قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

تاپیک جامع دوو ماتیز

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي Daewoo

مدیر انجمن: امين قطبي

نمایه کاربر
محسن
پيشکسوت
محل اقامت: اصفهان

پست یک‌شنبه 10 آذر 1398, 6:22 am

والا من احساس نکردم که اورهال شده باشن :who:

ببین حامد ماشین من یکی از ایراداتی که داشت و بخاطر همون سرسیلندر باز شد این بود که بخاطر تعویض دیر به دیر روغن در گذشته به شدت هم سرسیلندر و هم کارتر روغن جرم گرفته و کثیف بود. خیلی وحشتناک. الآن هر دوتاشون کاملاً تمیز شدن
اما الآن که تمیز شده بازم اون دود لعنتی هست. اون تنظیم موتوریه می‌گفت این دود بخاطر نقص سیستم انژکتور ماتیز و قدیمی بودنشه

نمیدونم والا...
به رغم مدعيان، روز شب نخواهد شد ......... فروغ مهر، به شب منتسب نخواهد شد
اگر تمامی دنيا به فتنه برخيزد ......... خليج فارس، خليج عـرب نخواهد شد
وحید جوان
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو ماتیز
محل اقامت: کرج

پست دوشنبه 11 آذر 1398, 6:50 am

خداروشکر دوباره فعال شد سایت
GM.1
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000
Like شده: 175 بار

پست دوشنبه 11 آذر 1398, 6:59 am

سلام
دوستان شرمنده محل ترموستات داخل موتور mvm110 مدل ۸۹ کجاست؟
یکی هم اینکه دلیل بالا رفتن کاذب دمای آب تواین موتور چی میتونه باشه
زندگی زیباست
نمایه کاربر
shahrokh1355
شروع حركت
نوع خودرو: تندر 90 e2 ساده 87
محل اقامت: تهران

پست دوشنبه 11 آذر 1398, 5:15 pm

سلام دوست عزیز یک تجربه من بگم
ماتیز من پارسال بعد از 4 دقیقه کار کردن خاموش میشد. مشکل از شکسته شدن اتصالات لحیمی برد Board یا به اصطلاح PCB ماژول یا بازم به اصطلاح عامیانه دوستان مکانیک (مگنت) دلکو بود که رفتم یدونه دلکوی استوک خریدم و مشکل حل شد. دلکوی خودم رو هم باز کردم و بر اساس یک سایت روسی عیب یابی و اون لحیم رو ترمیم کردم و بستم رو ماشین عین ساعت کار میکنه. البته ماژول دلکوهای اصل کره ای ماندو یا داک رو میشه تعمیر کرد این چینیها ماژولشون رو اوراق کردم یه جوری دیگست اصلا.
حالا چطوری عیب یابی کردم. وقتی ماشین رو روشن کنید و گرم شد با آچار چند تا ضربه به بدنه دلکو بزنید ماشین خاموش میشه. یا دل دل میکنه.
نمایه کاربر
shahrokh1355
شروع حركت
نوع خودرو: تندر 90 e2 ساده 87
محل اقامت: تهران

پست دوشنبه 11 آذر 1398, 5:29 pm

سلام دوستان
من از پارسال در مسیر اگزوز دوو ماتیزم یک کاتالیزور پرایدی نصب کردم ( بعد از انجام تعمیرات اساسی موتور ماشین که دیگه مطمئن شدم ماشین روغن سوزی هم نداشته باشه)
اینکار هیچ تاثیری روی کشش ماشین نذاشته و یکم بنظرم نفوذ صدا به داخل ماشین هم کم شده. زیر پام گرم نمیشه و بخاطر اینکه کاتالیزور از نوع AM یا یورو 2 هست باید اول موتور چند دقیقه کار کنه تا گرمای کافی به منولیت کاتالیزور نفوذ کنه و کاتالیزور به دمای کاریش برسه بعدش دیگه شما اون بوی بدی که از دود ماتیز به مشام میرسه رو نخواهید داشت. مصرف ماتیز من بدون کولر در تهران 6.7 و در اتوبان 5.2 و با کولر در شهر با ترافیک حدود 8.2 هست
در بازار تهران هم فعلا کاتالیزور پرایدی ساخت شرکت سازه گستر نیست یا من نیافتم و کاتالیزور شرکت ایران دلکو هست. کاتالیزور به اصلاح COAT دار باید بخرید که نمیدونم چرا فروشنده ها میگن کد CODE دار !
جوشکار خوبی باید پیدا کنید که اختلاف قطر لوله اگزوز ماتیز با پراید رو در جوشکاری بتونه در نظر بگیره و بخوبی جوش بده. هزینه ام حدود 350 شد با نصب.
بردم یه جا که دستگاه 5 گاز داشت و آلودگیهای هیدروکربنهای نسوخته و منو اکسید کربنش خیلی پایینتر از حد معاینه معمولی شده و امسال میرم که معاینه برتر رو بدون دستکاری دلکو و سایر شامورتی بازیهای مکانیکها بگیرم :smile: عکسشم نمیدونم چطوری باید اینجا آپلود کنم
aaa.42
نوع خودرو: مشخص نشده!دوو ماتیز

پست جمعه 15 آذر 1398, 7:00 am

سلام دوستان چراغ دنده عقب ماشینم روشن شده یک سره روشنه وقتی دنده عقب میرم خاموش میشه ایرادش رو کسی میدونه و اینکه لنت جلو مخواستم بگیرم چه مارکی خوبه
GM.1
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000
Like شده: 175 بار

پست جمعه 15 آذر 1398, 10:25 am

aaa.42 نوشته شده:
جمعه 15 آذر 1398, 7:00 am
سلام دوستان چراغ دنده عقب ماشینم روشن شده یک سره روشنه وقتی دنده عقب میرم خاموش میشه ایرادش رو کسی میدونه و اینکه لنت جلو مخواستم بگیرم چه مارکی خوبه
سلام
فشنگی یا همون سنسور دنده عقب روی گیربکس خراب شده
لنت شرکتی مناسب هست مخصوصا مارک الیگ
زندگی زیباست
مسعود67
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!
Like شده: 3 بار

پست سه‌شنبه 26 آذر 1398, 7:57 pm

سلام دوستان
مدت زیادی بود که دینام رو وقتی گاز رو یه ذره زیاد می کردم صدای غر غر بدی میداد، مکانیک تسمه دینام رو شل تر از حالت معمول کرد که این صدا از بین بره. صدا از بین نرفته اما خیلی کم شده و روی گاز خیلی کم یه صدای غر غر میاد و میره. الان چند روزه بنظرم یه صدای تق تق از داخل کاپوت میاد توی اتاق. امشب کاپوت رو زدم بالا بنظرم صدای داخل کاپوت مثل قبل نرمال نیست. حدس خودم اینه که این صدا از سمت دینام باشه چون وقتی گاز میدم صدا نرمال میشه. حالا سوال اینجاست که اولا بنظرتون صدا از سمت موتوره یا دینام؟ و دوما با همین شکل به کار ادامه بدم یا به فکر یه دینام نو باشم با در نظر گرفتن این که همچنان تسمه دینام به خاطر صدای غر غر دینام، شل تر از حالت معموله.
و اگه باید دینام عوض بشه نو بگیرم یا استوک؟
وحید جوان
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو ماتیز
محل اقامت: کرج

پست دوشنبه 2 دی 1398, 12:29 am

مطمئن هستین که از دینامه؟ چون سفت کن تایم هم صداش مثل بلبرینگ دینامه! قاب رو باز کن چک کن تسمه تایم شل نباشه
نمایه کاربر
a_mehr
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو، ماکسیما، کرونا

پست شنبه 7 دی 1398, 10:57 pm

محسن نوشته شده:
یک‌شنبه 10 آذر 1398, 4:51 am
در مورد دود سیاه...
هم مکانیک و هم تنظیم موتوری هر دوتاشون به اتفاق نظرشون این بود که دود سیاه موقع گاز محکم دادن در حالت درجا طبیعیه و چیزیه که با ماتیز به دنیا اومده و کاریش هم نمیشه کرد!

والا با ماتیز ما که به دنیا نیمده
مشکل شما سنسور مپ هست
تعویض کنید درست میشه این حرفای مکانیک ها رو هم خیلی بهش اهمیت نده
قیمتش هم توی این بازار بی در و پیکر از 130 تومن غیر اصلی تا 300 تومن فروخته میشه
البته 200 تومن جنس درجه یک هم هست
برای خریدش حتما از چند جا قیمت بگیرید
امیر هستم ، ارادت داریم

viewtopic.php?f=344&t=94503

بازگشت به “كلوپ دوو DAEWOO”