تاپیک جامع دوو ماتیز

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي Daewoo

مدیر انجمن: امين قطبي

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
محسن
پيشکسوت
محل اقامت: اصفهان

Re: تاپیک جامع دوو ماتیز

پست توسط محسن » 01 دسامبر 2019, 09:52

والا من احساس نکردم که اورهال شده باشن :who:

ببین حامد ماشین من یکی از ایراداتی که داشت و بخاطر همون سرسیلندر باز شد این بود که بخاطر تعویض دیر به دیر روغن در گذشته به شدت هم سرسیلندر و هم کارتر روغن جرم گرفته و کثیف بود. خیلی وحشتناک. الآن هر دوتاشون کاملاً تمیز شدن
اما الآن که تمیز شده بازم اون دود لعنتی هست. اون تنظیم موتوریه می‌گفت این دود بخاطر نقص سیستم انژکتور ماتیز و قدیمی بودنشه

نمیدونم والا...
به رغم مدعيان، روز شب نخواهد شد ......... فروغ مهر، به شب منتسب نخواهد شد
اگر تمامی دنيا به فتنه برخيزد ......... خليج فارس، خليج عـرب نخواهد شد
وحید جوان
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو ماتیز
محل اقامت: کرج

پست توسط وحید جوان » 02 دسامبر 2019, 10:20

خداروشکر دوباره فعال شد سایت
GM.1
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000

پست توسط GM.1 » 02 دسامبر 2019, 10:29

سلام
دوستان شرمنده محل ترموستات داخل موتور mvm110 مدل ۸۹ کجاست؟
یکی هم اینکه دلیل بالا رفتن کاذب دمای آب تواین موتور چی میتونه باشه
زندگی زیباست
نمایه کاربر
shahrokh1355
شروع حركت
نوع خودرو: تندر 90 e2 ساده 87
محل اقامت: تهران

پست توسط shahrokh1355 » 02 دسامبر 2019, 20:45

سلام دوست عزیز یک تجربه من بگم
ماتیز من پارسال بعد از 4 دقیقه کار کردن خاموش میشد. مشکل از شکسته شدن اتصالات لحیمی برد Board یا به اصطلاح PCB ماژول یا بازم به اصطلاح عامیانه دوستان مکانیک (مگنت) دلکو بود که رفتم یدونه دلکوی استوک خریدم و مشکل حل شد. دلکوی خودم رو هم باز کردم و بر اساس یک سایت روسی عیب یابی و اون لحیم رو ترمیم کردم و بستم رو ماشین عین ساعت کار میکنه. البته ماژول دلکوهای اصل کره ای ماندو یا داک رو میشه تعمیر کرد این چینیها ماژولشون رو اوراق کردم یه جوری دیگست اصلا.
حالا چطوری عیب یابی کردم. وقتی ماشین رو روشن کنید و گرم شد با آچار چند تا ضربه به بدنه دلکو بزنید ماشین خاموش میشه. یا دل دل میکنه.
نمایه کاربر
shahrokh1355
شروع حركت
نوع خودرو: تندر 90 e2 ساده 87
محل اقامت: تهران

نصب کاتالیزور روی دوو ماتیز

پست توسط shahrokh1355 » 02 دسامبر 2019, 20:59

سلام دوستان
من از پارسال در مسیر اگزوز دوو ماتیزم یک کاتالیزور پرایدی نصب کردم ( بعد از انجام تعمیرات اساسی موتور ماشین که دیگه مطمئن شدم ماشین روغن سوزی هم نداشته باشه)
اینکار هیچ تاثیری روی کشش ماشین نذاشته و یکم بنظرم نفوذ صدا به داخل ماشین هم کم شده. زیر پام گرم نمیشه و بخاطر اینکه کاتالیزور از نوع AM یا یورو 2 هست باید اول موتور چند دقیقه کار کنه تا گرمای کافی به منولیت کاتالیزور نفوذ کنه و کاتالیزور به دمای کاریش برسه بعدش دیگه شما اون بوی بدی که از دود ماتیز به مشام میرسه رو نخواهید داشت. مصرف ماتیز من بدون کولر در تهران 6.7 و در اتوبان 5.2 و با کولر در شهر با ترافیک حدود 8.2 هست
در بازار تهران هم فعلا کاتالیزور پرایدی ساخت شرکت سازه گستر نیست یا من نیافتم و کاتالیزور شرکت ایران دلکو هست. کاتالیزور به اصلاح COAT دار باید بخرید که نمیدونم چرا فروشنده ها میگن کد CODE دار !
جوشکار خوبی باید پیدا کنید که اختلاف قطر لوله اگزوز ماتیز با پراید رو در جوشکاری بتونه در نظر بگیره و بخوبی جوش بده. هزینه ام حدود 350 شد با نصب.
بردم یه جا که دستگاه 5 گاز داشت و آلودگیهای هیدروکربنهای نسوخته و منو اکسید کربنش خیلی پایینتر از حد معاینه معمولی شده و امسال میرم که معاینه برتر رو بدون دستکاری دلکو و سایر شامورتی بازیهای مکانیکها بگیرم :smile: عکسشم نمیدونم چطوری باید اینجا آپلود کنم
aaa.42
نوع خودرو: مشخص نشده!دوو ماتیز

پست توسط aaa.42 » 06 دسامبر 2019, 10:30

سلام دوستان چراغ دنده عقب ماشینم روشن شده یک سره روشنه وقتی دنده عقب میرم خاموش میشه ایرادش رو کسی میدونه و اینکه لنت جلو مخواستم بگیرم چه مارکی خوبه
GM.1
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000

پست توسط GM.1 » 06 دسامبر 2019, 13:55

aaa.42 نوشته شده:
06 دسامبر 2019, 10:30
سلام دوستان چراغ دنده عقب ماشینم روشن شده یک سره روشنه وقتی دنده عقب میرم خاموش میشه ایرادش رو کسی میدونه و اینکه لنت جلو مخواستم بگیرم چه مارکی خوبه
سلام
فشنگی یا همون سنسور دنده عقب روی گیربکس خراب شده
لنت شرکتی مناسب هست مخصوصا مارک الیگ
زندگی زیباست
ارسال پست

بازگشت به “كلوپ دوو DAEWOO”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان