برای ریست کردن Password خود میتواید از گزینه کلمه عبورم را فراموش کرده ام استفاده کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد. در صورت عدم دریافت پوشه Spam , Junk mail را حتما بررسی کنید.
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

تاپیک جامع گاز LPG /مزايا و معايب/ سوال و جواب

مدیر انجمن: كوروش پيروز

mhr.2066@gmail.com
نوع خودرو: مشخص نشده!

پنج‌شنبه 3 اسفند 1396, 10:59 pm

[quote=v.kermani post_id=3835178 time=1509795873 user_id=179938]
با سلام خدمت اساتید باتجربه
من تازه ال پی جی نصب کردم. ماشینم 131 یورو4
رگلاتورم gaz control و کلید تغییر سوختم اواالکتریک هستش

مشکلم اینه روی گاز دور موتور در حالت درجا کم و زیاد میشه و صاف کار نمیکنه
درضمن از اگزوز هم صدای تپ تپ میاد.
تو حرکت هم تا دنده 4 خوب میره ولی دنده 5 که میرم ماشین بیحال میشه و کم کم سرعت میاد پایین
لطفا راهنمایی کنید که چطور باید رگلاتور رو تنظیم کنم؟

با سلام
من که پدرم درومد تا این مشکل رو حل کردم
برو یه میکسر یوروچهار بگیر کاملا حل میشه ضمنا بده یه نفر رگلاتور رو برات تنظیم کنه بعدش. یورو چهار فقط اینطوری تو حالت درجا تنظیم میشه
ضمنا میکسر فابریک خودش با اینکه ماشین یوروچهاره معمولیه و با یورو چهار فرق داره
زانیار فرزانه
نوع خودرو: ۴۰۵
محل اقامت: مشهد و شاهرود

چهارشنبه 1 فروردین 1397, 12:05 am

سلام
من پژو ۴۰۵ با گاز مایع دارم
وقتی مخزن گاز تقریبا خالی میشه بعد از توقف ماشین صدای تق تق از داخل مخزن میاد که به طور واضح از داخل ماشین شنیده میشه
ممنون میشم اگه علتشو بگید
nahmat
نوع خودرو: پژو 405

چهارشنبه 16 بهمن 1398, 5:48 pm

سلام دوستان پژو 405 دوگانه lpg دارم از اگزوز ماشین بوی بد میاد و اینکه در هنگام توقف هم وقتی بخاری روشنه بو گاز میاد آیا این در خوردوهای سوخت lpg عادیه
1552878181
نوع خودرو: پژو

سه‌شنبه 20 اسفند 1398, 4:16 am

سلام اون شیر اضافه که طرف خودش به بالای مخزن جوش و نصب میکنه خوبه و کارابش چیه؟؟
android
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
Like شده: 10 بار

سه‌شنبه 20 اسفند 1398, 11:44 pm

زانیار فرزانه نوشته شده:
چهارشنبه 1 فروردین 1397, 12:05 am
سلام
من پژو ۴۰۵ با گاز مایع دارم
وقتی مخزن گاز تقریبا خالی میشه بعد از توقف ماشین صدای تق تق از داخل مخزن میاد که به طور واضح از داخل ماشین شنیده میشه
ممنون میشم اگه علتشو بگید
صدا از شناور میزان سوخته(البته این سوال قدیمیه)
nahmat نوشته شده:
چهارشنبه 16 بهمن 1398, 5:48 pm
سلام دوستان پژو 405 دوگانه lpg دارم از اگزوز ماشین بوی بد میاد و اینکه در هنگام توقف هم وقتی بخاری روشنه بو گاز میاد آیا این در خوردوهای سوخت lpg عادیه

تنظیم نیست و خامسوزی داری و یا نشتی داری

1552878181 نوشته شده:
سه‌شنبه 20 اسفند 1398, 4:16 am
سلام اون شیر اضافه که طرف خودش به بالای مخزن جوش و نصب میکنه خوبه و کارابش چیه؟؟

ندیدم شاید برای هواگیری یا سوخت گیری سریعتر باشه
ولی جوشکاری مخازن تحت فشار برای LPG حتما باید جوشکاری زیر پودری با سیم جوش مخصوص و اصول جوشکاری اون(گرم کردن پیش از جوشکاری و سرد کردن در کوره با دمای مشخص پس از جوشکاری) هست

jalil.azad
شروع حركت
نوع خودرو: سمند و رانا

جمعه 1 فروردین 1399, 8:42 pm

سلام من میخام پارس رو ال پی جی کنم با مخزن ۱۰۵ دوستان تمام صفحات رو خوندم اخر کسی نگفته که چه مارکی ببندم الان میم گاز با تولید کننده مبهم و شهاب و پارسیان موجوده ، یه نفرم تو شمال میگه کیت سکونشیال واسم میارم ۳۵۰۰۰۰۰ بدون مخزن که با توجه به نداشتن پشتیبانی از لحاظ لوازم یدکی و تستی که با ماشین ال پی جی کارگاهی داشتم نیازی به نظرم به حداقل ۲ میلیون هزینه بیشتر نیست حالا اساتید بفرمایید که چه برندیو ببندم شهاب یا پارسیان یا میم گاز ؟
وسوال دوم : من تو صندوق دوتا امپ قوی دارم که یکیش قدیمی و سابقه ترکوندن خازناشو داشتم به نظرتون خطر ناک نیست ؟ بهتر نیست بیارمشون تو اتاق خودرو زیر صندلی هر چند احتمال کلی در دردسر داشته باشه با سیم کیج صفر و امپ بزرگ ولی اگر یک درصدم خطر داره میارم داخله اتاق لطفا راهنمایی کنید که عجله دارم و واقعا مشکل دارم واسه بنزین
android
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
Like شده: 10 بار

شنبه 2 فروردین 1399, 8:24 pm

jalil.azad نوشته شده:
جمعه 1 فروردین 1399, 8:42 pm
سلام من میخام پارس رو ال پی جی کنم با مخزن ۱۰۵ دوستان تمام صفحات رو خوندم اخر کسی نگفته که چه مارکی ببندم الان میم گاز با تولید کننده مبهم و شهاب و پارسیان موجوده ، یه نفرم تو شمال میگه کیت سکونشیال واسم میارم ۳۵۰۰۰۰۰ بدون مخزن که با توجه به نداشتن پشتیبانی از لحاظ لوازم یدکی و تستی که با ماشین ال پی جی کارگاهی داشتم نیازی به نظرم به حداقل ۲ میلیون هزینه بیشتر نیست حالا اساتید بفرمایید که چه برندیو ببندم شهاب یا پارسیان یا میم گاز ؟
وسوال دوم : من تو صندوق دوتا امپ قوی دارم که یکیش قدیمی و سابقه ترکوندن خازناشو داشتم به نظرتون خطر ناک نیست ؟ بهتر نیست بیارمشون تو اتاق خودرو زیر صندلی هر چند احتمال کلی در دردسر داشته باشه با سیم کیج صفر و امپ بزرگ ولی اگر یک درصدم خطر داره میارم داخله اتاق لطفا راهنمایی کنید که عجله دارم و واقعا مشکل دارم واسه بنزین

اگه اصولی ببندی که نشتی نداشته باشی با ساب و آمپ هیچ خطری نداره
ولی CNG سکونشیال ببند . ال پی جی وقتی روی خودروها استفاده نمیشد زمستونا نایاب بود حالا با این حجوم مردم احتمالا تابستونا هم نایاب بشه و قطعا یه ترفندی براش میزنن که خودروها استفاده نکنن یا عرضه مستقیم برمیدارن یا قیمتش میرسونن به بنزین! (ما 2 لیفتراک گازسوز داشتیم یکیش فروختیم و گازوئیلی خریدیم از بس وضعیت گاز این زمستون خراب بود)
کیت lpg هم تولید و وارداتش ممنوعه و همشون زیر زمینی دارن تولید میشن میم گازها هم ترک نیستن و همینجا تولید میشن اون شهابها هم از روی مدل شهاب کپی شدن و با همون اسم تولید میشن و خود شهاب گازسوز معروف فقط تجهیزات CNG در حال حاضر تولید میکنه
Shayan.5553
نوع خودرو: پراید

چهارشنبه 6 فروردین 1399, 1:29 pm

سلام من یک پراید کاربراتری دارم که چند وقتی هست گاز سوز کردمش Lpg امامتاسفاته الان تا ماشین میزنم روی گاز خاموش میشود گاز ان هم پر هست پدال گاز را هم فشار میدهم ولی باز هم خاموش میشود اصلا روشن نمیماند که پیچ برنجی را تنظیم کنم البته پیچ تنظیمه ولی گفتم شاید از پیچ برنجی باشد اما انگار مشکل از جای دگر است

منتقل شد
در بسیاری از موارد تاپیک های جامعی وجود دارد که کاربران در آن پاسخگوی سوالات متدوال سایر اعضا میباشند لذا ضرروتی بر ایجاد تاپیک جدید برای هر یک از سوالات خود ندارید. (به طور مثال چنانچه سوالی در خصوص گیربکس پژو 206 دارید، کافیست از صفحه اصلی به انجمن خودروهای سواری > کلوپ خودروهای فرانسوی > پژو Peugeot > پژو 206 و 206+ مراجعه کنید و پرسش خود را از طریق ارسال پست در "تاپیک جامع گیربکس 206 و 206+" مطرح نمایید.) اما در صورتی که احساس کردید مطلبی که قصد بیان آن را دارید موضوع جدیدی است و یا قبلا توسط سایر کاربران مطرح نشده، پس از اطمینان از عدم تکراری بودن آن میتوانید پرسش و یا مطلب خود را با ایجاد تاپیک جدید با سایرین در میان بگذارید.
7443
نوع خودرو: تیبا مدل 95

پنج‌شنبه 14 فروردین 1399, 6:17 pm

سلام تیبا 95 دارم دوماه ال پی جی کردم راضیم دوبار ماشینم عطسه کرد نمیدانم چرا یکی دوستان گفت باید حتما شمع وایر عوض کنی    
 و از زیر رگلاتور روغن میده  
 ممنون میشم راهنمایی کنید 

منتقل شد
در بسیاری از موارد تاپیک های جامعی وجود دارد که کاربران در آن پاسخگوی سوالات متدوال سایر اعضا میباشند لذا ضرروتی بر ایجاد تاپیک جدید برای هر یک از سوالات خود ندارید. (به طور مثال چنانچه سوالی در خصوص گیربکس پژو 206 دارید، کافیست از صفحه اصلی به انجمن خودروهای سواری > کلوپ خودروهای فرانسوی > پژو Peugeot > پژو 206 و 206+ مراجعه کنید و پرسش خود را از طریق ارسال پست در "تاپیک جامع گیربکس 206 و 206+" مطرح نمایید.) اما در صورتی که احساس کردید مطلبی که قصد بیان آن را دارید موضوع جدیدی است و یا قبلا توسط سایر کاربران مطرح نشده، پس از اطمینان از عدم تکراری بودن آن میتوانید پرسش و یا مطلب خود را با ایجاد تاپیک جدید با سایرین در میان بگذارید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “بررسی تکنولوژی های خودروئی”