قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

انتخاب شمع موتور مناسب برای 405 و پرشیا و ...

GM.1
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000
Like شده: 180 بار

پست پنج‌شنبه 26 دی 1398, 11:40 am

سلام
https://m.aliexpress.com/item/32437785131.html
قیمت شمع و عکس شمع اصلی که گفتید تو لینک بالا هست
با قیمت دلار آزاد و سود فروشنده نباید زیر ۴۰۰ تومن باشه
اگه اصل باشه
زندگی زیباست
نمایه کاربر
hesam4x4
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: jeepفروختیم رفت
محل اقامت: kerman
Like شده: 50 بار

پست جمعه 27 دی 1398, 4:09 pm

ah64 نوشته شده:
پنج‌شنبه 26 دی 1398, 6:27 am
GM.1 نوشته شده:
چهارشنبه 25 دی 1398, 6:00 pm
ah64 نوشته شده:
چهارشنبه 25 دی 1398, 3:43 pm
ممنون دوست گرامی.

من نمی دونم چی اصل هستش یا نه ؟ به خاطر همین عکسش و لینکش گذاشتم.

اگر وب سایتی می شناسید که شمع اصل می فروشه لطفا معرفی کنید.
سلام
یک بار از دیجی خرید کدم تقلبی بود اکیوم گرفتم
شمع اصل رو ظاهر یدک کالا میفروشه ولی نگرفتم
تا حالا من بیشتر ترجیح میدم حظوری بگیرم چون
میتونم با تستر شمع تست کنم ببینم کیفیت جرق
رو

درود

ممنون

این مدلی هستش که یکی از دوستان تو صفحه قبلی گفته بودن : NGK با BKR6E خوبه خریداری کنم ؟

https://esam.ir/zoomItemN.aspx?img=5401 ... i=15088332

شمع NGK پایه کوتاه ژاپن اصلی با سر V شکل >> مدل دقیقا اینه و نوشته برای XU7 یا ماشین 405 هم مناسب هستش .

=================================

دوستان این مدل هم هستش .

شمع سوزنی NGK ساخت ژاپن اورجینال پایه کوتاه https://esam.ir/zoomItemN.aspx?img=sama ... i=16928350
به نطر بنده شما بریذ فروشگاها ایساکو شمع ngk با لیبل روی جعبشون ایساکو زدن هست همون مدل bkr6e هست از لحاظ کارکرد چند دست خریدم مشکلی نداشتن و در مورد شمع. Gp که سری پلاتینیوم ngk من رو دوتا پژو بستم اصلا خوب جواب نمیدادن حدااقل پول بابت gp میدید یکم بیشتر بدید ixبخرید و فروشگاه ngk24هم داره و ادعا میکنه نماینده هست من نخریدم ازش تا حالا میتونید برسی کنید
live to JEEP.JEEP to live
yad patrol hard top bekhir
رضا نبي زاده
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست دوشنبه 14 بهمن 1398, 5:01 pm

من چند وقت پیش شمع رنو گرفتم برای ماشینم(سمند xu7).کیفیت ظاهریش خوب بود ولی فیلر نداشت یعنی باید تنظیم میشد که برام جالب بود فیلر نداره.روی 0.9 تنظیم کردم انداختم رو ماشین ولی متاسفانه ماشین سرگاز ریپ میزد و یا کپ میکرد.عوض کردم همون قبلی ها که بوش بود را انداختم وضعیت ریپ زدنش درست شد ولی خب کارکردست باید عوض شه.
اینکه شمع تو بسته بندی فابریک کمپانی فیلر نداره برام خیلی عجیب بود.بقیه دوستان از این شمع گرفتن همینجوری بوده؟
راستی زده بود ساخت فرانسه!!!
نمایه کاربر
hesam4x4

پست سه‌شنبه 15 بهمن 1398, 2:53 pm

رضا نبي زاده نوشته شده:
دوشنبه 14 بهمن 1398, 5:01 pm
من چند وقت پیش شمع رنو گرفتم برای ماشینم(سمند xu7).کیفیت ظاهریش خوب بود ولی فیلر نداشت یعنی باید تنظیم میشد که برام جالب بود فیلر نداره.روی 0.9 تنظیم کردم انداختم رو ماشین ولی متاسفانه ماشین سرگاز ریپ میزد و یا کپ میکرد.عوض کردم همون قبلی ها که بوش بود را انداختم وضعیت ریپ زدنش درست شد ولی خب کارکردست باید عوض شه.
اینکه شمع تو بسته بندی فابریک کمپانی فیلر نداره برام خیلی عجیب بود.بقیه دوستان از این شمع گرفتن همینجوری بوده؟
درود تفاوت خیلی بود بین فیلر هاش?
و وایر هاتون سالمن چون سرگاز ریب زدن خصوصا دنده سبک بیشترین ایراد شایع مال وایر میباست وایر تستی چیزی تست میکردیذ ببینید مشکل واقعا از شمع

تعجب هم نداره وصعیت شمع در کشور خیلی بدتر از سایر قطعات خصوصا شمع های پلاتینیوم و ایریدیوم و 99درصد تقلبی هستن پیشنهاذ میکنم ngk با لیبل ایساکو از ایساکو فروشی ها تهیع کنیذ هرچند اصل نیستن ولی جواب خوبی دادن بهتر از بوش ها در صمن نور هم که با کد بوش عرصه میشه بد جواب ندادن
رضا نبي زاده

پست سه‌شنبه 15 بهمن 1398, 3:59 pm

hesam4x4 نوشته شده:
سه‌شنبه 15 بهمن 1398, 2:53 pm
رضا نبي زاده نوشته شده:
دوشنبه 14 بهمن 1398, 5:01 pm
درود تفاوت خیلی بود بین فیلر هاش?
و وایر هاتون سالمن چون سرگاز ریب زدن خصوصا دنده سبک بیشترین ایراد شایع مال وایر میباست وایر تستی چیزی تست میکردیذ ببینید مشکل واقعا از شمع

تعجب هم نداره وصعیت شمع در کشور خیلی بدتر از سایر قطعات خصوصا شمع های پلاتینیوم و ایریدیوم و 99درصد تقلبی هستن پیشنهاذ میکنم ngk با لیبل ایساکو از ایساکو فروشی ها تهیع کنیذ هرچند اصل نیستن ولی جواب خوبی دادن بهتر از بوش ها در صمن نور هم که با کد بوش عرصه میشه بد جواب ندادن
آره،اصلا تنظیم نبود.برام جالب بود چرا اینطوریه.شمع هارو عوض کردم وایرها را هم عوض کردم.ماشینم ردیف بود یهو دیوونه شد.الان وقتی گاز میدم با پت پت گاز میخوره یا روی دور موتور ثابت پت پت میکنه.مکانیکها هم هر کدوم یه چیز میگن.اینقدر هم همه چیز گرونه آدم نقره داغ میشه میره لوازم یدکی یا مکانیکی.فیلتر بنزین را تازه عوض کردم،انژکتورها را دادم شسشتشو،مپ سنسور هم تست کردم ولی هیچکدوم نبود یعنی تغییری نداشت.
نمایه کاربر
hesam4x4

پست سه‌شنبه 15 بهمن 1398, 9:13 pm

پس وایر با شمع عوص کردین معلوم نشدخ شمع خراب بوده
مال مپ باشه راحت میشه با کشیدن سوکت و روشن کردن فهمید جریان چیع پت پت میکنه دود سیاه هم میکنههنگام گاز دادن همه وایر ها برق داریذ همه سوزته ها هم همین طور و ecu ماشین چیه. پیشنهاد میکنم ببر پیش یه تنطیم موتوری حرفه ای و ببین پارامتر ها و داستان چیه نهایت یه ecu تستی مشتبه خودتون. بندازه ببیند دردش چیه
رضا نبي زاده

پست چهارشنبه 16 بهمن 1398, 11:17 am

hesam4x4 نوشته شده:
سه‌شنبه 15 بهمن 1398, 9:13 pm
پس وایر با شمع عوص کردین معلوم نشدخ شمع خراب بوده
مال مپ باشه راحت میشه با کشیدن سوکت و روشن کردن فهمید جریان چیع پت پت میکنه دود سیاه هم میکنههنگام گاز دادن همه وایر ها برق داریذ همه سوزته ها هم همین طور و ecu ماشین چیه. پیشنهاد میکنم ببر پیش یه تنطیم موتوری حرفه ای و ببین پارامتر ها و داستان چیه نهایت یه ecu تستی مشتبه خودتون. بندازه ببیند دردش چیه
تنظیم موتور بردم دیاگ زد میگه پارامترها درسته!!!الان تنها چیزی که به ذهنم میرسه پمپ بنزینه،اونم باید تست بشه.اگر ایندفعه هم پمپ بنزین باشه و مجبور به تعویضش بشم میشه دفعه دوم که ظرف تقریبا دو سال و نیم از خرید ماشین دوبار پمپش خراب میشه.به هر حال نتیجه کارو اینجا میگم که برای بقیه هم قابل استفاده باشه.
دم شمام گرم بابت راهنماییهات...
نمایه کاربر
omidff
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پارس
محل اقامت: ARK-BND
Like شده: 3 بار

پست چهارشنبه 16 بهمن 1398, 3:46 pm

باسلام
دوستان فاصله مناسب گپ یا دهانه شمع برای پژو معمولی xu7 چند هست دقیقا ؟
از 0.8 تا 1.1 میلیمتر متغییره گفته های دوستان
کدام مناسب تر است بلاخره :ques: :ques:
واینکه در جنس شمع (مثلا ایریدیوم یا پلاتینیوم یا نیکل ) سایز گپ فرق باید داشته باشه یا جنس و مارک در دهانه گپ شمع دخیل نیستند و فقط مدل ماشین دخیل هست ؟؟
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۴۰۵/پارس/سمند/آزرا
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
Like شده: 135 بار

پست چهارشنبه 16 بهمن 1398, 5:40 pm

باسلام
برای بنزینی ۹۰ صدم و برای دوگانه ۸۵ صدم.
شمع مناسب نمونه شمع بوش روسی نوار آبی میباشد.الباقی فقط از نظر مدت طول عمر تفاوت دارند.موفق باشید.
'-'
rahjo
نوع خودرو: پژو پارس xu7

پست سه‌شنبه 6 اسفند 1398, 7:24 am

من دنسو بستم کد k20pru

مصرف سوخت کم شده....

شتاب بهتره شده....

ماشینم پژو پارس سال..... :smile:

بازگشت به “پژو 405، پرشیا و...”