مشاوره خرید خودرو تا 60 میلیون تومان

مدیران انجمن: ALI => Eshghe Mashin, espero

ارسال پست
The shining
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

مشاوره خرید خودرو تا 60 میلیون تومان

پست توسط The shining » 04 ژانویه 2020, 21:10

سلام دوستان
قصد خرید تا 60 تومن دارم

بین جنتو زانتیا 2000 و تیپ 5 و تیپ 3 و تیپ 6 موندم

نظر خودم روی زانتیا 2000 خیلی رفته تو مخم...
بیشتر برای مسیرهای بیرون شهری میخوام
از بین زانتیا2000 84 85
تیپ 2 90 91
تیپ 3 90
تیپ 5 و تیپ 6 87-89
جنتو 2007 2008
کدومو پیشنهاد میدین؟

در حال حاضر پرشیا دارم در کنار همین میخوام باشه چون این خرجی نداره خداروشکر و ماشین قابل اعتمادیه و اصلا توی جاده و ... نمیذاره برای همین اصلا قصد فروششو ندارم.برای تنوع در کنار این میخواستم یه چیزی بگیرم و علاقه عجیبی هم به زانتیا دارم....اما از مخارجش میترسم.منظور از پرخرجیش به چه صورته مثلا؟خیلی اذیت میکنه؟
نمایه کاربر
persian_man
پاي ثابت
نوع خودرو: SUV 2.4GDI

Re: مشاوره خرید خودرو تا 60 میلیون تومان

پست توسط persian_man » 04 ژانویه 2020, 22:35

سلام
ببینید این ماشین هایی که شما ذکر کردید تا حد زیادی از نظر طبقه و ماهیت خودرو با هم فرق دارند . مثلا 206 یک هاچبک کوچک شهری هست ولی پرشیا و زانتيا یک سدان محسوب میشن و اصولا این دو کلاس خودرو تا حد زیادی تفاوت های ذاتی مهمی با هم دارند .

به نظرم اگر اهل جاده هستید و قبلا هم پرشیا داشتید ، سراغ 206 نرید چون هم از پرشیا خیلی کوچک تر و کم جا تر هست و هم سیستم تعلیق خشک تری داره . پس اگر برای جاده میخواید به نظرم بهترین گزینه همون زانتيا هست .

زانتيا جدای از معایبی که در زمینه ایمنی تصادف داره کلا ماشین جذابی محسوب ميشه و رانندگی باهاش در جاده ميتونه لذت بخش باشه مخصوصا با موتور 2000

من به شما زانتيا رو پیشنهاد میکنم ولی کلا خرید ماشین دست دوم و کارکرده ، اصول خاص خودش رو داره . با این قیمت الان زانتیای کم کارکردی پیدا نخواهید کرد و حتما کسی که الان با این قیمت بخواد بفروشه کارکرد و عمر ماشینش بالا بوده .
ولی لزوما کیلومتر کارکرد و مدل ماشین دلیل بر سلامت یا عیب ماشین نیست . باید مراقب باشید که ماشین تصادف سنگینی نکرده باشه و ضربه سنگینی نخورده باشه و ترجیحا سابقه نگهداری ماشین رو بدونيد .

زانتیا سیستم تعلیق بسیار خوبی داره که از نوع هیدرو نیوماتیکی هست که میتونه نرمی و تعادل بسیار خوبی به ارمغان بیاره ولی خوب هزینه نگهداری نسبتا بالایی هم داره . از طرفی تا جایی که اطلاع دارم قطعات زانتیا نسبتا راحت پیدا میشه و تعمیر کارش هم در اکثر شهرها هست و این نکته مثبتی میتونه باشه . در حالت کلی این کاملا به وضعیت شما بستگی داره . به هر حال ماشین با کارکرد بالا اون هم ماشینی مثل زانتیا نیاز به نگهداری داره و ممکن هست در اوایل خریدش مجبور باشید بعضی قطعات رو تعویض کنید مثل صفحه کلاچ و گوی های سیستم تعلیقش . این کار نیاز به وقت هم داره . اگر مثل من آدم کارمندی هستید که اکثر اوقات سر کار هستید و امکان مرخصی گرفتن راحت و وقت گذاشتن ندارید شاید بهتر باشه سمت زانتیای مدل پایین نرید . ولی اگر کمی وقت و حوصله بیشتری دارید تا به ماشین برسید ، زانتیا میتونه ماشین بسیار لذت بخشی باشه . موتور قوی ، تعادل و نرمی بسیار خوب در کنار اتاق بزرگ و جادار زانتیا میتونه ارزش وقت گذاشتن و هزینه کردن رو براش داشته باشه .
زانتیا ماشینی نیست که زمین گیر بشه یعنی اینکه مشکل عجیب و غریب و غیر قابل رفعی پیدا کنه . پس اگر نگهداریش خوب باشه به راحتی تا کیلومتر های خیلی بالا میتونه کار بده . منظورم این نیست که خراب نميشه و خرابی نداره . منظورم این هست که اگر اهلش باشید ، زانتیا ماشینی هست که میتونید به خوبی رو پا نگهش دارید و ازش لذت ببرید .

دوست عزیز به طور کلی انتخاب ماشین بیش از هر چیزی به شرایط و هدف و سلیقه خریدار برمیگرده و لزوما ماشینی برای همه خوب یا بد نیست . ممکن هست ماشینی که برای شما گزینه خوبی باشه برای دیگری گزینه بسیار بدی باشه . این بستگی به شرایط و اهداف و سلیقه ها داره . لذا من فقط نظر شخصی خودم رو گفتم . شما باید نظرات مختلف رو جویا بشید و در نهایت خودتون و با توجه به شرایط و سلیقه خودتون یک ماشین رو انتخاب کنید .
    No Replacement for Displacement

HorsePower sells car but Torque wins race

دشمن دانش ، جهل نیست بلکه توهم دانستن است
ارسال پست

بازگشت به “[30 تا 80 میلیون]”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان