قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

راهنمایی برای خرید ب ام و سری اکس

تصویر

مدیر انجمن: دادبه

حسام دهه هفتادی
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: تویوتا کمری برقی
محل اقامت: سرزمین پارس

پست شنبه 5 اردیبهشت 1394, 5:39 pm

............................................................................................BMW X3 VS LEXUS NX....................................................................
.
.
امروز رفتم نمایندگی مرکزی لکسوس ( خیابون دماوند ) خیلی شیک و با کلاس بود ( مکانیکاش کروات زده بودن ) :smile:
خلاصه رفتیم داخل سالن نمایش که تقریبا هزار متر زیر بنا داشت
.
گل سر سبدشون رو هم دقیقا جلویه ورودی گذاشته بودن لکسوس NX مشکی با کیت F SPORT که یه ماشین خیلی عالیه از هر لحاظ
ما هم از ابتدای امسال چون قصد خرید NX رو داشتیم کاملا این ماشین رو با رقیباش مقایسه کردم که نتیجه این مقایسه50 روزه رو تو 5 خط میگم
نکته اول کیفیت رنگ فوق العاده بالای ماشین های لکسوس هستش - این مدلی هم که تو نمایشگاه گذاشته بودن مشکی آتشفشانی بود تریم داخلی هم مشکی بود
وزن ماشین در حدود 1600kg هستش در مقابل وزن 2 تنی x3مدل2015 که البته باید این رو هم بگم که x3 یه خورده از NXبزرگتره
ولی وزن کم لکسوس قطعا تو شتاب گیری و مصرف سوخت برتری داره به بی ام و - چون موتور و گیربکس این ماشین ها عملکردشون یکسان هستن هر دو تقریبا240 اسب هستن با توربو های 2قلو
در مورد دوام و طول عمر که به نظر من و با توجه به تجربیات دوستان لکسوس یه سر و گردن از bmw بالاتره و همچنین در مورد هزینه نگهداری کمتر که لکسوس تو این زمینه تو دنیا زبان زد هستش
در مورد اپشن هم تقریبا این دو ماشین با هم برابر هستن تنها برتری که من متوجه شدم سیستم اتو پارک bmw هستش که زیاد هم کاربردی نیست - چون فقط بلده پارک دوبل بزنه - نباید انتظار پارک کردن s500 تو یه پارکینگ شلوغ و باریک رو داشته باشید
بقیه آپشن ها تقریبا یکسان هستن گرمکن - سرد کن صندلی ها - گرمکن فرمون - رادار ها جانبی و خط سفید - دوربین 360 -چرم طبیعی - درب صندوق برقی - فرمون برقی با تنظیم تلسکوپی برقی - موس تاچ ( مشابه موس فابریک لپ تاب که فک کنم فقط لکسوس داره - ترمز دستی برقی - چراغ جلو لیزری لکسوس که چیزی به عنوان لامپ تو کاسه چراغ وجود نداره - البته لامپ های جلو بی ام و بد نیستن ولی در برابر لکسوس حرفی برای گفتن ندارن تکنولوژی خیلی جدید تری داره لکسوس که اگه بخوام در موردش صحبت کنم بیشتر از یک ساعت طول میکشه............ و ده ها آپشن دیگر.............
و اما اصل مطلب قیمت ماشین...
بی ام و X3 فول سفارش آمریکا کمتر از 450 تومن من پیدا نکردم
اما در مقابل لکسوس تو مدل platiniom که فول ترین مدل هستش و مجوز پلاک شدن به گفته مدیر فروش ایر تویا از 50 روز دیگه آزاد میشه من کمتر از 350 پیدا نکردم
اختلاف 100میلیونی........تصمیم با شماست :o
سگ تنها موجودیه که صاحبش رو بیشتر از خودش دوس داره
نمایه کاربر
hadi442
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

پست دوشنبه 4 خرداد 1394, 9:27 am

حسام دهه هفتادی نوشته شده:............................................................................................BMW X3 VS LEXUS NX....................................................................
.
.
امروز رفتم نمایندگی مرکزی لکسوس ( خیابون دماوند ) خیلی شیک و با کلاس بود ( مکانیکاش کروات زده بودن ) :smile:
.
گل سر سبدشون رو هم دقیقا جلویه ورودی گذاشته بودن لکسوس NX مشکی با کیت F SPORT که یه ماشین خیلی عالیه از هر لحاظ
ما هم از ابتدای امسال چون قصد خرید NX رو داشتیم کاملا این ماشین رو با رقیباش مقایسه کردم که نتیجه این مقایسه50 روزه رو تو 5 خط میگم
نکته اول کیفیت رنگ فوق العاده بالای ماشین های لکسوس هستش - این مدلی هم که تو نمایشگاه گذاشته بودن مشکی آتشفشانی بود تریم داخلی هم مشکی بود
وزن ماشین در حدود 1600kg هستش در مقابل وزن 2 تنی x3مدل2015 که البته باید این رو هم بگم که x3 یه خورده از NXبزرگتره
ولی وزن کم لکسوس قطعا تو شتاب گیری و مصرف سوخت برتری داره به بی ام و - چون موتور و گیربکس این ماشین ها عملکردشون یکسان هستن هر دو تقریبا240 اسب هستن با توربو های 2قلو
در مورد دوام و طول عمر که به نظر من و با توجه به تجربیات دوستان لکسوس یه سر و گردن از bmw بالاتره و همچنین در مورد هزینه نگهداری کمتر که لکسوس تو این زمینه تو دنیا زبان زد هستش
در مورد اپشن هم تقریبا این دو ماشین با هم برابر هستن تنها برتری که من متوجه شدم سیستم اتو پارک bmw هستش که زیاد هم کاربردی نیست - چون فقط بلده پارک دوبل بزنه - نباید انتظار پارک کردن s500 تو یه پارکینگ شلوغ و باریک رو داشته باشید
بقیه آپشن ها تقریبا یکسان هستن گرمکن - سرد کن صندلی ها - گرمکن فرمون - رادار ها جانبی و خط سفید - دوربین 360 -چرم طبیعی - درب صندوق برقی - فرمون برقی با تنظیم تلسکوپی برقی - موس تاچ ( مشابه موس فابریک لپ تاب که فک کنم فقط لکسوس داره - ترمز دستی برقی - چراغ جلو لیزری لکسوس که چیزی به عنوان لامپ تو کاسه چراغ وجود نداره - البته لامپ های جلو بی ام و بد نیستن ولی در برابر لکسوس حرفی برای گفتن ندارن تکنولوژی خیلی جدید تری داره لکسوس که اگه بخوام در موردش صحبت کنم بیشتر از یک ساعت طول میکشه............ و ده ها آپشن دیگر.............
اما در مقابل لکسوس تو مدل platiniom که فول ترین مدل هستش و مجوز پلاک شدن به گفته مدیر فروش ایر تویا از 50 روز دیگه آزاد میشه من کمتر از 350 پیدا نکردم
سلام حسام جان خیلی ممنون از مطلبی که گذاشتی ولی بنده در مقایسه این دو ماشین ایکس 3 رو برتر دونستم و منتظر رونمایی از NX لکسوس نموندم
اول از همه در مورد عملکرد موتور و گیربکس این ماشین فرمودین که قدرت هر دو تقریبا برابره ولی لکسوس به خاطر وزن کمتر برتره ولی باید بگم این قضیه اشتباهه چون اولا وزن لکسوس حتی با داشتن ابعاد کوچکتر نسبت به ایکس 3 120 کیلوگرم بیشتره و وزنش 1860 کیلوگرمه ولی وزن ایکس 3 دقیقا 1740 کیلوگرمه. ثاتیا شرکت لکسوس شتاب ۰ تا ۱۰۰ رو برای ماشینش ۷.۱ ثانیه اعلام کرده ولی بی ام و ۰ تا ۱۰۰ را فقط ۶.۳ ثانیه اعلام کرده و دلیلشم داشتن دو دنده بیشتره چون بی ام و گیربکس 8 دنده داره ولی لکسوس از یه گیربکس 6 دنده بهره میگیره. در مورد راحتی اتاق که یکی از مهم ترین فاکتور های ماشین های SUV محسوب میشه باید بگم اتاق ایکس 3 پایداری و راحتی بیشتری رو مخصوصا توی جاده های ناهموار نسبت به NX داره . یه نکته دیگه در مورد کار با کامپیوتر و سیستم صوتی بی ام و بگم که خیلی هوشمندتر و با کیفیت تر و قابل دسترس تر از سیستم های لکسوس و NX هستن ولی خب در آخر بگم لکسوس نیاز به نگهداری کمتری داره و اگه شما بخواید با 350 تومن ایکس 3 سوار شید میتونید ولی خیلی از آپشن های لوکس بی ام و رو از دست میدید. دلیل 100 میلیون بیشتر هزینه کردن برای ماشین هم کاملا سلیقگیه و در کل این دو ماشین مثل هم دیگه ان و فرق اساسی خاصی ندارن میشه گفت اگه میخواید آپشن های بیشتر با قیمت کمتر داشته باشین لکسوس مناسبه ولی اگه دنبال سواری راحت تر هستین ایکس 3 گزینه مناسب تریه.
زندگی شاید آن لبخندی ست که دریغش کردیم...
poriya_as
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست پنج‌شنبه 8 بهمن 1394, 4:13 pm

سلام ببخشيد ميخواستم ي ايكس ١ بخرم ميخواستم بدونم چطور از لحاظ استحكلاك و اينچيزا . بعدش شنيدم بيمه پرشيا خودرو خدمات نميده اصلا أيا درسته؟؟
hooshmand1
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: کولیوس و جولیتا
محل اقامت: تهران

پست جمعه 9 بهمن 1394, 1:19 pm

حسام دهه هفتادی نوشته شده:............................................................................................BMW X3 VS LEXUS NX....................................................................
.
.
.
اون موقع که اختلاف 100 ملیونی بوده میشد بهش فکر کرد ولی الان که اختلاف قیمت کم شده قطعا انتخاب اول x3 یاx4 هست
Amirrezaajalli

پست چهارشنبه 5 خرداد 1395, 4:00 am

سلام خدمت دوستان عزيز...
قصد خريد x3 سري 28i و مدل ٢٠١٥ يا ٢٠١٤ رو دارم
ولي طي چند روز اخير چند نفر شديدا تاكيد كردن كه استهلاك فوق العاده بالا و هزينه هاي سرويس و نگهداري خيلي وحشتناكي داره. واسه همين شديدا مردد شدم
اگه واقعا هزينه هاش بالاس و استهلاك و خرابيش زياده بايد قيدشو بزنم
لطفا راهنمايي كنيد در اين خصوص...
برم سراغ rx350؟
نمایه کاربر
zodiac_killer
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: BMW X3 28i، پیکانتو
محل اقامت: تهران

پست پنج‌شنبه 13 خرداد 1395, 8:55 pm

موتور های N20 (18i,20i,28i) مثل شش سیلندر های قدیمی که روی شاسی های E بودند نیستند که استهلاکشون بالا باشه و همچنین هزینه های نگهداریشون هم بالا نیست.
برای مثال عرض می کنم سرویس روعن RX350 حدود 500 تومن درمیاد در صورتی که X3 28i حدود 350
همچنین برخلاف تصور عموم برخی قطعاتش از برخی خودرو های کره ای و یا ژآپنی ارزان تره!
برای مثال جفت کمک های جنسیس 7 میلیون تومن هست در صورتی که جفت کمک های BMW X3 که تازه EDC هم داشته باشه 3 میلیون تا 4 میلیون در میاد
یا مثلا چراغ عقب BMW سری 3 با اپتیما تقریبا یه قیمت هست.
تنها نکتش اینه که شما تو هر باک باید همراه با بنزین سوپر 1 اکتان سوناکس هم بریزید که البته یک بار در میون هم مشکلی نداره

اما خب از یه طرف تو جامعه جوش طوریه که وقتی از بی ام و پیاده بشید از بستنی تو بقالی گرفته تا خونه و ملک هم گرون میشه براتون! که بعضی ها از این موضوع خوششون میاد بعضی ها نه!
در کل ماشین خوبیه و خیالتون راحت تا 150،000 کیلومتر در صورتی که بهش برسید و سرویس هاش سر موقع انجام بشه و بنزین سوپر و اکتان هم فراموشتون نشه، تو خرج نمی گذارتتون.
می تونید یه گارانتی دارش رو هم بخرید که خیالتون از همه جهات راحت و آسوده باشه
============================
الهم عجل لولیک الفرج
نمایه کاربر
امير سلطان
دنده 1
محل اقامت: زیر آسمان آبی

پست یک‌شنبه 13 تیر 1395, 9:59 am

الان ایکس3 های 2.5مدل 2007-2008 قیمتهای جذابی دارن. ماشین کارکرده هم قطعا بعد خرید نیاز به یک سری هزینه ها داره تا بشه ماشین خونگی و سوارش شد.
می خواستم یک برآورد کلی داشته باشم. بعد از خرید ماشین( که الان میشه با 80-90 میلیون یک تمیزش و خرید) چقدر باید هزینه کرد؟
یعنی تعویض روغن و همه فیلترها و لنت و ... روی هم چقدر هزینه داره؟
به نظرتون این 2007-2008 هایی که می گن 140000 یا 120000 تا کارکرده, راست می گن؟!
یعنی ماشین به این کم کارکردی گیر میاد؟
Viktor

پست شنبه 20 آذر 1395, 12:24 pm

امير سلطان نوشته شده:الان ایکس3 های 2.5مدل 2007-2008 قیمتهای جذابی دارن. ماشین کارکرده هم قطعا بعد خرید نیاز به یک سری هزینه ها داره تا بشه ماشین خونگی و سوارش شد.
می خواستم یک برآورد کلی داشته باشم. بعد از خرید ماشین( که الان میشه با 80-90 میلیون یک تمیزش و خرید) چقدر باید هزینه کرد؟
سلام دوست عزیز
شما ایکس تری با این حدود قیمت(و البته سالم ) پیدا کردین؟
من هم می خوام یه ایکس تری بگیرم
تجربه ای اگر باشه ممنون می شم انتقال بدید :-D
نمایه کاربر
Vahid Rashidi
دنده 1
نوع خودرو: Maxima . 206A . GOL

پست چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 6:14 am

سلام، دوستان یه راهنمایی فوری لطفاً
الان یک bmw x3 28 مدل 2013 دیدم
سفید داخل کرم،مانیتور کوچیک،صندوق عقب برقی، پرده دور و سقف پانوراما داشت
کارکرد 43 هزار بدون رنگ و خط و خش بود
اینو چند بخریم خوبه؟
نمایه کاربر
امير سلطان
دنده 1
محل اقامت: زیر آسمان آبی

پست جمعه 30 تیر 1396, 7:50 am

Viktor نوشته شده:
امير سلطان نوشته شده:الان ایکس3 های 2.5مدل 2007-2008 قیمتهای جذابی دارن. ماشین کارکرده هم قطعا بعد خرید نیاز به یک سری هزینه ها داره تا بشه ماشین خونگی و سوارش شد.
سلام دوست عزیز
شما ایکس تری با این حدود قیمت(و البته سالم ) پیدا کردین؟
من هم می خوام یه ایکس تری بگیرم
تجربه ای اگر باشه ممنون می شم انتقال بدید :-D
راستش بعد این همه مدت هنوز پیدا نکردم. بد جوری دو دلم. یعنی ماشین 10-12 سال پیش هنوز سر پا است؟ می رم می بینم به دلم نمیشینهو یک طورهایی ماشین افتاده. ولی داخل اکثرشون هنوز سالم

بازگشت به “X Series | ب ام و سری اکس”