قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

سورن ELX توربو - Soren ELX Turbo (موتور EF7 توربوشارژ)

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: milad IV

MR.SBOY
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Soren TC
Like شده: 11 بار

چهارشنبه 6 فروردین 1399, 2:24 pm

alireza.dd نوشته شده:
چهارشنبه 6 فروردین 1399, 12:19 pm
ess_1362 نوشته شده:
سه‌شنبه 5 فروردین 1399, 12:43 pm
alireza.dd نوشته شده:
دوشنبه 4 فروردین 1399, 12:44 am
سلام خدمت همه عزیزان که با تجربه و راهنمایی هاشون خیلی از مشکلاتی که تا حالا با ماشین داشتم رفع کردن چند روز پیش هم باتوجه به تجربیات دوستان شمع اکیوم انداختم و راضی هستم احساس میکنم یکم مصرف سوخت بهتر شده.فقط ی مشکلی هست روی منفیلد هوا دقیقا بعد از دریچه گاز با اون شلنگی که روی منفیلد هوا هست روغنیه و با خاک گرفتن روغن همش اون یتیکه کثیف میشه میخواستم بدونم راه حلی داره برسی هم کردم مشکل یا نشتی پیدا نکردم

دریچه جنت دریچه گاز را باز کن داخل دریچه گاز را بررسی کن
اگر روغن تازه وجود داره حتما یک کمپرس از چهارتا سیلندر بگیر
وجود و نشت روغن تازه از اطراف دریچه گاز و برگشت بخار روغن به اینتیک اصلا نشانه های خوبی نیستن
جنت باز کردم دریجه گاز تمیز و خشک بود. یدونه عکس از منفیلد هوا هم فرستادم که روش روغنیه
تصویر
تصویر

این قسمت که اصلا با روغن کاری نداره :( حتی ورودی دریچه گازم اصلا احتمال نمیدم روغنی شه چون یه طرفش میرسه به شیر فشار شکن و رادیات توربو یه طرفم منیفولد هوا که سطحش از رینگ و پیستون بالاتره که اصلا هیچ....
شاید موقع تعویض فیلتر روغن طرف حواسش نبوده قاب رو دستش گرفته روغنی شده :fly:
والا چیز عجیبیه :|
من نمیدونم :excl: :excl:
برخی از کیفیت خودرو،بنزین،روغن موتور،قطعات مصرفی،خدمات پس ازفروش مینالند،درحالیکه تخته میکنند و تخته میشوند.آری این نشانه ایست برای اینکه(شاید)بیاندیشند.
davo0d-s000t
دنده 3
نوع خودرو: سمند
محل اقامت: 0.5جهان
Like شده: 1 بار

چهارشنبه 6 فروردین 1399, 7:09 pm

من متوجه نشدم کدام شلنگ منظورتون هست
ولی ماشین منم دریچه گازش چرب بود و چرب میشه مرتب
فقط اروپایی
ess_1362
دنده 1
نوع خودرو: گاری چهار چرخ
Like شده: 4 بار

پنج‌شنبه 7 فروردین 1399, 7:45 pm

alireza.dd نوشته شده:
چهارشنبه 6 فروردین 1399, 12:19 pm
ess_1362 نوشته شده:
سه‌شنبه 5 فروردین 1399, 12:43 pm
alireza.dd نوشته شده:
دوشنبه 4 فروردین 1399, 12:44 am
سلام خدمت همه عزیزان که با تجربه و راهنمایی هاشون خیلی از مشکلاتی که تا حالا با ماشین داشتم رفع کردن چند روز پیش هم باتوجه به تجربیات دوستان شمع اکیوم انداختم و راضی هستم احساس میکنم یکم مصرف سوخت بهتر شده.فقط ی مشکلی هست روی منفیلد هوا دقیقا بعد از دریچه گاز با اون شلنگی که روی منفیلد هوا هست روغنیه و با خاک گرفتن روغن همش اون یتیکه کثیف میشه میخواستم بدونم راه حلی داره برسی هم کردم مشکل یا نشتی پیدا نکردم

دریچه جنت دریچه گاز را باز کن داخل دریچه گاز را بررسی کن
اگر روغن تازه وجود داره حتما یک کمپرس از چهارتا سیلندر بگیر
وجود و نشت روغن تازه از اطراف دریچه گاز و برگشت بخار روغن به اینتیک اصلا نشانه های خوبی نیستن
جنت باز کردم دریجه گاز تمیز و خشک بود. یدونه عکس از منفیلد هوا هم فرستادم که روش روغنیه
تصویر
تصویر

خوب ماشین شما مشکلی نداره
چرب بودن اطراف اون لوله هم احتمالا زمان تعویض روغن ایجاد شده
ess_1362
دنده 1
نوع خودرو: گاری چهار چرخ
Like شده: 4 بار

پنج‌شنبه 7 فروردین 1399, 7:51 pm

davo0d-s000t نوشته شده:
چهارشنبه 6 فروردین 1399, 7:09 pm
من متوجه نشدم کدام شلنگ منظورتون هست
ولی ماشین منم دریچه گازش چرب بود و چرب میشه مرتب

روغنی شدن داخل دریچه گاز یکی از نشانه های اصلی شکستن رینگ پیستون هست متاسفانه
منظور بخار روغن نیست و باید روغن تازه باشه
شما دریچه گاز را کامل تمیز کن بعد جنت را بلند و ماشین را ببر اتوبان خلوت ۲۰ دقیقه بذارش زیر فشار شدید و چند دقیقه ای با سرعت حدود ۲۰۰ رانندگی کن
مجدد جنت را باز کن و داخل دریچه را چک کن و اگر روغن تازه وجود داشت یقینا رینگ پیستون شکسته
در مراحل پیشرفته تر حتی تحت فشار روغن تازه از سایکلون هم نشت میده
iraj5514
نوع خودرو: سورن توربو ۱۳۹۵

جمعه 8 فروردین 1399, 9:22 am

سلام خسته نباشید . موقع حرکت در دنده عقب لنت ها صدا میدن. ماشینم سورن توربو هست

-- ادغام شد --

سورن توربو مشکلاتش زیاده از جمله صدای سوت کشیدن در لحظات اول که روشن میشه و هنوز واشر مناسبی برای تعویض پیدا نکردم.
alireza.dd
شروع حركت
Like شده: 1 بار

جمعه 8 فروردین 1399, 11:30 am

خوب ماشین شما مشکلی نداره
چرب بودن اطراف اون لوله هم احتمالا زمان تعویض روغن ایجاد شده
[/quote]

فکر کنم یبار بردم نمایندگی اونجا حتما روغنی چیزی ریختن روش چون بعد از رفتن از نمایندگی دیدم جنت از دریچه گاز بیرون افتاده وگرنه من همیشه خودم روغن ماشین عوض میکنم خیلی رعایت میکنم حالا من تمیز کردم اون یتیکه تا ببینم باز چی میشه فقط دوموردی که باید بپرسم جای فیلتر روغن اون واشر فیلتر روغن که نصب میکنم موقع پیچوندن در فیلتر واشر پس میزنه مینذازه بیرون و دومیش اینکه موقع درجا کار کردن ی صدای پیس پیس از پشت داشبورد سمت شاگرد میاد مثل ترمز کامیون هر چند دقیقه ی پیس پیس میکنه قطع میشه عادیه یا پیگیری کنم ببینم چشه؟

-- ادغام شد --
iraj5514 نوشته شده:
جمعه 8 فروردین 1399, 9:25 am
سورن توربو مشکلاتش زیاده از جمله صدای سوت کشیدن در لحظات اول که روشن میشه و هنوز واشر مناسبی برای تعویض پیدا نکردم.
مشکل که داره ولی باید خودت دونه دونه رفعشون کنی برای واشر منفیلد دود باید بدی برات واشر بسازن یا از بیرون که بعضیا واشر های الیاژی میفروشن مخصوص سورن توربو بخری بعضی ها هم از واشر اگزوز پراید استفاده کردن مشکلشون برطرف شده فقط موقع نصب حتما باید توجه کنی محل نصب تاب نداشته باشه و با ترکمتر دقیق ببندن پیچهارو برای صدای دنده عقب فراخوان داره میتونی بری برات کالیپرهای عقب عوض میکنن جدیدنا دیدم بجای کاریپر ی دمپر نصب میکنن مشکل حل میشه تو بعضی جاها مثل دناروید هم کلا جای قرارگیری کالیپر عوض میکنن مشکل حل میشه.

@alireza.dd
قوانین انجمن را مطالعه و رعایت فرمایید / از ارسال پست های متوالی بپرهیزید.
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=60042
iraj5514
نوع خودرو: سورن توربو ۱۳۹۵

جمعه 8 فروردین 1399, 4:21 pm

ممنون که توضیح دادید متاسفانه تو شهر ما نه نمایندگی خوبی داره نه مکانیک ماهری که در زمینه توربوشارژ کار کارده باشه و مجبوریم بریم شهرهای دور و اطراف به نظر جنابعالی ما برای رفع صدای سوت موتور و صدای ترمز در دنده عقب کجا بریم. در ضمن من اهل لرستانم.

-- ادغام شد --

خریدن اون واشر که فرمودید و جا انداختنش با توجه با اینکه اشاره به تاب نداشته داشتید خیلی مهمه که کار هر کسی نیست

@iraj5514
قوانین انجمن را مطالعه و رعایت فرمایید / از ارسال پست های متوالی بپرهیزید.
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=60042
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”