قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

نصب و راه اندازی و تنظیم سیستمهای صوتی

Kasramehdiaraghi
شروع حركت
نوع خودرو: خودرومون کجا بود
محل اقامت: پارکینگ

پست شنبه 28 دی 1398, 3:03 am

AMIR N نوشته شده:
پنج‌شنبه 26 دی 1398, 7:25 am
بله خازن مصرف کنندس
بوبین 12 ولت هم داره
قیمتش حدود 120 130 تومنه
سرچ کن کمک استارت داخل گوگل میاره عکسشو
از مغازه هایی ک تخصصی لوازم برقی ماشین سنگین میفروشن
نمیری برادر من. :hb: بینهایت سپاسگزارم.
هنوز هم زیباترین چشمها متعلق به مادرم است 💚
نمایه کاربر
Mamad Viper
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Samand LX
محل اقامت: اصفهان.......تهران
اینستاگرام: mnmnmamad1999
Like شده: 5 بار

پست یک‌شنبه 6 بهمن 1398, 7:30 am

سلام
دوستان نظرتون در مورد کشیدن دوتا کابل مثبت به جای یدونه چیه؟
صرف نظر از سختی و هزینه و کمبود جا.
مثلا دوتا دو گیج امپر بیشتری رو جواب میده یا یدونه صفر گیج؟
mehdiorgan1
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست چهارشنبه 9 بهمن 1398, 7:07 pm

سلام خدمت اساتید
مشکلی که بنده دارم با فعال کردن اینترفیس جک جی ۵
الان مولتی مدیا نصب کردم دو تا سیم KEY داره ولی روی سوکت فابریک سیمهایی که از دسته سیم اومده رو پیدا نمیکنم.
لطفأ دوستانی که تجربه نصب روی جک جی ۵ دارن راهنمایی کنن و آیا جهت فعالسازی نیازی به اینترفیس جانبی داریم یا نه ؟
با تشکر ...
Kasramehdiaraghi
شروع حركت

پست جمعه 11 بهمن 1398, 12:05 pm

Mamad Viper نوشته شده:
یک‌شنبه 6 بهمن 1398, 7:30 am
سلام
سلام .بنظر من،از صفر گیج مرغوب بجا دوتا دو دو گیج استفاده کنی،خیلی بهتره.مگه چقد آمپر میکشی که یه صفر گیج بخواد جوابتو نده؟من اگه قرار بود دو تا کابل از سر باطری تا صندوق بکشم،بجا ااینکه دوتاشم به برق مثبت اختصاص بدم ،تقسیم میکردم .ینی یکیشو برا مثبت و دیگری رو با کمی دقت به قطب منفی اختصاص میدادم.در عمل و بطور کلی اینکار برای بهبود جریان کشی کامل خیلی مثمرثمرتر واقع خواهد شد.باز نظر دوستان و اساتیداهل فن رو بپرسی تصمیم بهتری خواهی گرفت.
نمایه کاربر
Mamad Viper

پست یک‌شنبه 13 بهمن 1398, 11:38 am

Kasramehdiaraghi نوشته شده:
جمعه 11 بهمن 1398, 12:05 pm
Mamad Viper نوشته شده:
یک‌شنبه 6 بهمن 1398, 7:30 am
سلام
سلام .بنظر من،از صفر گیج مرغوب بجا دوتا دو دو گیج استفاده کنی،خیلی بهتره.مگه چقد آمپر میکشی که یه صفر گیج بخواد جوابتو نده؟من اگه قرار بود دو تا کابل از سر باطری تا صندوق بکشم،بجا ااینکه دوتاشم به برق مثبت اختصاص بدم ،تقسیم میکردم .ینی یکیشو برا مثبت و دیگری رو با کمی دقت به قطب منفی اختصاص میدادم.در عمل و بطور کلی اینکار برای بهبود جریان کشی کامل خیلی مثمرثمرتر واقع خواهد شد.باز نظر دوستان و اساتیداهل فن رو بپرسی تصمیم بهتری خواهی گرفت.
اخه الان دو گیج دارم و جمعا ۹۰۰ rms
میخام یدونه دیگه ساب اضاف کنم که میشه ۱۵۰۰ rms
یه دو گیج اضافه کنم هزینم خیلی کمتر میشه تا صفر مرغوب بگیرم.بعدم این کابل بدونه استفاده میمونه
کابل هم الان از الومینیوم روکش مس هست.
Kasramehdiaraghi
شروع حركت

پست پنج‌شنبه 24 بهمن 1398, 4:03 am

شک نکن ،صرفه نظر از هزینه برای خرید کابل مرغوب برای تامین برق سیستم،یجاهایی خودشو نشون میده.یه فیلمی دیدم،که نصاب های دوره دیده شرکت فولوکس که ماشینهای این شرکتو بعد از خرید توسط مشتریا به سیستم مجهز میکردن،کابل برقو بعد از مدتی استفاده به دلیل بالا رفتن مقاومت کابل با نمونه تازه اش تعویض میکردن.اونم اون کابلی که اونا استفاده میکنن با خلوص مس تقریبا ۱۰۰ درصد.شک نکن اگه کابل تو هم تو این مدت ۹۰۰ آر ام اسو برات درایو کرده تعویض اون با نوع صفر گیج برای درایو ۱۵۰۰ آر ام اس،ب هیچ عنوان نامعقول و غیر اقتصادی نیست.بلکه خیلی ام اقتصادی و همه جوره به نفعت هست.
حسین ۱۹۹۸
نوع خودرو: پراید

پست دوشنبه 18 فروردین 1399, 11:20 am

Kasramehdiaraghi نوشته شده:
پنج‌شنبه 24 بهمن 1398, 4:03 am
شک نکن ،صرفه نظر از هزینه برای خرید کابل مرغوب برای تامین برق سیستم،یجاهایی خودشو نشون میده.یه فیلمی دیدم،که نصاب های دوره دیده شرکت فولوکس که ماشینهای این شرکتو بعد از خرید توسط مشتریا به سیستم مجهز میکردن،کابل برقو بعد از مدتی استفاده به دلیل بالا رفتن مقاومت کابل با نمونه تازه اش تعویض میکردن.اونم اون کابلی که اونا استفاده میکنن با خلوص مس تقریبا ۱۰۰ درصد.شک نکن اگه کابل تو هم تو این مدت ۹۰۰ آر ام اسو برات درایو کرده تعویض اون با نوع صفر گیج برای درایو ۱۵۰۰ آر ام اس،ب هیچ عنوان نامعقول و غیر اقتصادی نیست.بلکه خیلی ام اقتصادی و همه جوره به نفعت هست.
الان من میتونم ۲تا کابل ۸گیچ رو به ۴ گیچ ببندم :who:
Sohrab.mansoury
نوع خودرو: پژو ۲۰۶ sd

پست پنج‌شنبه 1 خرداد 1399, 7:31 am

سلام دوستان وقت بخیر.نمیدونم هنوز کسی فعال هست اینجا یا نه.
اما ۲ تا مشکل دارم که احتیاج به راهنمایی دوستان دارم.
وقتی بیس روی صدای خیلی زیاد میزنه ،چراغ تنظیمات کولر و چراغ سقفی کمی کم رنگ و پر رنگ میشه. چیکارش کنم؟ برای نصب امپ حتما تخته امپ باید باشه؟ متاسفانه برای من روی صندلی عقب نصبه.
کارایی که برای رفع مشکل تا الان انجام دادم، تعویض کابل برق گیج ۶ با گیج ۲ مارک خوب.تمام سر سیم ها بست مسی و وارنیش و تمیز کاری شده.تعویض باتری از ۶۶ به ۷۴ امپر.فقط الان کابل اتصال بدنه منفی امپ هنوز گیج ۶هستش،لازم عوض بشه به گیج ۲؟
پخش ۹۶۵۰bt, باند ۶۹۷۵ v2 ,ساب باکس لوله ای هرتز dts30.03, امپ ۴ کانال ۶۶۰۴ پایونیر.یه جفت کامپوننت هم توی درب های جلو که به امپ وصل نیست.
۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰.
متاسفانه بعد از خرید متوجه شدم که ار ام س چی هستش،چطوری باید لوازم انتخاب بشه و.... البته من صدا زیاد نمیکنم بیشتر متوسط گوش میدم برای کیفیت.
راستی فیوزی که برام گذاشتن ۱۲۰ امپر هستش ،به نظرم زیاده ،باید امپر پایینتر ببندم؟ مثلا ۸۰ خوبه؟ یا همون اوکی مشکلی نداره؟
ممنونم
نمایه کاربر
Mamad Viper

پست شنبه 3 خرداد 1399, 7:42 pm

Sohrab.mansoury نوشته شده:
پنج‌شنبه 1 خرداد 1399, 7:31 am
وقتی بیس روی صدای خیلی زیاد میزنه ،چراغ تنظیمات کولر و چراغ سقفی کمی کم رنگ و پر رنگ میشه. چیکارش کنم؟ برای نصب امپ حتما تخته امپ باید باشه؟ متاسفانه برای من روی صندلی عقب نصبه.
کارایی که برای رفع مشکل تا الان انجام دادم، تعویض کابل برق گیج ۶ با گیج ۲ مارک خوب.تمام سر سیم ها بست مسی و وارنیش و تمیز کاری شده.تعویض باتری از ۶۶ به ۷۴ امپر.فقط الان کابل اتصال بدنه منفی امپ هنوز گیج ۶هستش،لازم عوض بشه به گیج ۲؟
پخش ۹۶۵۰bt, باند ۶۹۷۵ v2 ,ساب باکس لوله ای هرتز dts30.03, امپ ۴ کانال ۶۶۰۴ پایونیر.یه جفت کامپوننت هم توی درب های جلو که به امپ وصل نیست.
۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰.
متاسفانه بعد از خرید متوجه شدم که ار ام س چی هستش،چطوری باید لوازم انتخاب بشه و.... البته من صدا زیاد نمیکنم بیشتر متوسط گوش میدم برای کیفیت.
راستی فیوزی که برام گذاشتن ۱۲۰ امپر هستش ،به نظرم زیاده ،باید امپر پایینتر ببندم؟ مثلا ۸۰ خوبه؟ یا همون اوکی مشکلی نداره؟
ممنونم
120 یکم زیاده‌ولی مشکلی هم نداره.
شما یه کار کن کامپوننتا قط کن ببین مشکل حل میشه یا نه.بعد دو حالت داری یا حل میشه یا نه.

اگه حل شد که سیم مثبت وصل شده به خود پخش رو باید تقویت کنی.
اگر هم نه که مشکل از کابل و اتصالات و باتری هست که شما میگی چک کردی.با کابل منفی شروع کن برای امتحانم از اون ۶ گیج قبلی اگر نگه داشته باشیش یدونه اضافه کن اگه حل شد با۲ گیج جایگزین کن.دقت هم بکن که زیرش رنگ نباشه.

ولی من احتمال میدم از همون مثبت اصلی پخش باشه.این مشکل مخصوصا تو پخش هایی که امپ داخلیشون قویتره بقیس پیش میاد.

تخته امپ هم باشه اصولیتره.نباشه هم مشکلی ایجاد نمیکنه.بهتره هم بدنه امپ به بدنه ماشین اتصال نداشته باشه تا نویز احتمالی نداشته باشی.
Sohrab.mansoury
نوع خودرو: پژو ۲۰۶ sd

پست یک‌شنبه 4 خرداد 1399, 9:16 am

Mamad Viper نوشته شده:
شنبه 3 خرداد 1399, 7:42 pm
Sohrab.mansoury نوشته شده:
پنج‌شنبه 1 خرداد 1399, 7:31 am
۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰.
ممنونم
120 یکم زیاده‌ولی مشکلی هم نداره.
شما یه کار کن کامپوننتا قط کن ببین مشکل حل میشه یا نه.بعد دو حالت داری یا حل میشه یا نه.

اگه حل شد که سیم مثبت وصل شده به خود پخش رو باید تقویت کنی.
اگر هم نه که مشکل از کابل و اتصالات و باتری هست که شما میگی چک کردی.با کابل منفی شروع کن برای امتحانم از اون ۶ گیج قبلی اگر نگه داشته باشیش یدونه اضافه کن اگه حل شد با۲ گیج جایگزین کن.دقت هم بکن که زیرش رنگ نباشه.

ولی من احتمال میدم از همون مثبت اصلی پخش باشه.این مشکل مخصوصا تو پخش هایی که امپ داخلیشون قویتره بقیس پیش میاد.

تخته امپ هم باشه اصولیتره.نباشه هم مشکلی ایجاد نمیکنه.بهتره هم بدنه امپ به بدنه ماشین اتصال نداشته باشه تا نویز احتمالی نداشته باشی.
سیم منفی امپ با گیج ۲ تعویض کردم.مجموع این ها یه مقدار شرایط بهتر کرد.اما الان که فکر کردم من قبلا هم که سیستم نداشتم و امپ ۲ کانال با ۶۹۷۵ و پخش ۳۷۵۰ داشتم وقتی شیشه هارو با هم میکشیدم بالا هم این اتفاق میوفتاد.دور موتور ام کمی افت میکرد.فکر کنم مشکلم اساسی تر از این حرفاس.پس به نظرتون فیوز دست نزنم؟ اگر بخوام برق پخش که فرمودید تقویت کنم راهش چیه دوست من؟
ممنونم وقت میزارید و راهنمایی میکنید

بازگشت به “نصب و رفع مشکلات”