سوال درباره ELM

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
gamekhor2007
دنده 2
نوع خودرو: 83 مدل 405
محل اقامت: خوزستان

سوال درباره ELM

پست توسط gamekhor2007 » 11 آگوست 2014, 21:53

با سلام.ماشن من 405 مدل 83 و ECU SAGEM S2000-10 هست.فیش دیاگ هم دو پین هست.میخوام یه ELM بلوتوس بخرم.این دستگاه کارش چطوره؟چطوری به ماشین من وصل میشه؟باید کابل تبدیل داشته باشم؟میتونه ECU منو بخونه و اطلاعات دما و پاشش و شارژ کویل و زاویه دریچه گاز نشون بده؟

قیمت دستگاه چقدر هست؟قیمت تبدیل در صورت نیاز چقدر هست؟توی بعضی سایتها قیمت 85 زدن
a-data
نوع خودرو: RDi

Re: سوال درباره ELM

پست توسط a-data » 16 آگوست 2014, 14:29

gamekhor2007 نوشته شده:با سلام.ماشن من 405 مدل 83 و ECU SAGEM S2000-10 هست.فیش دیاگ هم دو پین هست.میخوام یه ELM بلوتوس بخرم.این دستگاه کارش چطوره؟چطوری به ماشین من وصل میشه؟باید کابل تبدیل داشته باشم؟میتونه ECU منو بخونه و اطلاعات دما و پاشش و شارژ کویل و زاویه دریچه گاز نشون بده؟

قیمت دستگاه چقدر هست؟قیمت تبدیل در صورت نیاز چقدر هست؟توی بعضی سایتها قیمت 85 زدن
سلام
منم دقیقا مشکل شما رو داشتم ولی بعدا متوجه شدم غیراز اون کابل دوپین یه کابل obdهم توی جعبه فیوز هست البته برای ما مدلش84هستش دیاگو به اونجا وصل کردم دستگاه روشن شد به گوشیم وصل شد ولی به ای سی یو نتونستم وصل بشم روی چندتا دیگه از ماشین پراید87-88تست کردم بازم همین مشکلو داشتم نمیدونم کجای کارم اشکال داره فکرکنم تنظیماتی باید روی نرم افزار صورت بگیره که من بلد نبودم
carp3
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند

پست توسط carp3 » 15 اکتبر 2014, 23:34

من ELM بلوتوث از جوان الکترونیک خریدم ۵۰ هزار تومن بدون هیچ مشکلی در اولین تلاش با گوشی با برنامه ScanMaster آندروئید و لپتاپ ( اون هم ScanMaster ویندوزی ) به راحتی کار کرد و همه ی پارامتر ها رو نشون داد. خطا ها رو هم نشون داد تونستم پاک هم بکنم و چراغ چک رو خاموش کردم. با چند تا برنامه دیگه رو گوشی و لپتاپ تست کردم همشون راحت کار کردن. به هیچ مشکلی نخوردم. اگه میخواید ELM بخرید حتما از فروشگاه های معتبر بخرید. البته فقط رو ماشین خودم تست کردم والئو S2000-PL4 با سوکت دیاگ استاندارد زیر فرمون.
نمایه کاربر
tu_pac
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط tu_pac » 16 اکتبر 2014, 00:27

سلام
رو چه ماشینایی جواب میده؟
haam
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

ٍELM 327

پست توسط haam » 18 نوامبر 2014, 04:54

با سلام من یه کابل OBD2 دارم و مبدل sb به rs232 داخلش هست. با نرم افزار اسکن مستر ورژن 2.1 و چند نرم افزار از همین تیپ تلاش کردم وصل نشد.مدل ماشیم من 405 ،93 هستش
کسی میدونه اشکال کجاست؟ خطای ارتباط با ECU میده /
soojad
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط soojad » 11 مارس 2015, 11:12

carp3 نوشته شده:من ELM بلوتوث از جوان الکترونیک خریدم ۵۰ هزار تومن بدون هیچ مشکلی در اولین تلاش با گوشی با برنامه ScanMaster آندروئید و لپتاپ ( اون هم ScanMaster ویندوزی ) به راحتی کار کرد و همه ی پارامتر ها رو نشون داد. خطا ها رو هم نشون داد تونستم پاک هم بکنم و چراغ چک رو خاموش کردم. با چند تا برنامه دیگه رو گوشی و لپتاپ تست کردم همشون راحت کار کردن. به هیچ مشکلی نخوردم. اگه میخواید ELM بخرید حتما از فروشگاه های معتبر بخرید. البته فقط رو ماشین خودم تست کردم والئو S2000-PL4 با سوکت دیاگ استاندارد زیر فرمون.
با سلام دوست عزیز
میشه محبت کنید از سوکت دیاگ زیر فرمونتون یه عکسی چیزی بگیرید بذارید،چون منم ecu ماشینم دقیقا همینه ولی اصلا نمیتونم سوکت دیاگ استاندارد 16 پینش رو پیدا کنم.برای من فقط یه سوکت 2 پین تو همون محفظه ecu داره که من هر چیم تو نت گشتم نتونستم کانفیگ اون پیتاش رو پیدا کنم.
carp3
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند

پست توسط carp3 » 14 می 2015, 23:31

soojad نوشته شده:
carp3 نوشته شده:من ELM بلوتوث از جوان الکترونیک خریدم ۵۰ هزار تومن بدون هیچ مشکلی در اولین تلاش با گوشی با برنامه ScanMaster آندروئید و لپتاپ ( اون هم ScanMaster ویندوزی ) به راحتی کار کرد و همه ی پارامتر ها رو نشون داد. خطا ها رو هم نشون داد تونستم پاک هم بکنم و چراغ چک رو خاموش کردم. با چند تا برنامه دیگه رو گوشی و لپتاپ تست کردم همشون راحت کار کردن. به هیچ مشکلی نخوردم. اگه میخواید ELM بخرید حتما از فروشگاه های معتبر بخرید. البته فقط رو ماشین خودم تست کردم والئو S2000-PL4 با سوکت دیاگ استاندارد زیر فرمون.
با سلام دوست عزیز
میشه محبت کنید از سوکت دیاگ زیر فرمونتون یه عکسی چیزی بگیرید بذارید،چون منم ecu ماشینم دقیقا همینه ولی اصلا نمیتونم سوکت دیاگ استاندارد 16 پینش رو پیدا کنم.برای من فقط یه سوکت 2 پین تو همون محفظه ecu داره که من هر چیم تو نت گشتم نتونستم کانفیگ اون پیتاش رو پیدا کنم.
فکر میکنم از مدل 82 به بعد زیر فرمون شد. قبلش تو موتور بود.
دقیق اون سوکت ۲ پین رو نمیدونم. اما یکیش منفی باتری باید باشه یکیش K-Line
خودتون فکر کنم بتونید به ELM وصلش کنید.
mhdpe
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: sd 206
محل اقامت: شیراز

پست توسط mhdpe » 05 آگوست 2017, 16:48

سلام
از دوستان کسی تجربه اتصال elm رو به 206 sd مدل v8 1391 داره؟
من هرچه تلاش کردم نشد اما روی جک اس 5 جواب میده.
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان