قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

بررسی مشکلات بعد از تعمیر سرسیلندر

فرجام
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندlx88

جمعه 20 بهمن 1396, 12:20 am

با سلام
خدمت دوستان و اساتيد محترم عرض كنم كه سمند منlx88،،مدت يكماهي هست كه روغن موتورش به مسيره آب راه پيداكرده وهرسه روز يكمرتبه بايد رادياتوتخليه وآب تعويض كنم.مشكل ديگري كه داشت كم كردن روغن موتوريك ليتر دريكهفته بود،كه دليلش خرابي لاستيكهاي گايدهست.دقيقاًيكسال قبل بدليل انداختن كومپرس داخل اب راديات سرسيلندو باز وواشر تعويض كردم،فروشنده يدكي واشري بهم داد كه يكسمتش كامل فلزي بود وگفت جديده ودوامش بيشتره،امابنظره من دوام كه نداره باعث خوردگي سرسيلند هم ميشه.دفعه قبل كه بازش كردم تعمير اول بودونه شيمهارودست زدم ونه تراش شد،فرداصبح كه انشااله بازش كردم تصميم دارم كاره اساسي روش انجام بدم كه تابستون خيالم ازش راحت باشه.اول بايد واشر اصلي براش پيداكنم،سوپاپهارواگرسيتهامشكل نداشتنديكدست گريم،لاستيك گايدهاتعويض،شيمگيري كنم وببندم.البته اگرنيازبه جوشكاري نداشته باشه فقط كفتراش ميدم.
ازهمه مراحل بازوبست وتعمير عكس تهيه وتوي سايت قرار ميدم شايد بدرده دوستان بخوره.باسپاس.
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۴۰۵/پارس/سمند/آزرا
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
Like شده: 22 بار
تماس:

جمعه 20 بهمن 1396, 12:23 am

باسلام
اگر قبلا یک بار کفتراش شده است ،دیگه برای شما کار نمیکند و باید سرسیلندر نو تهیه کنید.سرسیلندر پژو فقط یک بار قابل کفتراش هست .اگر بیشتر کف تراش بشه یا اصلا کار نمیکنه و یا خیلی کوتاه کار میده.مخصوصا اگر کفتراش و جوشکاری شده باشد.
خریدار چراغ مطالعه(نقشه خوان) پژو ۲۰۶ هستم.
فرجام
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندlx88

شنبه 21 بهمن 1396, 3:44 am

با سلام
ضمن تشكر ازدوست گرامي ممل آمريكايي جهت راهنمايي جنابعالي،دفعه قبل كه سرسيلندرباز كردم وضعيتش خوب بودونيازبه كفتراش نداشت.باسپاس
Elyas1363
نوع خودرو: سمند ال ايكس

چهارشنبه 1 فروردین 1397, 1:08 am

با سلام.سال نو همگي مبارك.
ديروز ماشينم سه كار ميكرد.بردم تعميرگاه مشكل سوپاپ داشت.پس از بررسي مشهص شد سرسيلندر قابل استفاده مجدد نيست.يبار قبلا واشر زده بود.
با توجه به هزينه سرسيلندر نو ارزونتر در ميومد.
همه كاراش انجام شد.سوار شدم.تو حركت همه چي عاليه. فقط زماني كه در جا ايستادم.دور موتور رو يك ك باشه انگار موتور دل دل ميزنه.ريپ ميزنه.
اولش انگار سه كار ميكنه اما بعدس نه.يكي دوبار هم چراغ استپ و فشار روغن روشن ميشه.
به نظرتون ايراد از كجاست؟؟!
شيم گيري خوب نكرده.؟
شمع ها ايراد داره؟
اب بندي نشده؟
ايراد از استپره؟
صافي بنزين هم عوض شده.
خيلي رو مخمه.خيلي خرج كردم.اما هنوز رديف نيست
محمدپورانی
نوع خودرو: مشخص نشده!

یک‌شنبه 30 اردیبهشت 1397, 12:16 am

سلام
ماشین من پراید ۹۶
ماشین من از اطراف واشر سر سیلندر مقداری نشتی روغن داشت
مکانیک سرسیلندر رو باز کرد و گفت نیازی به تراش نداره
کمی سمباده زد و واشر رو عوض کرد.
الان که از تعمیرگاه اومدم اطراف واشر سرسیلندر
سمت ترموستات و پشت منیفولد مقداری خیسه آبه
خیلی زیاد نیس فقط در حد خیس بودن
مکانیک میگه تا آب بندی بشه یکی دو روز طبیعیه ...
واقعا طبیعیه یا مشکلات بعدی داره
؟؟؟؟
GM.1
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000
Like شده: 36 بار

یک‌شنبه 30 اردیبهشت 1397, 4:45 am

ممل-امریکایی نوشته شده:
جمعه 20 بهمن 1396, 12:23 am
باسلام
اگر قبلا یک بار کفتراش شده است ،دیگه برای شما کار نمیکند و باید سرسیلندر نو تهیه کنید.سرسیلندر پژو فقط یک بار قابل کفتراش هست .اگر بیشتر کف تراش بشه یا اصلا کار نمیکنه و یا خیلی کوتاه کار میده.مخصوصا اگر کفتراش و جوشکاری شده باشد.
حداقل دوبار میشه کف تراشی کرد
اینو باستناد تجربه میگم :-D
زندگی زیباست
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۴۰۵/پارس/سمند/آزرا
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
Like شده: 22 بار
تماس:

یک‌شنبه 30 اردیبهشت 1397, 5:43 am

باسلام
نمیشه دقیقا گفت چند بار قابلیت کفتراش دارد.بلکه به مقدار ضخامت کفتراش بستگی دارد.بطور اصولی فقط یکبار قابلیت کفتراش دارد.تازه همون هم برای برخی دوستان کار نمیده،(نمونش همین چند روز پیش پستی نهاده بودند باوجود سرسیلندر فابریک ،قابلیت کفتراش بدلیل کرم خوردگی نداشت).گاهی اوقات سرسیلندر فقط پالیش میشود ولی تراشکار میگه کفتراش شده.
به همین دلیل هم هست که واشر فرانسوی فقط دوسایز استاندارد و تعمیری دارد.وگرنه حرف شما هم درست هست یکی از دوستان چند ماهه پیش عنوان کرده بود سرسیلندر پژو رو بیش از سه بار کفتراش کرده و چندین بار واشر تنها تعویض شده.در ضمن میزان کارکرد بعد از هر کفتراش یا جوشکاری کمتر میشود.پایدار باشید.
خریدار چراغ مطالعه(نقشه خوان) پژو ۲۰۶ هستم.
ناصر شاه
نوع خودرو: پژو ۴۰۵

پنج‌شنبه 24 بهمن 1398, 1:01 am

سلام .
من پژو ۴۰۵ دارم .امروز واشر سر سیلندر عوض کردم اما بازم یکم دود سفید کم رنگ میکنه. مکانیک میگه ۲ یا ۳ روز دیگه حل میشه و مایع ضد یخ مانده در اگزوز میسوزه .نظر شما چیه
GM.1
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000
Like شده: 36 بار

پنج‌شنبه 24 بهمن 1398, 5:38 pm

ناصر شاه نوشته شده:
پنج‌شنبه 24 بهمن 1398, 1:01 am
سلام .
من پژو ۴۰۵ دارم .امروز واشر سر سیلندر عوض کردم اما بازم یکم دود سفید کم رنگ میکنه. مکانیک میگه ۲ یا ۳ روز دیگه حل میشه و مایع ضد یخ مانده در اگزوز میسوزه .نظر شما چیه
سلام
دوگانه هست؟ اگر بله رو گاز دود سفید جزیی طبیعی هست
اگر خیر از کم نشدن ضد یخ مطمن شو
اگه آب کم کرد از طریق اتحادیه ازش شکایت کن
از بس ملت با بیسوادی و ناشی گری مکانیک ها تا کردند
پر رو تر شدن
زندگی زیباست
Mohammad.mehdi72
نوع خودرو: سمند

جمعه 8 فروردین 1399, 12:16 pm

سلام وقت بخیر
بنده سمندlx دارم دیروز واشر سرسیلندر و تعویض کردم از دیروز تا حالا حدود ۱۰کیلومتر باماشین رفتم الان هم اب کم کرده هم درب موتور کاملا شیره ای شده حتی بیشتر از قبل ، خیل ممنون میشم اگه راهنمایی کنید مشکل چیه
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “پژو 405، پرشیا و...”