قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

صدا گيري قسمت هاي مختلف انواع سمند و سورن

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: suzuki2400

نمایه کاربر
samreza
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندef7مدل93بنزینی
Like شده: 53 بار

پست دوشنبه 14 خرداد 1397, 8:20 am

امير خطي نوشته شده:
یک‌شنبه 13 خرداد 1397, 8:29 pm
سلام
آقا کسی تا حالا از این ورق های دمپینگ برای عایق استفاده کرده؟چقدر تو صداگیری تاثیر داره؟(البته بیشتر برای جلوگیری از ورورد صدای بیرون به داخل ماشین)..چندتا چیزش خیلی خوبه،یکی اینکه پشت برچسب داره و خودش با زبون خوش میچسبه،یکی هم اینکه اینطور که تو نت چرخ زدم یکی از بهترین عایق ها در مقابل نفوذ صداست..ولی بدترین چیز قیمتش بالاست...این کلیپ و تو سایت صداپرداز دیدم
https://www.aparat.com/v/TcBH3
راستی جدیدا یه چیز باحال تو ماشین دیدم که یعنی عاشقش شدم..چند روز پیش تو اتوبان خیلی کم شیشه و دادم پایین بعد دیدم از درز قسمت کلید های شیشه بادی میاد داخل کابین که انگار کولر زدی
درود بر شما. اینجا رو یه نگاه بنداز. یه کاربر با نام MEHR7400 از برگه ی 10 اون انجمن پرایدش رو از بیخ صداگیری کرده. روشهای خوبی به کار برده که شاید به دردت بخوره.

viewtopic.php?f=30&t=98967&hilit=%D8%B5 ... B%8C%D8%AF
رضا هستم.خودروهایی که داشتم: پیکان جوانان - پراید - آردی - 405 - پیکان وانت - سمندXU7 - سمندef7
mehdibanooi
شروع حركت
نوع خودرو: jac j5 at

پست چهارشنبه 20 آذر 1398, 7:07 pm

rf13771389 نوشته شده:
پنج‌شنبه 3 خرداد 1397, 12:19 pm
سلام. ممنون از راهنمائی تان. دسته موتور بالایی رو قبلا عوض کرده بودم پایین رو هم که عوض کردم تا دو هفته صدا و لرزش قطع شده بود ولی مجددا شروع شده. البته نمایندگی تعویض کردم و مارکش رو نفهمیدم. یعنی امکان داره که نیاز به تعویض دوباره داشته باشه؟
من هم گیربکس رو سرعتی کردم و هر سه تا دسته موتور رو عوض کردم تا صدا حدود 90 درصد از بین رفت
GM.1
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000
Like شده: 180 بار

پست چهارشنبه 20 آذر 1398, 8:07 pm

mehdibanooi نوشته شده:
چهارشنبه 20 آذر 1398, 7:07 pm
rf13771389 نوشته شده:
سلام. ممنون از راهنمائی تان. دسته موتور بالایی رو قبلا عوض کرده بودم پایین رو هم که عوض کردم تا دو هفته صدا و لرزش قطع شده بود ولی مجددا شروع شده. البته نمایندگی تعویض کردم و مارکش رو نفهمیدم. یعنی امکان داره که نیاز به تعویض دوباره داشته باشه؟
من هم گیربکس رو سرعتی کردم و هر سه تا دسته موتور رو عوض کردم تا صدا حدود 90 درصد از بین رفت
سلام
ضریب دنده های گیربکس چقد اثر داره مگه رو صدا؟
زندگی زیباست
mehdibanooi
شروع حركت
نوع خودرو: jac j5 at

پست پنج‌شنبه 21 آذر 1398, 4:45 am

GM.1 نوشته شده:
چهارشنبه 20 آذر 1398, 8:07 pm
mehdibanooi نوشته شده:
چهارشنبه 20 آذر 1398, 7:07 pm
rf13771389 نوشته شده:
سلام
ضریب دنده های گیربکس چقد اثر داره مگه رو صدا؟
توی سرعت تفاوت لرزش و صدای موتور توی دنده چهار و پنج چقدر هست همونقدر تاثیر داره
نمایه کاربر
Mohammad Mostafavi
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Mercedes Benz w124
محل اقامت: urmia
Like شده: 5 بار

پست جمعه 29 آذر 1398, 8:32 am

سلام، من بعد از تعویض دیسک و صفحه ( عظام پری دمپر ) و دسته موتور پایینی مشکل جدیدی برام پیش اومده
تو جاده سرعتم که بالا میره صدایی که به داخل ماشین میاد بسیار بیشتر شده ( صدا از حدود 70 تا شنیده میشه و با افزایش سرعت بیشتر هم میشه )
فرقی نمیکنه کدوم دنده باشه حتی وقتی کلاچ میگیرم یا دنده خلاص هستش بازم همون صدا به همون مقدار باقیه
یک مشکل دیگه هم که از اون موقع شروع شده معمولا ماشین بعد در حالت سکون صدای لرزش داره، این لرزش وقتی که سوختو روی گاز میزارم ( موتور اندکی لرزش روی گاز داره ) بیشتر میشه!
ماشین هم سمند lx دوگانه سوز مدل 87 هستش

به نطرتون علت از کدوم قسمتها میتونه باشه؟
و ناگهان چقدر زود دیر می شود...
شناسه کاربری قبلی: M0HAMAD
Terova2
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست شنبه 7 دی 1398, 12:43 pm

سلام
این داشبورد سمند چه جوری باید بازش کنم؟
یک صدای از داخل داشبورد هست که دسترسی بهش ندارم
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۴۰۵/پارس/سمند/آزرا
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
Like شده: 135 بار

پست یک‌شنبه 8 دی 1398, 4:19 am

باسلام
بنده باز نکردم اما میدونم از بغل پیچ داره همون قاب های بغل داشبورد؛از زیر هم پیچ داره.قبلش هم باید پیچ های صفحه کیلومتر و قاب مشکی پایین صفحه کیلومتر رو باز کنید.البته فکر کنم فرمان هم باید باز بشه که اگر ایربگ دار باشه برای ایربگ دوتا پیچ از پشت داره که باید فرمان رو بچرخونید تا ببینید داخل حفره هستند و بعد از ایربگ و جدا کردن سوکتش به پیچ اصلی فرمان میرسید.کلا باز کردن داشبورد و نصب مجدد آن بطرز صحیح و دقیق کار ساده ای نیست.اگر صدا داره اول جستجو کنید شاید صدا از زوار ها و اطراف باشد یا از درون موتور و قاب مشکی زیر شیشه جلو.
موفق باشید.
'-'
Terova2

پست دوشنبه 16 دی 1398, 9:44 pm

ممل-امریکایی نوشته شده:
یک‌شنبه 8 دی 1398, 4:19 am
باسلام
بنده باز نکردم اما میدونم از بغل پیچ داره همون قاب های بغل داشبورد؛از زیر هم پیچ داره.قبلش هم باید پیچ های صفحه کیلومتر و قاب مشکی پایین صفحه کیلومتر رو باز کنید.البته فکر کنم فرمان هم باید باز بشه که اگر ایربگ دار باشه برای ایربگ دوتا پیچ از پشت داره که باید فرمان رو بچرخونید تا ببینید داخل حفره هستند و بعد از ایربگ و جدا کردن سوکتش به پیچ اصلی فرمان میرسید.کلا باز کردن داشبورد و نصب مجدد آن بطرز صحیح و دقیق کار ساده ای نیست.اگر صدا داره اول جستجو کنید شاید صدا از زوار ها و اطراف باشد یا از درون موتور و قاب مشکی زیر شیشه جلو.
موفق باشید.
والا صداش دیوانم کرده دقیقا از وسط داشبورد هست اونجای که به شیشه جو میرسه وقتی با دست داشبورد به بالا فشار میدم صدا قطع میشه هیچ جوره هم به اون قسمت دسترسی ندارم
hno2005

پست پنج‌شنبه 26 دی 1398, 3:28 pm

سلام عرض ادب
من سمند EF7 مدل ۹۷ دارم
۲۵ هزار رفتم و متاسفانه اتاق به شدت صدا میده
حتی روی سلو یا وقتهایی که دور موتور روی ۳هزار هست خیلی صدا میاد
بیشتر از سمت شاگرد، در ستونهای سمت شاگرد، داشتبرد و..
میخواسم ببینم چه روشهایی هست که این سروصداها بگیرم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
باتشکر
Hamed3711
نوع خودرو: Samand ef7

پست پنج‌شنبه 12 تیر 1399, 9:00 am

mohsen.semnani نوشته شده:
پنج‌شنبه 23 دی 1395, 5:03 pm
سلام خدمت دوستان
سمند من درب سمت راننده اش تعویض شده و درب جدید هیچ نوع عایقی نداشه برای همین هم صدای بیرون میومد داخل هم تو جاده یا اتوبان از توری بلندگو سوز میمومد جوری که پای چپم سر میشد :sad:
بخاطر همین رفتم خیابان امیر کیبر و از مغازه های واشر فروش یه مقدار فوم مشکی قطر 5 میل گرفتم که به عنوان عایق صوتی استفاده میشه
قبل عمل :
http://s4.picofile.com/file/8282196250/ ... _15_13.jpg

موقع کار کردن عکسی نگرفتم ولی روال کارم اینجوری بود که اول بقدار لازم فوم رو بردیم بعد اطراف و وسط جایی که قراره فوم نصب بشه رو چسب دوطرفه تیکه تیکه زدم بعد از بالا فوم رو چسبوندم به درب بعد دور فوم رو اندازه جایی که رو دری ماشین میاد روش با قیچی بریدم و در آخرم جاهایی که قراره پیچ یا خار رودری بری داخل رو با قیچی دراوردم
بعد عمل :
http://s2.picofile.com/file/8282196192/ ... _15_04.jpg

معجزه نشد ولی حداقل دیگه سوز نمیاد و صدای بیرون خیلی خیلی کم شده

hno2005 نوشته شده:
پنج‌شنبه 26 دی 1398, 3:28 pm
سلام عرض ادب
من سمند EF7 مدل ۹۷ دارم
۲۵ هزار رفتم و متاسفانه اتاق به شدت صدا میده
حتی روی سلو یا وقتهایی که دور موتور روی ۳هزار هست خیلی صدا میاد
بیشتر از سمت شاگرد، در ستونهای سمت شاگرد، داشتبرد و..
میخواسم ببینم چه روشهایی هست که این سروصداها بگیرم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
باتشکر
:sy:
سلام به برادرمون که سمند ۹۷ داره و میگه از سمت ستونها و دربها صدا میاد
داداش وقتی درب ماشینو باز میکنی دقیقا بدنه داشورد چسبیده به در یه روکش داره که ۲پایه و ۲خار متصل شده که اگر انگشتت رو بکنی زیرش درمیاد
اخل اوجا ۲تا پیچ و مهره هست که داشوردت رو به ستونها محکم میکنه،اگر اشتباه نکنم واسطه کوتا و بکس ۱۳ نیاز داری که صفتش کنی
انشالله دیگه صداش تموم میشه

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”