قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

بستن سیستم برای MVM 530

اين بخش مختص پروژه هاي اعضاء مي باشد.

مدیر انجمن: GM.1

نمایه کاربر
hamidcrazy
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 تیپ 2 مدل 82
محل اقامت: پشت ترافیکهای تهران

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 6:54 am

برای تنظیم سـاب ووفر
0:در قدم اول دوحالت وجود داره
الف-اینکه تنظیمات بونیتتون رو فلت باشه
ب- به این صورت که اول تنظیمات به یونیت اعمال بشه و بعد مراحل زیر انجام بشه
1:فرکانس 50 هرتز رو اجرا می کنیم
2:گین آمپلیفایر رو میبندیم ولومه یونیت رو تا مرز دیستروشن بالا می بریم
3: مقدار واتی رو که می خوایم در نظر میگیریم
4: مقدار واتی که در نظر داریم *(ضرب در) امپدانس فعلی امپمون می کنیم ( همون امپدانس سـاب ووفر)
5: از مقدار بدست اومده جذر میگیریم
6:حالا سر مثبت مولتی متر وربه خروجی مثبت آمپلیفایر و سر منفی رو به خروجی منفی وصل می کنیم ( سـاب ووفر به آمپلیفایر وصل است)
7 مولتی متر رو رو حالت _ای سی 220 ولت قرار میدیم ( علامت وی که روش عکس موج داره )
8: حالا گین آمپلی فایر (یا پیچ اینپوت سنسیتیویتی) رو اونقدر باز میکنیم تا مولتی متر ما مقداری که نشون میده به مقدار که تو قسمت 5 بدست اوردیم برسه
اندازه گیری ولتاژ خروجی آمپلی فایر باید زمانی انجام بشه که کویلای سـاب ووفر به آمپلی فایر وصل هست!اونم به دلیل این هست که اگه اندازی گیری ولتاژ در زمانی که کویلا به آمپلی فایر وصل نیست انجام بشه عملا چیزی به اسم تلفات اهمی و افت پتانسیل وجود نداره و ولتاژ خروجی بیشتر از اونچیزی که هست نشون داده میشه
اگه مثلا توان سـاب ووفر با توان آمپلی فایر تقریبا برابر بود ولی پس از اینکه سـاب ووفر دوره ی نو بودنش رو تموم کرده بود همچنان از باکس بوی چسب سوخته میومد بدون شک گین آمپلی فایر زیادی باز بوده و سیگنال خروجی آمپلی فایر تبدیل به سیگنال دی سی شده(دیستورت) که این موضوع برای سـاب ووفر بسیار خطرناکه
برای تنظیم کامپوننت هم همین اعمال رو با تفاوت اینکه فرکانسی که پخش میکنیم 500 هرتز باشه انجام میدیم

نکته:تست مولتی متر(یا اهم متر)
1: سیم های که به سـاب ووفر میرود رو جدا می کنیم
2:دو سر مولتی مت رو به آمپلیفایر متصل می کنیم
3:امپیلی رو روشن و گین رو روماکس قرار میدیم
4:ولتاژ بدست اومده رو به توان 2 و تقسیم بر امپدانس میکنیم (مثلا 2 اهم یا 4 اهم)
5: اگه مقدار بدست اومده نزدیک به مقدار که در کاتالوگ آمپلیفایر برای همون امپدانس تعریف شده بود مولتی متر از نوع عادی هستش
ولی اگر این مقدار دوبرابر بود از این پس هر مقداری رو بدست اوردین باید تقسیم بر 2 کنین بعد وارد فرمول کنین اگر هم روی حداکثر رو1.4 ولتاژ حداکثر بود مولتی مترتون (مثلا به جای 30 روی 43 ) بود مقدار رو در 7. ضرب و در فرمول قرار میدیم
علت این کارهم اینکه حداکثر توان آمپلیفایر با توان ار ام اس متفاوته و ما دنبال ار ام اس هستیم
چرا 2 برابر؟ بخاطر عامل دمپینگ و توتال هارمونیک دیستورت که باعث به خطا افتادن خیلی از مولتی مترا میشه این اتفاق میفته.. دمپینگ وقتی از سر آمپلیفایر محاسبه میشه چون باعث تغییر در حالت اصلی موج میشه مولتی متر خروجی رو بیش از اون مقدار تفاوت 0.7 بدست میاره که من با تست خیلی از آمپا و تست روشای دیگه با وسایل دیگه ام مثل کلمپ متر به عدد حدود 2 برابر ولتاژ ار ام اس واقعی رسیدم.. حالا این دمپینگ رو چرا ما از عدد بدست اومده کم میکنیم؟ چون توی سیم تا به باند برسه مقدار زیادیش از بین میره.
البته
ما هیچ روش دقیقی برای اندازه گیری دقیق نداریم
چون اسپیکر ما بار مقاومتی خالص نیست بلکه بار سلفی-مقاومتی هست و همین موضوع نمیذاره که توانی که روش میفته رو حساب کنیم(چون سلف بین ولتاژ و جریان تا 90 درجه اختلاف فاز میندازه یعنی جایی که ولتاژ تو حالت سینوسی صفر میشه جریان به حداکثر میرسه)
بهترین و دقیق ترین راه اینه که
1 جریان ار ام اس رو حساب کنیم
برای جریان آر ام اس مولتی متر رو در حالت آمپر متر قرار بدین برای حالت اس سی حداقل باید بتونه تا 20 آمپر رو هم اندازه بگیره در ضمن آمپر متر باید با کویل درایور سری بشه نه موازی
2 جریان رو به توان دو می رسونیم
3و درنهایت مقدار بدست امده رو در مقاومت الکتریکی اسپیکر ضرب کنیم
امپدانس اسپیکر 4 اهم هست ولی مقاومت الکتریکیش 3.2 اهم هست معمولا که میشه با اهم متر اندازه گرفت

چرافرکانس 50 هرتز بزارید؟
در اصل روش دقیقتر اینه که شما مقاومت مجموع رو توی فرکانس مورد نظر با نزم افزار بدست بیارید و تقسیم بر اون مقدار خاص در فرکانس مورد نظر بکنید..
اما طبق موارد تجربی میدونیم که اکثر آمپلیفایرا توی 50 هرتز به حداکثر خروجیشون نزدیک میشن و از طرفی اکثر اسپیکرا توی باکسای مختلف در 50 هرتز مقاومتی نزدیک به امپیدانس اصلی ولی معمولا بالاتر دارن. و میدونیم که ما از این روش تنظیم برای محافظت بیشتر از باند و سـاب ووفر و استفاده از بیشترین توان قابل اطمینان استفاده میکنیم پس با این روش تنظیم میتونیم با تقریب نسبتا خوبی بدون اینکه وسایل حرفه ای یا دانش بالا داشته باشیم از بیشترین خروجی قابل اطمینان آمپمون برخوردار باشیم.

توانی که یه سـاب ووفر یا هر وسیله دیگه داره چه خاصیت سلفی-مقاومتی داشته باشه چه خازنی-مقاومتی،که سـاب ووفر هم سلف هست هم مقاومت،توان اصلی رو مقاومت الکتریکی مشخص میکنه و بس
در اصل سلف مقاومت مجازی هست که امپدانسش هست
j*2Pi*f*l
J: برابره با منفی رادیکال 1 که عدد مختلط هست
2pi دو برابر عدد پی هست
F فرکانس هست
l هم اندوکتانس سلف هست
تو حوزه فرکانس، عدد جی حکمش یه تغییر فازی هست که بین ولتاژ خروجی و ولتاژی که روی کویل افتاده
مقدارشم میتونه بین صفر تا 90 درجه تغییر کنه که اون ضرایب جلوی جی این تغییر فاز رو مشخص میکنن
امپدانس کل هم میشه
( Sqrt( (j2piFL)^2+R^2
ما وقتی چیزی رو به عنوان توان یه وسیله اعلام میکنن یعنی توانی که داخل مقاومت الکتریکی اون وسیله تلف میشه نه امپدانس اون
اصولا مفهوم توان برای مقاومت تعریف میشه نه امپدانس
منبع میتونه با هر مقاومتی یه توانی بده
P(rms)=I^2 rms *R

Bass boost
بیس بوست کارش اینه که میاد به دامنه فرکانس ریسپانس روی یه فرکانس مشخصی پیک میده. معمولا روی 40 تا 50 هرتز. یعنی اون امواج رو بیشتر تقویت میکنه اما با اینکار مقدار زیادی دیستورت و کلیپینگ هم بوجود میاره که هم باعث میشه از کیفیت صدا به مقدار زیادی کاسته بشه و هم میتونه به سـاب ووفر آسیب جدی بزنه و بسوزونتش..
به دلیل اینکه اکثر آمپا روی یه فرکانس خاص فیکس شدن اصلا توصیه نمیشه ازش استفاده بشه
چون مثلا فرکانسای 40 هرتزو به مقدار چند دسیبل تقویت میکنه و مثلا 50 هرتز اصلا تقویت نمیشه نتیجشم چیزی نمیشه جز اینکه بیسا گیج بزنه و صدای بوم بوم اضافی داشته باشیمه همین پیشنهاد میشه بیس بوست رو ببنیدید چون کار خاصی جز خراب کردن صدا نمیکنه! تقریبا کاملا بسته بهترین حالته
(سـاب ووفر سونیک)Hpf freg
بهتره فرکانس بین 25 تا 30 باشه!به چند دلیل:
1.تقریبا سابی نیست که بتونه 30 هرتز و کمترو اجرا کنه پس بهتره که زیر 30 هرتز فیلـــتر بشه
2.تقریبا آهنگی نیست که توش فرکانسای 30 هرتز یا کمتر موجود باشه
3.روی فرکانس زیر 30 هرتز به قدری سـاب ووفر اکسکرژن داره که حتی با وات خیلی خیلی کم ممکنه سـاب ووفر آسیب جدی ببینه و دیگه صداش در نیاد
اگه یه سـاب ووفر ووفر دارین که اکسکرزن مجاز یا
xmax
بالایی داره و تحملش هم بالاست و شما هم میخواید لوبیس قدرتمند داشته باشید میتونید سـاب ووفر سونیک رو روی
حدود 20 تا 25 هم تنظیم کنید چون سـاب ووفر سونیک بسته به شیبش علاوه بر اینکه فرکانسای قبل از فرکانس مورد نظر رو ضعیف میکنه فرکانسای بعدش هم یه مقداری ضعیف میکنه و مثلا روی فرکانس ریسپانس سـاب ووفر بین 30 تا 40 هم تاثیر منفی میزاره..
و سابای بزرگتر توی فرکانسای پایینت قدرتمند تر هستن و معمولا با 30 هرتز هم مشکل خاصی ندارن ولی سابای 12 توی اجرای 30 هرتز فشار زیادی رو متحمل میشن و خوب هم نمیتونن اجراش کنن پس مشکلی نداره تا 30 هرتز فیلـــتر بشن. به نفعشون هم هست چون با دیستورت کمتری کار میکنن و عمر بیشتری خواهند داشت.

Lpf ) x over freq)( low pass (
امپای مونو فقط ال پی اف دارن چون فقط برای سـاب ووفر ساخته شدند و معمولا بین 100 تا 120 ست بشه خوبه!!چون قراره از سـاب ووفر فرکانسای زیر 120 هرتز شنیده بشه
در بعضی امپیلی ها این فیلـــتر بصورت ایکس 1 ایکس 5 مشخص شدن که به این صورت هستند
ایکس 1: رنج فرکانسی از 50 تا 800
ایکس 5 : از 250 تا 4 کیلو
گه سـاب ووفر بسته باشین باید بزارید رو ایکس 1
ایکس 5 هم به درد نتورک بستن میخوره مثلا ووفر کامپوننت رو بسته باشین به کانالهای عقب و ال پی اف رو بزارید مثلا رو 2 کیلو تیوتر هم به کانالای جلویی ببندیم و اچ پی اف باشه رو 2کیلو

Bpf
با بی پی اف (بند پس) هم میشه اچ پی اف اعمال کرد هم ال پی اف
Gain
Gain Control is not a volume control
گین برای کنترل حجم صدا نیست بلکه برای تطبیق امپدانس ورودی آمپلی فایر و خروجی پخش هست در بحث تقویت کننده چیزی به اسم تطبیق امپدانس وجود دارد بطور مثال پشت ورودی آنتن تلویزیون زده 50 یا 75 اهم منظور اینه که برای بهترین عمل تقویت کنندگی باید مجموعه آنتن و کابل آنتن تلویزیون 50 اهم باشه تا تصویرتون بهترین کیفیت رو داشته باشه
زمانی که خروجی پخش شما مثلا 4 ولتی هست یعنی خروجی پخش یک امپدانسی داره و همینطور هم ورودی آمپلی فایر شما هم یک مقاومتی داره برای بهترین حالت تقویت کنندگی باید امپدانس خروجی پخش و امپدانس ورودی آمپلی فایر با هم برابر بشه
وظیفه گین دقیقا هم یکسان کردن امپدانس ورودی آمپلی فایر با امپدانس خروجی ارسی ای یونیت هستش و برای رسیدن به حداکثر توان باید ولتاژ ورودی آمپلی فایر با گین متناسب باشه بطور مثال اگر پخش ما ایکس ولت خروجی میده گین رو هم روی ایکس میزاریم
اگه گین کم باز باشه ورودی آمپلی فایر امپدانس کمی داره لذا مقدار کمتری از اون ولتاژ 4 ولت وارد آمپلی فایر میشه اگرم که زیاد باز بشه مقداری بیشتر از حد مجاز روی ورودی آمپلی فایر قرار میگیره در نتیجه سیگنال خروجی ای سی آمپلی فایر تبدیل به سیگنال دی سی میشه در نتیجه باعث آسیب به درایور شما میشه
به طور مثال پخش ما خروجیش 5. هست و ما گین رو روی 1 میزاریم
چون ما به آمپلی فایر میگیم، 1 داریم ورودی میدم در صورتی که داری 5. میدیم آمپلی فایر هم کمتر تقویت میکنه تا به اون وات برسه در نتیجه وات خروجی کمتر میشه
وات ورودی
وات ورودی به مصرف کننده به همه فیلترها و گین بستگی داره و خراب شدن صدا با اشتباه ما یعنی اعمال وات بد (کلیپ) انجام میشه
حداکثر تحمل اسپیکر
حداکثر تحمل یک اسپیکر همون پیک پاور هست حداکثر ولتاژی هست که یه اسپیکر میتونه برای مدت خیلی کوتاه تحمل کنه!اگه که زمان ولتاژ پیک زیاد بشه چون جریان خیلی زیادی از کویل رد میشه گرمای زیادی تولید میکنه یا چسب کویل باز میشه یا کویل میسوزه که مورد دوم خیلی نادره ولتاژ دی سی شاید نصف ولتاژ پیک هم نباشه ولی آسیب خودش رو میزنه
چون که اصولا ولتاژ مستقیم یا دی سی برای اسپیکر مضره حالا چه کم باشه چه زیاد(از نظر مقدار،نه زمان)
البته توی خروجی آمپلی فایر ولتاژ دی سی نداریم.. در حقیقت کلیپینگ داریم که روی یه بازه کوتاهی از موج، ولتاژمون به صورت ممتد و بدون کم و زیاد شدن به باند میرسه اما چون این سیگنال کلیپ بازم فرکانس داره، پس ای سی هستش.. در حقیقت یکی از شکل های سیگنال ای سی این شکلیه.. به اون خطی که بعد از اون دیستورت داریم اصطلاحا میگن خط +1 دسیبل یا در بعضی جاها +6 دسیبل.
RMS
یعنی حداکثر واتی که میشه به یک اسپیکر در شرایط عادی و به صورت ممتد داد
اصولا خروجی آر ام اس با خروجی پیک یا حداکثر تفاوت داره.
اگه شما ولتاژ ار ام اس چیزی رو میخواید حساب کنید که فرکانس ثابتی پخش میکنه باید ولتاژ رو تقسیم بر رادیکال دو کنید یا همون در 0.7 ضرب کنید تا ولتاژ ار ام اس بدست بیاد (حدودی)
ولتاژ آر ام اس تقریبا یه چیزی شبیع به میانگین ولتاژی هست که هر منبع میتونه تو یه لحظه خیلی کوتاه بده

فیوز در امپیلی
وجود فيوز در يه آمپلیفایر به منزله يه سد در مقابل وارد شدن جريان بيش از حد مجاز براي آمپلیفایر هست . اگر براي آمپلی فایر شما يه فيوز 40 آمپر از طرف كارخونه سازنده طراحي و نصب شده يعني اين آمپلی فایر جريان بيشتر از 40 آمپر رو نميتونه تحمل كنه .و اگر بيش از اين جريان وارد آمپلی فایر بشه براي جلوگيري از سوختن مدار آمپلیفایر فيوز ميسوزه و جريان رو در آمپلی فایر شما قطع ميكنه . ممكنه براي مدت كوتاهي بتونه تحمل كنه و بعد از اون ممكنه آمپلی فایر دچار مشكل بشه . بنابراين با بالا بردن آمپر فيوز آمپلی فایر نه تنها هيچ تغييري در صداي سيستمت بوجود نمياد بلكه خطر سوختن آمپلیفایر رو هم بيشتر می شود

چرا به طور مثال ترانس باید 12 ولت باشه ولی میشود 16.5
ترانس خروجی آر ام اس یا موثرش 12 ولت هست ولی پیک سینوسش رادیکال 2 برابر 12 هست که میشه تقریبا همون 16 ولت
وقتی که با مدار یکسوساز این ولتاژ ای سی سینوسی به دی سی مستقیم تبدیل میشه اون سطح دی سی رو ولتاژ پیک اولیه تعیین میکنه یعنی اگه ترانسی داریم که ولتاژش هست 6 ولت پس پیک ولتاژ سینوسش میشه رادیکال 2 ضرب در 6=8.5 ولت س یعنی اگه این خروجی ترانس رو دی سی کنین ولتاژش چیزی بین 8 تا 9 ولت میشه که اونم بستگی به دقت ترانس و اینکه یکسوسازش نیم موج بوده یا تمام موج داره
آخرین ويرايش توسط 1 on hamidcrazy, ويرايش شده در 0.
dryboy13
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 7:08 am

دمت گرم حمید جان عالی بود
تجدیده خاطره شد
شهریار 09358071232
peyman_mob
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 8:06 am

با تشکر از دوستان 7541 رو تنظیم کردم فقط یه مشکلی هست
freq=80-100 تقریبا میشه توو حالته ساعت 9
چون این والیومش دو دور میچرخه.من دو تا ساعت 9 دارم!حالا فرض کن کامل روی 32 گزاشتمش.یکم بیارمش بالا تا بشه 9 یا یه دور دیگه هم باید بچرخونم تا بزارم روی9؟
////////////
مشکلی که با پخش واسم پیش اومده اینه که این پخش یه مقدار از پخش فعلی من کوچیکتره.
حتی پیچ های بغلش بهم نمیخوردن و من مجبور شدم جای پیچ جدید واسش پیدا کنم که فیت دشبورد بشه.
بهرحال واسه حل این موضوع شرکت یه قاب اضافه داخل جعبه میزاره که اگه کوچیک شد اون قاب مشکل رو حل کن
حالا این قابی که توی جعبه ی من بود اصلا فیت دستگاهم نیست و بالا یا پایینش فضای خالی داره (توی دستگاه من پایین باید کامل بچسبه که در این حالت بالا فضای خالی دارم)
حالا این فضای خالی رو چطور باید پر کنم؟اگه همینطور بزارم که داخل ماشینم معلوم میشه!
من تنها راه حل نصف و نیمه ای که به ذهنم میرسه استفاده از چسب برق مشکیه که باز هم دنبال یه چیز بهترم
تصویر

واسه پیکاسو هم از چیزهایی که حمید نوشت این ها رو متوجه شدم.توی عکس اونجایی که تازه تنظیم کردم رو قرمز کردم
تصویر
حالا چیزهایی که مونده
phase روی 0 یا 180 درجه بزارم؟

این level منظورش همون گینه؟اگه گینه یکی از دوستان گفته بود که چون امپلیت روی 14.4 کار میکنه و دو اهم 1500 وات میده پس راحت روی دو اهم میتونی به سابهات واتیج بدی!بخاطر افت فشار تا 12 ولت،واتیج ساب هم میاد پایین فکر کنم 1200-300 باید بشه (کسی دقیق میدونه راهنمایی کنه)
با این تفاسیر تا اخر باید بازش کنم؟

///////
راستی این خروجی یا ورودی اسپیکر که روی پیکاسو هست واسه چیه؟
تصویر
////////
کراس اورهای جلو هم نمیشد توی در بزارم.سیمش رد نمیشه.همون یدون ووفر رو به زور باید رد کنم.واسه همین میخوام پشت دشبورد بزارم!
نمایه کاربر
hamidcrazy
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 تیپ 2 مدل 82
محل اقامت: پشت ترافیکهای تهران

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 8:13 am

فاز واسه نحوه بستن ساب هست به صورت معمولی و ریورس. شما اگه به صورت معمولی بستی بزار رو 0
نمایه کاربر
ramin.tab_boy
شروع حركت
نوع خودرو: mvm530
محل اقامت: تبریز

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 4:54 pm

کنترل فرمون ماشین با پخش شما کار میکنه؟ من یه پخش jvc گرفتم ولی وقت نکردم ببندم واسه کنترل فرمونم یه دستگاه خریدم 50 هزار شد اسمشم new royal هست
peyman_mob

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 5:01 pm

ramin.tab_boy نوشته شده:کنترل فرمون ماشین با پخش شما کار میکنه؟ من یه پخش jvc گرفتم ولی وقت نکردم ببندم واسه کنترل فرمونم یه دستگاه خریدم 50 هزار شد اسمشم new royal هست
نه کار نمیکنه.در واقع پخشم اینترفیس نداره.اگه هم داشت اینترفیس 530 هیچ جایی نبود.
اون 4 تا دکمه ی روی فرمون اصلا ارزش نداره
نمایه کاربر
ramin.tab_boy
شروع حركت
نوع خودرو: mvm530
محل اقامت: تبریز

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 5:32 pm

میتونی از دستگاهی که من خریدم بخری با همه پخش ها سازگاره اگه پخشتم اینترفیس نداشته باشه بازم میتونی نصب کنی
peyman_mob

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 6:21 pm

ramin.tab_boy نوشته شده:میتونی از دستگاهی که من خریدم بخری با همه پخش ها سازگاره اگه پخشتم اینترفیس نداشته باشه بازم میتونی نصب کنی
من نمیدونم دقیقا شما چی خریدی؟ممکنه عکس بزاری؟
dryboy13
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 6:48 pm

تنظیماته pcx تا اینجا خوبه البته میتونی سابسونیکو روو ساعت 12هم بزاری
در مورد level هم همون گین هستش که هم میتونی ب روش علمی که حمید گفت تنظیم کنی و هم ب روش تجربی که من گفتم ب همون روش که کامپارو تنظیم کردی.
---------------------------------------------------
در مورد 7541 هم ینی دو دور میچرخه مطمعنی!؟
من مدت کوتاهی 7541 داشتم و هیچ وقت وقت نکردم ب تنظیماتش دست بزنم(وقتی گرفتم چون خودم وقت نداشتم دادم رفیقم نصبش کرد)
بهتره دوستانی که تجربه کارکردن باهاشو دارن راهنمایی کنن
شهریار 09358071232
peyman_mob

پست سه‌شنبه 16 اسفند 1390, 7:41 pm

dryboy13 نوشته شده:تنظیماته pcx تا اینجا خوبه البته میتونی سابسونیکو روو ساعت 12هم بزاری
در مورد level هم همون گین هستش که هم میتونی ب روش علمی که حمید گفت تنظیم کنی و هم ب روش تجربی که من گفتم ب همون روش که کامپارو تنظیم کردی.
---------------------------------------------------
در مورد 7541 هم ینی دو دور میچرخه مطمعنی!؟
من مدت کوتاهی 7541 داشتم و هیچ وقت وقت نکردم ب تنظیماتش دست بزنم(وقتی گرفتم چون خودم وقت نداشتم دادم رفیقم نصبش کرد)
بهتره دوستانی که تجربه کارکردن باهاشو دارن راهنمایی کنن
مرسی
اون مشکل قاب دور هدیونیت هم با چسب برق حل کردم و باور کردنی نیست عالیه عالی شده
...
فقط یه سوال.
الان دستگاه من روی 14.4 ولت روی2 اهم 1500 وات میده.
این یعنی اگه روی 2 اهم سابهام رو ببندم و گین رو تا اخر باز کنم، امپم 1500 وات میده؟
...
راستی طاقچه ی من یه طوریه که از ورق بدنه تا طاقچه یه فاصله ای هست و نمیتونم توری رو سوار خود ووفر کنم.اگه توری هم نزارم اون برش که طاقچه رو دادم خیلی ضایع میشه.تنها راهم چسبوندن توری روی اون قسمت از طاقچست که برش دادم
حالا توری رو با چی میتونم به طاقچه بچسبونم؟(تقریبا موکت ماننده طاقچم)
...
این اسپیکر روی امپ مونو هم هنوز متوجه نشدم واسه چیه!

بازگشت به “مباحث سیستمهای کیفیتی (SQ)”