قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

خرید تا رنج ۴۰۰ میلیون

مدیران انجمن: hexagon, espero

نمایه کاربر
yoosefheidari
دنده 1
نوع خودرو: RD-SLX TU5-سورنTURBO
محل اقامت: شهرکرد
Like شده: 18 بار

پست شنبه 21 دی 1398, 5:59 pm

سلام خدمت دوستان
قصد دارم خودرویی زیر ۴۰۰ میلیون بخرم و کیفیت خوب و سواری نرم و و کم سر و صدا و خرج کم واسم مهم هست.با توجه به همین موارد نمیدونم کدومو بخرم
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
HU : CDA-137EBT RE : Helix H236 Precision FR : MX165PLUS
نمایه کاربر
__Pontiac__
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: PARS ELX
Like شده: 100 بار

پست یک‌شنبه 22 دی 1398, 10:56 am

درود بر شما
تویوتا کرولا به این مواردی که ذکر کردید معرف هست
محاسبه حجم موتورسیلندر و تراکم موتور
www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=106760
افزایش تراکم و تاثیر ان بر اسب بخار
www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=108343
نمایه کاربر
مهرداد8086
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: H30
محل اقامت: طهران
Like شده: 2 بار

پست یک‌شنبه 22 دی 1398, 12:58 pm

yoosefheidari نوشته شده:
شنبه 21 دی 1398, 5:59 pm
سلام خدمت دوستان
قصد دارم خودرویی زیر ۴۰۰ میلیون بخرم و کیفیت خوب و سواری نرم و و کم سر و صدا و خرج کم واسم مهم هست.با توجه به همین موارد نمیدونم کدومو بخرم
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
قطعا در دراز مدت کرولا(کلا تویوتا)کم هزینه تر هستش.ولی اینکه ماشین 6 سال پیش رو بخرید یکم......
من نظرم مزدا3.درسته هزینه بیشتری داره.ولی قطعا کارکرد بسیار کمتری داشته و فعلا خرجهای آنچنانی نخواهد داشت
مرد بودن سخته باید مثل تراکتور کار کنی، مثل پرادو شیک باشی، مثل پورشه کاین پرتوان،مثل ام وی ام کم مصرف باشی و مثل ماکسیما با گذشت عمرت از ریخت نیوفتی
نمایه کاربر
spartan3
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Kizashi-پژو 206 TU5
Like شده: 58 بار

پست یک‌شنبه 22 دی 1398, 1:45 pm

yoosefheidari نوشته شده:
سلام خدمت دوستان
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
کرولا عالیه بشرطی که گیربکس CVT نباشه ولی کمری از همه مطمعنتر بزرگتر و بادوامتره
نمایه کاربر
yoosefheidari
دنده 1
نوع خودرو: RD-SLX TU5-سورنTURBO
محل اقامت: شهرکرد
Like شده: 18 بار

پست یک‌شنبه 22 دی 1398, 6:20 pm

__Pontiac__ نوشته شده:
یک‌شنبه 22 دی 1398, 10:56 am
درود بر شما
فعلا نظر خودمم بیشتر به کرولا تمایل داره فقط شنیدم کرولا سواریش خیلی از کمری پایین تر هست و همین دو دلم کرده.یا مدل های پایین و فیس قدیمترش این طوری هستن؟

مهرداد8086 نوشته شده:
یک‌شنبه 22 دی 1398, 12:58 pm
yoosefheidari نوشته شده:
سلام خدمت دوستان
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
قطعا در دراز مدت کرولا(کلا تویوتا)کم هزینه تر هستش.ولی اینکه ماشین 6 سال پیش رو بخرید یکم......
من نظرم مزدا3.درسته هزینه بیشتری داره.ولی قطعا کارکرد بسیار کمتری داشته و فعلا خرجهای آنچنانی نخواهد داشت
خب اگه کار کردی در حد 100 هزارتا داشته باشه باز هم خوب نیست؟و با توجه به اینکه شنیدم تویوتا جوریه که اتاقش اصلا به صدا نمیفته و خیلی خوب ساخته شده باز هم همون مزدا ارجحیت داره؟

spartan3 نوشته شده:
یک‌شنبه 22 دی 1398, 1:45 pm
yoosefheidari نوشته شده:
سلام خدمت دوستان
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
کرولا عالیه بشرطی که گیربکس CVT نباشه ولی کمری از همه مطمعنتر بزرگتر و بادوامتره
خب کرولا cvt منظورم هست.یعنی کمری 2011 فیس قدیم بهتره از کرولا 2014 ؟
HU : CDA-137EBT RE : Helix H236 Precision FR : MX165PLUS
نمایه کاربر
spartan3
نوع خودرو: Kizashi-پژو 206 TU5
Like شده: 58 بار

پست یک‌شنبه 22 دی 1398, 8:29 pm

گیربکس CVT از نظر مصرف بنزین و بهینه بودن و لذت رانندگی عالیه ولی بخاطر پیچیدگی و تکنولوژی نسبتا جدید که در اون بکار رفته خیلی از تعمیرگاهها و نمایندگی ها هنوز نمیشناسن این گیربکسو بنابر این اگه به مشکل بربخوره تعمیرش بسیار هزینه بره البته گیربکس CVT بکار رفته تو کورولا طراحی خود شرکت تویوتا است و بهتر از گیربکس های بکار رفته تو نیسان و میتسوبیشیه که شرکت JATCO ژاپن تولید میکنه. مشکل خرید ماشین دست دوم هم اینه که نمیدونی صاحب قبلی چطور از ماشین نگهداری کرده ولی اگه یماشین کم کارکرد باشه و سرویس های دوره ای ماشین هم سروقت انجام شده باشه شاید بحث فرق بکنه ولی اگه من باشم ریسک نمیکنم کمری میگیرم چون یه عمر بدونه اشکال کار میکنه و خرید دست دوم اون مطمعنه.
نمایه کاربر
AminZ4
دنده 2
نوع خودرو: MAZDA3-N
محل اقامت: 68&11
Like شده: 10 بار

پست یک‌شنبه 22 دی 1398, 9:47 pm

به نظر من با توجه به هزینه های الان و قیمت قطعات و کمبود مکانیک خوب هرچی ماشین کم کارکردتر و مدل بالاتر بهتر و دردسر احتمالی کمتر
خلاصه 700 صفحه ابتدایی تاپیک MAZDA3 NEW : (http://uplod.ir/9bmlrlxee91o/mazda_note.pdf.htm)
نمایه کاربر
arshan95
شروع حركت
نوع خودرو: مزدا 3 نيو
محل اقامت: بندرعباس
اینستاگرام: rezaei.mehdi
Like شده: 12 بار

پست دوشنبه 23 دی 1398, 6:46 am

yoosefheidari نوشته شده:
سلام خدمت دوستان
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
مزدا 97 گزينه بهتريه هر چي ماشين هاي ديگه شايد برند تر باشن ولي ماشين با كيلومتر پايين تر ارجح تره
my son, my life, my world
نمایه کاربر
مهرداد8086
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: H30
محل اقامت: طهران
Like شده: 2 بار

پست سه‌شنبه 24 دی 1398, 4:32 am

yoosefheidari نوشته شده:
یک‌شنبه 22 دی 1398, 6:20 pm
__Pontiac__ نوشته شده:
یک‌شنبه 22 دی 1398, 10:56 am
درود بر شما
فعلا نظر خودمم بیشتر به کرولا تمایل داره فقط شنیدم کرولا سواریش خیلی از کمری پایین تر هست و همین دو دلم کرده.یا مدل های پایین و فیس قدیمترش این طوری هستن؟

مهرداد8086 نوشته شده:
یک‌شنبه 22 دی 1398, 12:58 pm
yoosefheidari نوشته شده:
سلام خدمت دوستان
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
خب اگه کار کردی در حد 100 هزارتا داشته باشه باز هم خوب نیست؟و با توجه به اینکه شنیدم تویوتا جوریه که اتاقش اصلا به صدا نمیفته و خیلی خوب ساخته شده باز هم همون مزدا ارجحیت داره؟

spartan3 نوشته شده:
یک‌شنبه 22 دی 1398, 1:45 pm
yoosefheidari نوشته شده:
سلام خدمت دوستان
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
خب کرولا cvt منظورم هست.یعنی کمری 2011 فیس قدیم بهتره از کرولا 2014 ؟
اصولا کیلومتر کمتر خب تو خرید یه خودروی خارجی مهمه.....البته مقادیر صد هزار کیلومتر برای کرولا و یا در کل ماشینهای خارجی چیزی نیست.از نظر عایق بندی صوتی اطلاعی از کرولا ندارم.ولی با اینکه نظرم روی مزدا 3 هست اینم بدونید عایق صدای مزدا 3 در حد متوسطه.با اینکه صدای موتور کمی داره ولی در کل میزان نفوذ صدای محیط وجود داره.در مقایسه با نیسان ماکسیما فرضا نفوذ بیشتری رو تجربه خواهید کرد..
ولی از نظر استایل مزدا جوان پسندتره..... :-)
مرد بودن سخته باید مثل تراکتور کار کنی، مثل پرادو شیک باشی، مثل پورشه کاین پرتوان،مثل ام وی ام کم مصرف باشی و مثل ماکسیما با گذشت عمرت از ریخت نیوفتی
نمایه کاربر
SurveyEngineer
نوع خودرو: Cerato-Corsa-CHERYQQ

پست چهارشنبه 25 دی 1398, 6:23 am

yoosefheidari نوشته شده:
سلام خدمت دوستان
کرولا ۲۰۱۴
کمری ۲۰۱۱
مزدا ۳ مدل ۹۷
تیانا مدل ۹۰
توی گزینه های خودتون من مزدا رو پیشنهاد میدم . البته سواریش نرم نیست . کمری نرمترین سواری رو داره . کرولا های 2008 تا 2013 سواری خیلی نرمتری نسبت به 2014 به بالا دارند .

پیشنهاد من سوناتا یا اپتیمای 2013 هست که تجهیزات به مراتب بیشتری نسبت به تویوتا دارند و موتور قویتر
اگر شاسی بخاین هم میتونین توسان 2013 رو مد نظر قرار بدین .( انتخاب من با 400 تومن همین ماشینه )
موفق باشید

بازگشت به “[180 میلیون به بالا]”