بندی در انجمن واسه این تاپیک مناسب باشه ....... صفحه اصلی -> بررسی تکنولوژی های خودرویی -> تکنولوژی های دیگر

البته شبیه این تاپیک در سر گروه ---- سيستم تزريق الكترونيكي (EFI) ---- زیاد هست - اما قرار شد این تاپیک جامع ELM 327 و مختص نرم افزار SCAN MASTER باشه

تصویر

این دیاگ ها در سه مدل کابلی و بلوتوثی و وای فای هستن (البته فعلا- شاید بعدا NFC هم اومد)
هر کدومشون پورت های مختلفی رو هم ساپورت می کنه مثل ISO 9141, KWP2000 و حتی CAN bus هم هستن (من در این مورد اطلاعات کافی ندارم - هر کس در مورد این پورت ها اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه)

تجربه شخص بنده این بوده که به نسبت قیمت و حجم و سادگی کاروری قیمت فوق العاده ای داره - قیمت ها هم از 30-40 هست تا 200-300 بسته به نحوه اتصال و اورجینال بودن و غیره.
از نرم افزار هایی که برای کار با این دیاگ استفاده کردم به نظر این بنده حقیر برای PC نرم افزار SCAN MASTER نرم افزار فوق العاده پر کاربرد و در عین حال ساده ای هست که از شناسایی و پاک کردن کد های خطا گرفته تا محاسبات قدرت و گشتاور رو براتون انجام میده
به زودی لیست نرم افزار های مناسب برای اندروید - IOS - WINDOWS PHONE هم قرار میگیره

فعلا این تیتر رو داشته باشید تا انشالله نحوه اتصال و کاربری نرم افزار رو هم با درج عکس بذارم - خدمت عزیزان
تاپیک ساخت و تولید
viewtopic.php?f=4&t=89360&start=280
نمایه کاربر
Ali Beheshti
Rebuilder
نوع خودرو: MB220 & Samand LX
محل اقامت: دولاب طهرون

پست توسط Ali Beheshti » 28 آپریل 2015, 20:08

من حدود 7-8 ساله از جوان خرید میکنم. خیلی معتبره و همیشه جنسهاش رو به شرط اصل میده.

دیروز روی پراید یکی از دوستان تست کردیم. کانکت میشد اما مقادیر رو نشون نمیداد.
شد حکایت از زمانِ پیش تر/ آدم کودن چو نیشِ نیشتر
می خراشد روح و جان عاقلان / هرکه عقلش بیش دردش بیشتر
کپی رایت: «علی بهشتی پور»
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه

پست توسط مهدی رسولی » 04 می 2015, 07:37

اگر قطعاتي كه جوان الكترونيك ميفروشه اصليه و خوبه پس قطعات شركت پايا چيه وقتي ميري كارشناسشون ميپرسه برا چي ميخواي و توضيح ميده كه بدردت ميخوره يا نميخوره همين دياگ همراهو اونام دارن ميري قشنگ بهت ميگه به پرايد زيمنس نميخوره به پرايد كروز نميخوره و امثالهم نه اينكه بري جوان الكترونيك فقط بخري يارو اصلا نميدونه اين قطعه چي هست و به چه دردي ميخوره بعد مياري ميبيني اصلا به ماشينت نميخوره بعد ميري پيشش ميگه اون يكي مدلشو بايد بخري اونم ميخري ميبيني كلا اين دياگها به زيمنس نميخوره
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
H99D
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Samand EF7 CNG 93

پست توسط H99D » 12 ژولای 2016, 14:10

کسی کدهای obd pid مخصوص ساژم رو نداره؟
amirtoudeh
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: EF7 دو گانه سوز
محل اقامت: نظرآباد

پست توسط amirtoudeh » 21 ژولای 2016, 09:57

برای EF7 دوگانه سوز مدل بوش 7.4.9 ng کسی تست کرده؟ نیاز فوری دارم
amirtoudeh
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: EF7 دو گانه سوز
محل اقامت: نظرآباد

Re: تاپیک جامع کار با نرم افزار scan master و دیاگ elm 327

پست توسط amirtoudeh » 21 ژولای 2016, 10:02

amirecm نوشته شده:سلام و ارادت فراوان خدمت عزیزان
از اونجایی که یواش یواش دیگه این دیاگ های کوچولو ی elm 327 داره فراگیر میشه بر اون شدم تا یه تاپیک مختص این دیاگ و نرم افزار های اون ایجاد کنم
که فکر می کنم این دسته بندی در انجمن واسه این تاپیک مناسب باشه ....... صفحه اصلی -> بررسی تکنولوژی های خودرویی -> تکنولوژی های دیگر

البته شبیه این تاپیک در سر گروه ---- سيستم تزريق الكترونيكي (EFI) ---- زیاد هست - اما قرار شد این تاپیک جامع ELM 327 و مختص نرم افزار SCAN MASTER باشه

تصویر

این دیاگ ها در سه مدل کابلی و بلوتوثی و وای فای هستن (البته فعلا- شاید بعدا NFC هم اومد)
هر کدومشون پورت های مختلفی رو هم ساپورت می کنه مثل ISO 9141, KWP2000 و حتی CAN bus هم هستن (من در این مورد اطلاعات کافی ندارم - هر کس در مورد این پورت ها اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه)

تجربه شخص بنده این بوده که به نسبت قیمت و حجم و سادگی کاروری قیمت فوق العاده ای داره - قیمت ها هم از 30-40 هست تا 200-300 بسته به نحوه اتصال و اورجینال بودن و غیره.
از نرم افزار هایی که برای کار با این دیاگ استفاده کردم به نظر این بنده حقیر برای PC نرم افزار SCAN MASTER نرم افزار فوق العاده پر کاربرد و در عین حال ساده ای هست که از شناسایی و پاک کردن کد های خطا گرفته تا محاسبات قدرت و گشتاور رو براتون انجام میده
به زودی لیست نرم افزار های مناسب برای اندروید - IOS - WINDOWS PHONE هم قرار میگیره

فعلا این تیتر رو داشته باشید تا انشالله نحوه اتصال و کاربری نرم افزار رو هم با درج عکس بذارم - خدمت عزیزان
پیجی که نبود داداش؟
نمایه کاربر
amirecm
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: xantia 2L
محل اقامت: 50% world

Re: تاپیک جامع کار با نرم افزار scan master و دیاگ elm 327

پست توسط amirecm » 21 ژولای 2016, 19:14

amirtoudeh نوشته شده:
amirecm نوشته شده:سلام و ارادت فراوان خدمت عزیزان

تصویر

پیجی که نبود داداش؟
قرار بود پیج مجزا زده بشه اما مدیر ها با این تاپیک یکیش کردن و کلا جلو نرفت
تاپیک ساخت و تولید
viewtopic.php?f=4&t=89360&start=280
h.bakhshandeh
شروع حركت
نوع خودرو: 206 تیپ 2 مدل 89
محل اقامت: رفسنجان

پست توسط h.bakhshandeh » 05 ژوئن 2017, 19:05

با سلام
دوستان من یه elm327 wifi دارم که با نرم افزارهای متفاوتی روی 206 تیپ 2 مدل 89 با ایسیو jp34 والئو تست کردم که بهترین نرم افزار torqu بوده به نظر من و یه نکته مهم اینکه وقتی پارامترها رو نشون میده از قسمت setting. با گزینه add disiplay. میتونید پارامترهای بیشتری رو ببینید
تقریبا تمام پارامترها رو مثل ولتاژ سنسور اکسیژن نشون داد
اما در مورد خواندن خطاها خطایی رو نشون نداد
نمایه کاربر
amir_82013
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: BMW 740Li

پست توسط amir_82013 » 03 می 2018, 14:34

کسی تونسته با ELM327 به ایسیو ایربگ وصل بشه ؟
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان