قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

بستن سیستم برای MVM 530

اين بخش مختص پروژه هاي اعضاء مي باشد.

مدیر انجمن: GM.1

peyman_mob
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 9:25 am

سلام.
تصمیم گرفتم با کمک دوستان یه سیستم برای 530 ببندم.از اونجایی که یهو پول ندارم کم کم میخوام پیش برم.
اول یه سری باند یا کامپوننت بعد شاید ساب (یه دریا صندوق داره)

خوب اول اینکه این ماشین روی خودش 6 تا بلندگو بود.دو تا عقب و دو تا در جلو و دو تا در عقب
اندازشون هم تقریبا یکیه و کوچیکه.یدونه در X33 رو باز کرده بود تعمیرکار من هم یه عکس گرفتم تا سایزش دستتون بیاد.(ماشین 530 هست ولی بلندگوهاشون یه اندازست!)

تصویر

حالا بنده میخوام 4 تا باند توی درها ببندم و دو تا باند عالی هم طاقچه عقب!

اول اینکه میشه باند خوب به این اندازه پیدا کرد؟ 4تا

پیشنهادتون برای باند طاقچه عقب چیه؟
و امپلی فایر

بنده اطلاعاتم در این مورد در حده 0 پس لطفا کامل توضیح بدین.

همچنین میخوام با کمترین هزینه بهترین کیفیت رو بگیرم واسه همین شاید از جنس های در حد نوی دوستان هم خریداری کردم.

یه چیز که بعدا با ساب هم بیاد.ساب هم ساب دوبل 308 d2 تو باکس دیدم خوشم اومد/فی چقدره؟

از جای خاصی هم عکس نیاز بود بگین بزارم
نمایه کاربر
salar_tuning
دنده 1
نوع خودرو: BMW-320
محل اقامت: ایران 0098 +

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 12:31 pm

داداشي هدفتون چيه ؟ بلندي مد نظره كيفيت مد نظره ؟

تا چه حدودي ميتونيد هزينه كنيد ؟ باند هاي فابريك چند سانتي هستن ؟

به نظر من 6 تا كامپ واسه درها بگير و 2 تا باند با كيفيت يا كامپ براي عقب بنداز و با يه امپلي 4 كانال خوب

حالا ماركش رو به اساتيد ميسپرم كه بگن بهت و بوجه شما هم تعيين كننده هستش
peyman_mob

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 4:05 pm

salar_tuning نوشته شده:داداشي هدفتون چيه ؟ بلندي مد نظره كيفيت مد نظره ؟

تا چه حدودي ميتونيد هزينه كنيد ؟ باند هاي فابريك چند سانتي هستن ؟

به نظر من 6 تا كامپ واسه درها بگير و 2 تا باند با كيفيت يا كامپ براي عقب بنداز و با يه امپلي 4 كانال خوب

حالا ماركش رو به اساتيد ميسپرم كه بگن بهت و بوجه شما هم تعيين كننده هستش
هدفتم که تفریحه:D
بلندی در حدی که توی ماشین صدا به صدا نرسه بعدش کیفیت-به قول دوستان قدرتی - که بعدا ساب هم بهش اضافه میشه

والله همونطور که گفتم تصمیم دارم کم کم برم جلو و فعلا حدود 550 تومن میتونم هزینه کنم-گفتم که کم کم میرم جلو و یهو نمیتونم کلی هزینه کنم
واسه هدیونیت هم فعلا برنامه ای ندارم واسه خودش دابل دینه مشکلی نداره تا بعد

در مورد باند ها توی در که توی در هستن و من اندازشون رو نمیدونم ولی باندهایی که عقب وصلن رو اندازه گرفتم تقریبا 10در15 سانتی متر و به شکل بیضی هستن (که خیلی کوچیکه و باید یه مقدار طاقچه بریده بشه)

بعد 6 تا کامپ رو چطور توی 4 تا در باید گزاشت؟

در مورد مدل و قیمت هم دوستان لطفا راهنمایی کنن
نمایه کاربر
salar_tuning
دنده 1

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 4:16 pm

dadashi eshtebah shod manzoor 4 ta comp bood pas age aghab byzi hastesh vasash bande coaksial entekhab kon ke rahat nasb beshe chom comp byzi pyda nemishe man ke nadidam
نمایه کاربر
G M
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 132-nissan maxima
محل اقامت: کارخونه GM

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 5:01 pm

با این عکس فوق کوچکی که قرار دادید که نمیشه سایز باند رو به دست آورد

اندازه دقیقش رو با متر بگیرید

550 رو فقط برای باند گذاشتید؟

اگر بخواهید که توی جای فابریبکی ببندید از هر جهت باید اندازه دقیق رو به دست بیارید تا ببینید پشت رودری چقدر جا داره اونوقت می تونید تصمیم گیری کنید

به نظر من در کل بهتره که 4 تا کامپ خیلی خوش صدا و sq برای 4 تا در بگیرید و یک جفت کواکسیال با کیفیت برای طاقچه اون وقت از لحاظ بلندی هم مطمئن باشید که کاملن راضی می شید و از لحاظ کیفیتی هم کاملن خوب می شه

یک آمپ 4 کانال هم می تونید بگیرید و 4 تا کامپ در ها رو بدید به 2 کانالش و 2 کانال دیگه رو به کواکسیال روی طاقچه

آمپ مونو و ساب کیفیتی رو هم می تونید بعدا اضافه کنید

من پیشنهاد می کنم همه رو از یک برند بگیرید مثلن ست infinity or Jbl
i love sound ----> i love JBL
نمایه کاربر
miladkalantar
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند خسته
محل اقامت: ملایر

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 5:33 pm

دوست عزیز اولین قدمی که باید برداری خرید پخش هست.
حالا
اگه پخشت خروجی آمپ داره و تنظیمانش خوب هست که هیچ اما اگه پخش فابریکه فکر نمیکنم جوابگوی کارت باشه.
از پخش یه عکس بزار ببینیم چیه تا مراحل بعد.شما حدود 250 تومن فقط برای یه آمپ 4کانال خوب و سیم برق و RCA هاتون نیاز دارید.میمونه 300 تومن.
دوستان با 300 تومن چه کامپی بندازه این بنده خدا که از لحاظ قدرت و کیفیت بتونه راضیش کنه؟؟
به نظر من اگه یه 1073 بندازی روی طاقچه الی الحساب کارتو راه میندازه تا بعدا پول بیاد دستت.
همه اینا در صورتیه که پخشت درد بخور باشه وگر نه همه حساب کتابها میریزه به هم.
یا علی
برادر! گر که مي خواني مرا، بنشين برادروار! اگر اين بار شد وجدان خواب آلوده ات بيدار!تفنگت را زمين بگذار...
peyman_mob

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 7:25 pm

G M نوشته شده:با این عکس فوق کوچکی که قرار دادید که نمیشه سایز باند رو به دست آورد
اندازه دقیقش رو با متر بگیرید
550 رو فقط برای باند گذاشتید؟
اگر بخواهید که توی جای فابریبکی ببندید از هر جهت باید اندازه دقیق رو به دست بیارید تا ببینید پشت رودری چقدر جا داره اونوقت می تونید تصمیم گیری کنید
به نظر من در کل بهتره که 4 تا کامپ خیلی خوش صدا و sq برای 4 تا در بگیرید و یک جفت کواکسیال با کیفیت برای طاقچه اون وقت از لحاظ بلندی هم مطمئن باشید که کاملن راضی می شید و از لحاظ کیفیتی هم کاملن خوب می شه
یک آمپ 4 کانال هم می تونید بگیرید و 4 تا کامپ در ها رو بدید به 2 کانالش و 2 کانال دیگه رو به کواکسیال روی طاقچه
آمپ مونو و ساب کیفیتی رو هم می تونید بعدا اضافه کنید
من پیشنهاد می کنم همه رو از یک برند بگیرید مثلن ست infinity or Jbl
سلام
ممنون از اینکه پاسخ دادیدن

در مورد عکس که خیلی بزرگه.بفرما این سایز بزرگ عکس
http://ups.night-skin.com/up-90-11/Imag-e1392.jpg
در مورد ابعاد دقیق هم اول باید در رو باز کنم بعد اندازه بگیرم که خودش دردسر خاص خودش رو داره چون باز میکنه خارهاش میشکنه و خارهاش رو باید با خارهای جدید جایگزین کرد

بله 550 رو واسه باند و کامپ و... گزاشتم.

هدیونیت (درصورت نیاز) و ساب بعدا بهش اضافه میکنم

ببخشید کواکسسیال منظورتون از این 4 تایی ها هست؟.اگه اره که دیگه نمیخوام طاقچه عقب رو سوراخ سوراخ کنم در حد همون دو تا حداکثر طاقچه رو سوراخش رو بزرگتر میتونم بکنم
miladkalantar نوشته شده:دوست عزیز اولین قدمی که باید برداری خرید پخش هست.
حالا
اگه پخشت خروجی آمپ داره و تنظیمانش خوب هست که هیچ اما اگه پخش فابریکه فکر نمیکنم جوابگوی کارت باشه.
از پخش یه عکس بزار ببینیم چیه تا مراحل بعد.شما حدود 250 تومن فقط برای یه آمپ 4کانال خوب و سیم برق و RCA هاتون نیاز دارید.میمونه 300 تومن.
دوستان با 300 تومن چه کامپی بندازه این بنده خدا که از لحاظ قدرت و کیفیت بتونه راضیش کنه؟؟
به نظر من اگه یه 1073 بندازی روی طاقچه الی الحساب کارتو راه میندازه تا بعدا پول بیاد دستت.
همه اینا در صورتیه که پخشت درد بخور باشه وگر نه همه حساب کتابها میریزه به هم.
یا علی
پخش که اینه
تصویر
فکر نمیکنم خروجی امپ داشته باشه!

والله اگه مجبور بشم ناچارم امپ رو دست دوم بگیرم تا یکم توی هزینه ها تعدیل بشه.
فرضا400 باقی بمونه
با این 400 میشه 4 تا کامپ و دو تا باند رو طاقچه انداخت؟فقط دوستان من مجبور نیستم به زور هرچی بندازم روی ماشینم.یه چیز خوب میخوام ببندم.لطفا قیمتی واسه کامپ و باند بدید
.....

همونطور که پخش رو دیدید دابل دینه
اگه قراره باشه پخش رو عوض کنم که من از پخش 6050 پایونر خوشم میاد که فکر کنم بشه با 200 تومن خرید
حالا نمیدونم سیستم مورد نیاز رو دار این پخش/؟
ببخشید یه دستگاه بود قبل از پخش میزاشتن که خودش همه فیلترها رو انجام میداد؟؟..
نمایه کاربر
Pooria_as
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 تیپ 5
محل اقامت: تهران

پست یک‌شنبه 9 بهمن 1390, 10:15 pm

دوست من ، اگه من جای شما بودم ، با این بودجه فعلی ، اول یه پخش خوب و مناسب برای کارم میگرفتم + یه جفت باند مناسب برای روی تاقچه عقب.
اگه منظورتون از 6050 اینه :
http://www.pioneer.com.sg/storefront/Pr ... Id=2,24,34
که نسبتاً خوبه فقط ایرادش اینه که 2 جفت خروجی آمپ داره و فکر کنم HI VOLT هم نیست.
اما اگه منظورتون از 6050 ، DEH-6050ub هست که دیگه گیر نمیاد. مگر دست دو بگیرید و چون دبل دین نیست تو نصبشم به مشکل می خورید و باید دورش رو پر کنید.

به نظرم شما اول دنبال یه پخش خوب باشید ، اول پخش رو بگیرید و بعد یک جفت باند. باند های توی درب هارو مستقیما به پخش وصل بکنید فعلاً ، وقتی پخشتون از پخش فابریک حرفه ای تر باشه ، صدای اونا هم با الان فرق خواهد کرد و شاید با HPF بتونید صدای دلخواهتون رو از همونا بگیرید.
اگه صدای اونا راضیتون کرد ، یک آمپ 2 کانال برای باند های عقب بگیرید. بعداً هم یک امپ مونو و یک ساب مناسب هم بگیرید.
اگه نکرد میتونید یه کامپ برای درهای جلو بگیرید و جای اون آمپ 2 کانال ، یه 4 کانال بگیرید.
به نظرم اگه رو در های عقب چیزی نذارید زیاد مهم نیست. همون یه جفت کامپ خوب توی در های جلو و یه جفت باند روی تاقچه عقب میتونه یه صدای فراگیر رو تو کل اتاق ایجاد کنه.
نمایه کاربر
salar_tuning
دنده 1

پست دوشنبه 10 بهمن 1390, 5:02 am

فك نميكنم اين هديونيت بتونه جواب گوي كار شما باشه اين زياد حرفه اي نيستش اول به فكر يه هد مناسب و كامپ براي جلو و كواكسيال براي عقب و يه امپ خوب باش بعد كه بوجه دستت اومد براي در عقب هم كامپ ميگيري نظر من اينه اينطوري هم پروژه پله اي پيش ميره هم هزينه ها پايين مياد حالا هركدون از اين اجناس رو كه خواستي ميتوني دست دو گير بياري
نمایه کاربر
wolfspacker
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: هر چی بابام سوار شه
محل اقامت: کره ی زمین

پست دوشنبه 10 بهمن 1390, 7:57 am

منم با دوستان موافقم به نظر من شما میتونی کامپ kenwood702 برداری با یه آمپ6500 پایونییر که تقریبا پول خرید یه کنوود 7016 هم براتون میمونه و بعدا هم میتونی یه ساب یا یه جفت کامپ دیگه اضافه کنی و نیازی به فروش آمپلی نداری
ارزش هر انسان به داشته هایی است که به دست آورده نه آنچه که به او داده شده حتی اگر خدا آن را بخشیده باشد

بازگشت به “مباحث سیستمهای کیفیتی (SQ)”