قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مباحث مربوط به روغن موتور ، کیلومتر و زمان تعویض ، انواع سمند و سورن

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: milad IV

Mohamad-ef95
نوع خودرو: سمندef7

چهارشنبه 6 فروردین 1399, 2:33 am

روغن مورد بحث اسپیدی پلاتنیوم فول سنتیک sm و گرید آن ۴۰-۱۰ جهت استفاده در ef7 ، اونیکه شما اشاره کردین ( ۳۰-۵)اولا sn و دوما سوپر پلاتینیوم روش قید شده که روغن مورد اول موضوع صحبت بود ، که تجربه یکی از دوستان این بوده که نسبت به روغنهای رایج ۴۰-۱۰ مثل پارس و بهران ، ضمن داشتن تبخیر خاصیت خاصی ازش مشاهده نشده ، حالا اگه سایز عزیزان نظری دارن ، در میان بزارن که بهره مند بشیم ، با سپاس
Realm
نوع خودرو: مشخص نشده!
Like شده: 2 بار

جمعه 8 فروردین 1399, 12:27 pm

البته یه موضوع کلی هم هست که الان اکثر خودرو های روز دنیا تعویض روغن های بالای 12000 دارن مثلا تلیسمان اشتباه نکنم حدود 14000 اونم با موتور توربو که در مقایسه با تعویض روغن های خودمون که حداکثر 10000 هست عجیبه که یا کیفیت روغن موتورهای اونا خیلی بالاس یا ما واقعا وسواس گونه برخورد میکنیم خودم موندم!
تعدادی از دوستان عزیز خبرنگار خودرویی اینا میشناسم که همیشه توصیه شون و خواهششون تعویض 5000 هست ولی تجربه خودم برا روغن های sl حدود km7000 شاید فقط 30% کیفیت روغن مونده باشه!
یه چیزی هم هست که الان دیگه خودروساز های روز خودشون استاندارد روغن خودشون دارن مثلا الان بالاترین کیفیت api sn هست ولی مثلا استاندارد 225.5 دایملر قابل مقایسه با sn نیس و خیلی بالاتره اینو از نمودارهای مقایسه پارامترهای روغن موتور میگم!
و سخن اخر برای دوست عزیزم در مورد روغن پلاتینیوم اسپیدی:
بنده عرض نکردم کیفیتش بد هست فقط تغییر خاصی نسبت به sl های وطنی ندیدم که البته انتظار تغییر روانکاری برای موتور 200000 کارکرد شاید منصفانه نباشه ولی تبخیرش واقعا باهم فرقی نداشتن!
ضمنا بنده تجربه استفاده از احیاگر xado maximum در کیلومتر 165000 هم دارم دوستان نیاز داشتن عرض میکنم

-- ادغام شد --

ببخشین دوستان استاندارد 229.5 دایملر بود اصلاح میکنم.
یه چیزی هم هست الان اکثر روغن های sl وطنی روشون مثلا زده استاندارد 229.1 دایملر یا مثلا روغن سوپر رانا بهران فلان که یه گزارشی بود که میگفت این استاندارد ها تو اون گزارش ها ثبت نشده یعنی خیلی اطمینانی به اینا نیس شاید خودشون حس میکنن نه بابا دیگه اینو مثلا حتما پاس میکنه🤣🤣

-- ادغام شد --

دوستان یه چیزی هم عرض کنم حتما مفید هست
یکی از رفیقام که دنا تقریبا صفر داره چون نمایندگی روغنو 10 هزار تعویض و دوس داشت سر 5 تا هم تعویض کنه و میدونن من همیشه روغنو فیلتر اینام پره تو خونه اومد براش عوض کنم از اسپیدی 10.40 sl  ابی براش ریختم تا حدود 4200 تقریبا 200cc کم کرده بود که عالیه و بیشتر ازینم طبیعیه البته شاید من چون اکثرا از گاز استفاده میکنم دمای بالای موتور هم تاثیر زیادی تو تبخیر داره!
یه چیزی هم درمورد فیلتر روغن سعی کنین حتما فیلتر خوب بندازین چون فشار روغن این موتور بالاس و فیلترها اکثرا نگاه کنین تو کارکرد له میشن یه مارکی دیدم بورس که فکر کنم ساخت مجارستانه تحت لیسانس المان که خیلی عالی هست
لوکوموبیل هم نسبت به قیمت پایینش خوبه

یادداشت مدیر:
خوش آمدید، اما پیش از شروع فعالیت خود در این انجمن میبایستی ابتدا قوانین را مطالعه و رعایت فرمایید، دسترسی به قوانین انجمن از طریق لینک بالای صفحه (قوانین انجمن) امکان پذیر است، متاسفانه به دلیل عدم رعایت قوانین انجمن و ارسال پست های مکرر و متوالی در بازه زمانی کمتر از 30 دقیقه اولین اخطار خود را دریافت خواهید کرد، توجه داشته باشید دریافت سه اخطار در بازه زمانی 90 روز منجر به محدود و یا مسدود شدن شناسه کاربری خواهد شد.

لینک به قوانین:

http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=60042

لینک به پست دیگری از شما که در تاریخ 4 فروردین 1399 ادغام شده بود:

http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=5143&p=3901791#p3901791
sooreboz
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Optima JF-206 T5
محل اقامت: ahwaz
Like شده: 10 بار

جمعه 8 فروردین 1399, 5:42 pm

اقا ما 10 40 پروفیکار ریختیم واسه xu7 به قیمت 200 تومن 4 لیتری... طبق انتظاری که از 10 40 میره استارت اول صبح که بهتر شده... گزارش تبخیر و صدای موتور رو تا 6000 7000 کیلومتر بعدی میدم خدمت دوستان ... مدل ماشین هم 405 ایکس یو کارکرد 5000
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”