نيسان پتفايندر - Nissan Pathfinder WD21

تصویر مباحث مربوط به نیسان رونیز، پاترول، پتفایندر، سرانزا

مدیر انجمن: رضا عمراني

moein
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

پنج‌شنبه 13 اسفند 1388, 10:29 am

رضا عمراني نوشته شده:پت فایندر4 سیلندر لوازمش هست البته لوازم مصرفیش و قطعات پر مصرفش ولی خیلی گرونه تزئیناتش خیلی کمه
دوست عزیز من الان 3 ساله که پت فایندر 4سیلندر دارم و تا حالا به مورد گرونی قطعات فنی بر نخوردم این حرف که خیلی گرونه بنظرم صحیح نیست چون بسیاری از قطعات فنی این ماشین و پاترول یکی هست اما بله قطعات تزیینی کمه واقعآ چون تو بازار معمولآ دو نفر بیشتر قطعات تزیینی ندارن!
در مورد 6 هم نظری نمیدم چون اصلآ اطلاعاتی ندارم اما قطعآ از نظر نرمی وسواری عالیه از خیلی از ماشینای تو بازار راحت تره!!
نمایه کاربر
رضا عمراني
مدیر کلوپ موتورسیکلت

پنج‌شنبه 13 اسفند 1388, 9:33 pm

دوست عزیز من الان 3 ساله که پت فایندر 4سیلندر دارم و تا حالا به مورد گرونی قطعات فنی بر نخوردم
ببینید نه تنها پت فایندر بلکه کلیه خانواده ژاپنی دهه نودی حالا هر برندی باشه لوازم اورجینال واصلیش گرونه (حالا دلیلش هم میدونم ولی مربوط به تاپیک نمیشه که بگم) ولی لوازم تایوانی وچینی ومتفرقش قیمت مناسب دارن
Rhytm & Balance
moein

شنبه 15 اسفند 1388, 7:21 pm

منم فقط لوازم اورجینال میخرم اما مسئله اینکه نه خیلی گرون هستن نه تو این سه سال خرابی خاصی داشته که گیر کنم!!و خرج رو دستم بذاره!!
ali_kuchulu
شروع حركت
محل اقامت: تهران

دوشنبه 17 اسفند 1388, 9:48 am

سلام به همگي
اگر از دوستان اينجا كسي هست كه هم پاترول و هم پت فايندر داشته كه بتونه مقايسه جامعي بين ايندو خودرو بكنه خيلي ممنون ميشم كه اين مقايسه رو از جهات زير انجام بده:
1- قدرت ، سرعت و شتاب و كشش (خصوصا در سربالايي ها)
2- مصرف سوخت
3- قطعات بدنه و نايابي يا فراواني (خصوصا قطعات مصرفي مثل كاسه چراغ و ...)
4- قيمت مناسب واقعي پت فايندر در سال 1389 يعني يه پت فايندر سالم و ندويده و كاركرد مناسب بايد چه حدود قيمتي داشته باشه.

با تشكر از همه دوستان.
moein

جمعه 27 فروردین 1389, 6:49 pm

آقایون کسی‌ سپر ساز خوب سراغ نداره که بدم سپرمو صاف کنه و آب بده دوباره؟

همونطور که میدونید قبل عید ماشینو دزد برد و موقع پیدا شدن جناب جرثقیل یه حال اساسی‌ داد و سپرو داغون کرد اینه که می‌خوام صاف کنم و آب بدم!!
نمایه کاربر
shahabformola1
دنده 1
نوع خودرو: جیلی امگراند،پاژن V6
تماس:

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 12:02 am

ali_kuchulu نوشته شده:سلام به همگي
اگر از دوستان اينجا كسي هست كه هم پاترول و هم پت فايندر داشته كه بتونه مقايسه جامعي بين ايندو خودرو بكنه خيلي ممنون ميشم كه اين مقايسه رو از جهات زير انجام بده:
1- قدرت ، سرعت و شتاب و كشش (خصوصا در سربالايي ها)
2- مصرف سوخت
3- قطعات بدنه و نايابي يا فراواني (خصوصا قطعات مصرفي مثل كاسه چراغ و ...)
4- قيمت مناسب واقعي پت فايندر در سال 1389 يعني يه پت فايندر سالم و ندويده و كاركرد مناسب بايد چه حدود قيمتي داشته باشه.

با تشكر از همه دوستان.
خب من هر دو تا رو داشتم یعنی خودم پاترول دوستم پت فایندر داشت
1به دلیل اینکه گیربکس و دیفر های پت فایندر فرق داره از این لحاظ کاملا به پاترول سره
2 بازم به همون دلیل بالا مصرف سوخت معقول تری داره حدود 13 البته وقتی الان یه موهاوی 8 سیلندر 4600 سی سی بالای 300 اسب 12.8 مصرف میکنه برای حدود 100 اسب خیلی مصرفش بالاست
نه تنها قطعات بدنه خیلی بد گیر میاد قطعات فنی خواص هم بد گیر میاد و گرونه مثلا پمپ بنزین دوستم سوخت بر خلاف پاترول پمپ داخل باکه 2 تا مکانیک اورده بود گفته بودن باید باکت رو خالی کنیم بعد باز کنیم تو پارکینگ هرمزان هم اجازه نمیدن اول یه بکسل بیار ماشین بیاره دم مغازه رو چال باز کنیم و... من رفتم از زیر کفپوش صندوق باز کردیم دریچه مجموعه پمپ و... رفتیم پاساژ کاشانی به هرکی گفتیم پمپ پت فایندر از 100 نفر 98نفر نمیدونستن چیه 2 نفرم که میدونستن قیمت چرند یکی گفت 120 دست دو یکی گفت 300 نوش تازه کی سال 83 گفتم نمیشه رفتیم خونه نمونه پمپش رو اوردیم به یکی نشون دادم گفت سه گل گالانته گفتم اره چند 14 که من 12 خریدم بعد اینکه دیدم شماره همه چیش یکی با فابریک یعنی به طور کل لوازمش چیزی نیست که بی در دسر گیرت بیاد مثلا دیسک صفحه اش باپیکاپ یکیه یا یه بار یه کمک فرمون براش میخواستیم مال پاژرو بهش میخورد اما بیچاره شدیم تا اینو فهمیدیم تزئینی و بدنه هم که قربونش برم نه که نباشه خیلی کمه و گرون بعدم معمولا صافی ها و لنت جزئ مصرفی هاست شما چرا مصرف چراغت زیاده داداش :-( نکنه ابونماه تصادفات راهنمایی رانندگی داری
4 چون ماشین خیلی تکه کاملا قیمت سلیقه اییه من پت فایندر از 7 دیدم تا 28 خودت حساب کن ولی خدایی ماشین نرم باحالیه افرودشم از پاترول بهتره تپ و تپ عقبش نمیخوره زمین

نظر شخصی اگه عشق ماشین تک داری حال حوصله فکر کردن پیاده روی پول خرج کردن و... هم داری بخر خیلی ماشین باحالیه اما اگه راحت سواری نخر عذابت میده
osyangar
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: چیپ صحرا سقف فایبر

دوشنبه 14 تیر 1389, 6:20 pm

پت فایندر موجد عجیبی
به شدت خوش سفر کم خرج اگر سرطان نشوده باشه اگر هم سرطان شوده باشه یک میلیارد هم خرجش کنی ماشین بشو نیست
:sn:
تيونر3
نوع خودرو: مشخص نشده!

دوشنبه 10 مرداد 1390, 2:00 am

قابل توجه دوستان طرفدار پت فایندر:
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtop ... 24&t=61676
نمایه کاربر
93Siro
متخصص فنی خودرو

پنج‌شنبه 15 دی 1390, 1:09 am

Bily نوشته شده:سلام

یک سوالی داشتم، اینکه می گین موتور پت با پاترول یکی هست یعنی z24 هست دیگه درسته؟ یعنی با این وجود آدم لنگ مکانیک و قطعه لا اقل برای موتور نخواهد موند درسته؟

و اینکه موتور آیا کارب فقط هست یا انژکتور هم داره؟ مصرف معقولش برای جاده چطوره؟ همان اشتها پاترول رو داره؟ ( موتور فابریک دستکاری نشده) و اینکه از نظر قدرت چطوره؟

ممنون
اونایی که تو ایران هستن موتورشون همون موتور رونیز هست منتها ورژن تک میل سوپاپ. نمی دونم چرا می گن موتور Z24 انژکتور هست، اون موتور سال 89 منقرض شد در حالی که پتفایندرهای موجود در وطن عزیز 90 به بالا هستن.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “نیسان آفرود - SUV”