پاک کردن خطا بدون دیاگ

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
mazyar 405glx
شروع حركت
نوع خودرو: PEUGEOT405 بابام :)
محل اقامت: 56 ق

Re: پاک کردن خطا بدون دیاگ

پست توسط mazyar 405glx » 04 آپریل 2013, 13:42

من با این موضوع که ای سی یو خراب میشه مخالفم چون ما چند سال پیش با روآ مون زدیم به یه موتوری ماشین نزدیک 35 روز توی پارکینگ موند و تمام این مدت هم سر باتری ها باز بودن ولی بعد از آزاد شد ماشین با یه استرارت روشن شد ... چند باری هم 405 و سمندمون رو برده بودیم تعمیرگاه یه نصف روز سر باتری باز بوده اما هیچ مشکلی واسه ای سی یو به وجود نیومد !!!
Ride or Die ! ! !
نمایه کاربر
enzo666
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Pars.elx-Corolla-206
محل اقامت: Tehran ---> Gharb

پست توسط enzo666 » 09 آپریل 2013, 18:24

حافظه داخلی ecu پاک نمیشه و فقط حافظه لحظه ای اون پاک میشه. کار حافظه لحظه ای میتونه نوع و نحوه رانندگی و به خاطر سپردن بعضی کار های دیگه از قبیل مقدار کم و زیاد پاشش بر اساس نحوه رانندگی باشه.
حالا اگه پاک بشه چی میشه؟ سوار ماشین میشی و میبینی اون طوری که دوست داری و قبلا گاز میدادی کشش نداره و مصرف ممکنه بالاتر رفته باشه و ....
که این موارد باید حتما توسط دیاگ دوباره تعریف بشه و یا اینکه دستی و توسط راننده.
نمایه کاربر
hamid.de
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت

پست توسط hamid.de » 10 آپریل 2013, 10:07

enzo666 نوشته شده:حافظه داخلی ecu پاک نمیشه و فقط حافظه لحظه ای اون پاک میشه. کار حافظه لحظه ای میتونه نوع و نحوه رانندگی و به خاطر سپردن بعضی کار های دیگه از قبیل مقدار کم و زیاد پاشش بر اساس نحوه رانندگی باشه.
حالا اگه پاک بشه چی میشه؟ سوار ماشین میشی و میبینی اون طوری که دوست داری و قبلا گاز میدادی کشش نداره و مصرف ممکنه بالاتر رفته باشه و ....
که این موارد باید حتما توسط دیاگ دوباره تعریف بشه و یا اینکه دستی و توسط راننده.
مواردی که شما میفرمایید شامل آداپتشن های سوخت و جرقه و .. هست که لزوما تو همه ای سی یو ها با برداشتن سر باتری پاک نمیشن. برای مثال تو ای سی یو ساژم و زیمنس پراید شما یکسال هم سر باتری رو بردارید آداپتین سوخت و جرقه و ... پاک نمیشن. فقط ای سی یو اطلاعاتی از قبیل پوزیشن استپر موتور و اداپتیشن دریچه گاز و ... از دست میده که با یه بار باز و بسته کردن سوییچ دوباره احیا میشن
“When you are in light, everything will follow you. But when you enter dark, even your own shadow will not follow you....... that is life”
.... Adolf
hamednike
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت

پست توسط hamednike » 16 مارس 2016, 23:46

سلام
از دوستان کسی روش ریست Ecu 7.4.9 بوش رو بلده
میخوام ریستش کنم
به هر نمایندگی که سر زدم میگن میترسیم آپدیتش کنیم چون احتمال بالا نیومدنش وجود داره برا همین میخوام ریست کنم تا احتمالا برخی از ایرادهای نرم افزاریش رفع بشه
متشکرم
Meraj323
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 405

پست توسط Meraj323 » 16 نوامبر 2016, 16:14

ماشین های دو گانه دستی ایا بر ایسیو ماشین اثری دارن؟منظورم اینه اگه ایسو خطا بده چک روشن بشه تو مصرف گاز هم اثری دارن یا فقط مربوط به بنزینه
پروژه جالب تبدیل خودرودوگانه دستی به دوگانه کارخانه ای
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=106763
پروژه قطع پمببنزین
viewtopic.php?f=361&t=105076
نمایه کاربر
Mohammad 145
دنده 1
نوع خودرو: Roa G1
محل اقامت: مـــشـــهـــد

پست توسط Mohammad 145 » 17 نوامبر 2016, 23:16

Meraj323 نوشته شده:ماشین های دو گانه دستی ایا بر ایسیو ماشین اثری دارن؟منظورم اینه اگه ایسو خطا بده چک روشن بشه تو مصرف گاز هم اثری دارن یا فقط مربوط به بنزینه
اگه عیب مربوط به سیستمی باشه که بخواد سیستم جرقه رو مختل کنه یا آوانس و ریتاردش رو از استانداردش خارج کنه آره رو گاز هم تاثیر داره
بیشتر ماشین های دوگانه دستی بعد یه مدت ای سی یوش قاطی میکنه باید بری یا ریستش کنن یا فلش بزنن
ما از اوناش نیستیم چیزی بنویسیم....!
Meraj323
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 405

پست توسط Meraj323 » 18 نوامبر 2016, 19:13

Mohammad 145 نوشته شده:
Meraj323 نوشته شده:ماشین های دو گانه دستی ایا بر ایسیو ماشین اثری دارن؟منظورم اینه اگه ایسو خطا بده چک روشن بشه تو مصرف گاز هم اثری دارن یا فقط مربوط به بنزینه
اگه عیب مربوط به سیستمی باشه که بخواد سیستم جرقه رو مختل کنه یا آوانس و ریتاردش رو از استانداردش خارج کنه آره رو گاز هم تاثیر داره
بیشتر ماشین های دوگانه دستی بعد یه مدت ای سی یوش قاطی میکنه باید بری یا ریستش کنن یا فلش بزنن
واسه من چراغ چکش روشن میشه خطای سنسور اکسیژن میده ایا رو سوخت اثر میزاره؟مصرفش بالاس. من سنسور اکسیژن رو جدا کردم
پروژه جالب تبدیل خودرودوگانه دستی به دوگانه کارخانه ای
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=106763
پروژه قطع پمببنزین
viewtopic.php?f=361&t=105076
نمایه کاربر
Mohammad 145
دنده 1
نوع خودرو: Roa G1
محل اقامت: مـــشـــهـــد

پست توسط Mohammad 145 » 18 نوامبر 2016, 19:57

Meraj323 نوشته شده:
Mohammad 145 نوشته شده:
واسه من چراغ چکش روشن میشه خطای سنسور اکسیژن میده ایا رو سوخت اثر میزاره؟مصرفش بالاس. من سنسور اکسیژن رو جدا کردم
سنسور اکسیژن رو گاز تاثیری نمیذاره فقط رو بنزین مصرفت بالاست(به شدت بالا میره که سر شمع خیس میکنه)
واسه گاز مثلا اگه سنسور دور موتور, میل سوپاپ,مپ و.. خراب بشه رو گاز بد کار میکنه و مصرف بالا میره و قدرت کم میشه
احتمال زیاد هم سنسور اکسیژن خراب نیست بازش کن تمیزش کن و ای سی یو رو فلش بزن درست میشه
ماشین منم همینجوری شده بود از بس رو گاز راش برده بودم ای سی یوش قاط زده بود هرچی سنسور اکسیژن میگفت مصرف بالاست ای سی یو مصرف رو کم نمیکرد و خطای سنسور اکسیژن میگرفت با ریست کردن ای سی یو درست شد
ما از اوناش نیستیم چیزی بنویسیم....!
hamed Eraghian
نوع خودرو: samand

پست توسط hamed Eraghian » 01 ژوئن 2018, 12:23

سلام دوستان من ام وی ام 315 نیو فیس مدل 94 هست که یه مشکلی داره یکسره چراغ چک روشن میشه که چندین دفعه دیاگ زدم گفتن از سنسور اکسیژن هست و دو دفعه عوضش کردم و حتی یه بار پژویی انداختم ولی بازم خطا میده دیگه نمیدونم چیکار کنم مصرف تو جاده ام هفته ولی تو شهر تا دوازده هم میرسه به هر تعمیرکاری نشونش دادم سر در نیاورد آخری میگفت کاتالیزش رو باید عوض کنی که اصلش نیس و خیلی گرونه اگر هم باشه ولی با توجه به اینکه کارکرد ماشین حدود چهل تاس فک نکنم کاتالیز اینقد سریع خراب شده باشه در هر حال
گفتم بیام کلا چراغ چک رو خاموش کنم که دیگه حداقل جلوی چشم نباشه میخواستم ببینم کسی میدونه چطور میشه کلا چراغ چک موتور رو کلا قطع کرد که دیگه روشن نشه؟
ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان