مشاوره خرید خودرو حدود 400 ملیون

مدیران انجمن: ALI => Eshghe Mashin, espero

ارسال پست
f_a_r_i_d
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405 ، سانتافه 2012
محل اقامت: تهران

مشاوره خرید خودرو حدود 400 ملیون

پست توسط f_a_r_i_d » 16 نوامبر 2019, 11:21

سلام
آدم میاد تاپیک مشاوره خرید انگار اصحاب کهف از غار در اومدن قیمتا رو می بینن :smile:
من می خوام یه ماشین زیر 400 تومن بخرم
استفاده هم فقط داخل شهر
گزینه های خودم:
الانترا و سراتو 2017 یا اگه بشه 2018 با کارکرد خیلی کم
مزدا 3 صفر که به علت ارتفاع کم و گیر کردن زیر ماشین خیلی مد نظرم نیست
توسان کم کار میشه با این حدود قیمت خرید ؟
و گزینه های دیگه ای اگر دارید لطفا بگید
الان چون اکثرا سانتافه 2012 سوار می شم شاسی بلند خیلی عادت دارم ولی غیر چینی چیزی نمی دن فکر کنم با این پول
علت خرید این ماشین هم اینه که سانتافه خیلی کار کرده و یکم خرجش داره میره بالا
می خوام کمتر بهش فشار بیارم
با تشکر از نظرات و کمکهاتون پیشاپیش
نمایه کاربر
persian_man
پاي ثابت
نوع خودرو: SUV 2.4GDI

Re: مشاوره خرید خودرو حدود 400 ملیون

پست توسط persian_man » 19 نوامبر 2019, 14:24

f_a_r_i_d نوشته شده:
16 نوامبر 2019, 11:21
سلام
آدم میاد تاپیک مشاوره خرید انگار اصحاب کهف از غار در اومدن قیمتا رو می بینن :smile:
من می خوام یه ماشین زیر 400 تومن بخرم
استفاده هم فقط داخل شهر
گزینه های خودم:
الانترا و سراتو 2017 یا اگه بشه 2018 با کارکرد خیلی کم
مزدا 3 صفر که به علت ارتفاع کم و گیر کردن زیر ماشین خیلی مد نظرم نیست
توسان کم کار میشه با این حدود قیمت خرید ؟
و گزینه های دیگه ای اگر دارید لطفا بگید
الان چون اکثرا سانتافه 2012 سوار می شم شاسی بلند خیلی عادت دارم ولی غیر چینی چیزی نمی دن فکر کنم با این پول
علت خرید این ماشین هم اینه که سانتافه خیلی کار کرده و یکم خرجش داره میره بالا
می خوام کمتر بهش فشار بیارم
با تشکر از نظرات و کمکهاتون پیشاپیش

سلام
با اجازه من نظر شخصی خودم رو میگم :

دوست عزیز به نظر من یک شاسی بلند یا SUV یا کراس آور باید حتما دو ویژگی داشته باشه تا بشه بهش واقعا این لقب رو داد : 1- موتور قوی متناسب با بدنه 2- دو دیفرانسیل بودن

تا جایی که من اطلاع دارم این به اصطلاح شاسی بلند های چینی موجود در بازار این ویژگی ها رو ندارن . من خودم شاهد گیر کردن یک شاسی بلند چینی تو یک جاده گل آلود به علت نداشتن دیفرانسیل جفت بودم . صحنه بسیار مضحک و در عین حال ناراحت کننده ای بود هم برای مالک خودرو هم برای دیگران .
اگر کسی با یک سدان در چنین جاده ای گیر میکرد هیچ کسی خرده نمیگرفت که چرا سدان گیر کرد . چون کسی از یک سدان ، توقع داشتن دیفرانسیل جفت نداره . ولی در چنین جاهایی هست که کم ارزش بودن به اصطلاح شاسی بلندهای چینی روشن میشه . اینها اصلا شاسی بلند و SUV و کراس آور نیستند . فقط ظاهر و اسم یک شاسی بلند رو یدک میکشند وگرنه در عمل هیچ شباهتی به توانایی حرکتی یک SUV واقعی ندارند و عملا چیزی بیشتر از یک سواری دیفرانسیل جلو با یک موتور ضعیف نیستند که فقط چرخ های بزرگتری داره و بالاتر می ایسته .

به نظر من اگر تجربه سانتافه رو دارید اصلا سمت چینی نرید چون به شدت تو ذوق شما خواهد خورد از هر نظری . شما اگر بتونید یک الانترا با موتور 2000 بگیرید گزینه بسیار بهتری هست . سراتو هم اگر با موتور 2000 باشه گزینه خوبی هست و با الانترا مشترکات زیادی هم داره . توسان اگر دو دیفرانسیلش رو بخرید هم گزینه خوبی هست البته به شرط اینکه با موتور 2400 بخرید . توسان های با موتور 2000 هم اگرچه نمیشه گفت ضعیف هستند اما خوب انتظار یک ماشین قوی رو هم نباید ازشون داشت . اکثر خودروهای هیوندا و کیا دارای گیربکس های خوب و هوشمندی هستند و با معکوس های به موقعی که میکشن کمتر ضعف موتور حس میشه ولی به هر حال برای یک SUV به وزن توسان بدون شک موتور 2400 عملکرد کاملا بهتری نسبت به موتور 2000 داره .

همانطور که در بالا هم اشاره کردم این مطالب صرفا نظر شخصی من در ارتباط با این خودروها بود ، لذا نظر سایر کاربران هم در جای خود کاملا محترم هست .
    No Replacement for Displacement

HorsePower sells car but Torque wins race

دشمن دانش ، جهل نیست بلکه توهم دانستن است
aminkhan
دنده 3
نوع خودرو: ................

Re: مشاوره خرید خودرو حدود 400 ملیون

پست توسط aminkhan » 20 نوامبر 2019, 09:35

سلام
اگه قصد خرید شاسی بلند صرفا جهت مصرف دارین وبازار دسته دو براتون مهم نباشه توی این بازار،گزینه های بدفروشی مثل اوتلندر15 و ایکس تریل رنگدار خوبه
هرچند هردو قطعا سواری و کیفیت بهتری نسبت به سانتافه دارند،البته با گیربکس cvt
اگه هم بازار وخدماتش مهمه،النترا 17 یا مونتاژ کرمان را شاید بشه خرید..قیمتها هم اینقدر درهمه که نمیدونم در کمتر از یک هفته اینا چند شدن
ارسال پست

بازگشت به “[180 میلیون به بالا]”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان