قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

بررسی و رفع مشکلات فنی دوو سي‌يلو

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي Daewoo

مدیر انجمن: امين قطبي

مملی دوو
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: CieloOoOo
محل اقامت: tehran
Like شده: 6 بار

پست جمعه 2 اسفند 1398, 1:37 am

Reza034 نوشته شده:
پنج‌شنبه 1 اسفند 1398, 10:01 pm
سلام دوستان دوو سوار

☆[ مشکل اورژانسی _ مسافر هستیم در شهرستان کوچک ]☆
لطفا مطالعه و راهنمایی کنید ... 😔😭👇👇👇

من قبلا اسپرو داشتم چند روز هست سیلو مدل ۷۸خریدم
۱۴۰۰ کیلومتر باهاش اومدم بدون هیچ مشکلی اما از دیروز چراغ دینام روشن شد ک با گاز دادن خاموش میشد الان ثابت روشنه اما کم نور میشه وقتی دور موتور بالا میره
اما از صبح گیژ روغن جاش نبوده خیلی روغن پاشیده بود بردم شستم چند ساعت بعد عقربه دور موتور کلا تکون نمیخورد گاهی هم درست میشه بعد شروع ب ریپ زدن کرد و دور موتور از ۳۰۰۰ دور بالا نرفت بعد از ی مسافتی کلا خاموش شد .
الان گاهی اصلا استارت نمیزنه و وقتی هم میزنه روشن میشه ی مسافتی میره ( ک دور موتور از ۳۰۰۰ بالاتر نمیره ) و ی حالتی شبیه ب سه کار کردن ) بعد از روشن شدن حدود ۵۰۰ متر میره ریپ میزنه خاموش میشه
سوال : آیا ارتباطی بین پاشیدن روغن همزمان روشن شدن چراغ دینام و مشکل ریپ زدن ک توضیح دادم وجود داره ؟
آیا خرابی سنسور دور موتور میتونه دلیلش باشه ؟
آیا این سنسور میتونه این چند مشکل رو ک همزمان هم ب وجود اومد باعث بشه ؟

*((((( لطفا کسی اطلاعات داره راهنمایی کنه )))*

سلام. فکر نکنم ارتباطی بین چی روغن و چراغ دینام باشه.... شما موارد ذیل رو چک کن امیدوارم مشکل حل بشه:
1- بست های باطری رو از نظر سفت و تمیز بودن چک کن
2- از کانکشن های برق زیر کویل یک سیم نارنجی رنگ مربوط به دور موتوره. کلا اتصالات و سیم کشی زیر کویل رو بررسی کن ببین لقی یا قطع شدنی نداشته باشه.
3-تسمه دینام رو چک کن زیاد شل نباشه اگر بود توسط پیچ رگلاژ تنظیمش کن.
4- فیش برق سه سیمه سنسور مپ رو چک کن سیم هاش قطع نشده باشن.
موفق باشی.
.... بسرم آمد از آنچه می ترسیدم .....
محمد62
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست چهارشنبه 21 اسفند 1398, 6:50 pm

باسلام خدمدت دوستان عزیز
همین حالا نیازمندیاری سبزتان هستیم😁
بمشکل خوردم برای بازکردن پیچ سیبک! چون هرچی مهره رو میچرخونم،پیچ هم شروع به گردش میکنه واثلا جایی نداره بشه با یه آچاردیگه متوقفش کنم!!!!!
دوستان عزیز یه راهنمایی کنید چطور سیبک روتواین شرایط بازکنم چون واقعا باسختی پیچ کاسه چرخ رو بازکردم .
مهره سیبک رو هرچی می چرخونم پیچ سیبک هم بااون میچرخه!!!!
🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨
Mortza4360
نوع خودرو: دوو سیلو

پست چهارشنبه 28 اسفند 1398, 12:32 pm

سلام برق منفی سوزن نمیاد ممکنه از مگنت باشه
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز
محل اقامت: زمین پهناور خدا
Like شده: 128 بار

پست چهارشنبه 28 اسفند 1398, 5:21 pm

محمد62 نوشته شده:
چهارشنبه 21 اسفند 1398, 6:50 pm
باسلام خدمدت دوستان عزیز
بمشکل خوردم برای بازکردن پیچ سیبک! چون هرچی مهره رو میچرخونم،پیچ هم شروع به گردش میکنه واثلا جایی نداره بشه با یه آچاردیگه متوقفش کنم!!!!!
دوستان عزیز یه راهنمایی کنید چطور سیبک روتواین شرایط بازکنم چون واقعا باسختی پیچ کاسه چرخ رو بازکردم .
🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨
سلام
.
به نظر بنده بایستی با مته ۳ میلیمتری پایینش رو سوراخ کنین و یک میخ فولادی بزنین داخلش تا دیگه نچرخه .

اگر موفقیت آمیز بود بعدش اون سوراخ رو با یک قطره چسب دوقلو پرکنین
.
====================================================
حالا که حرفِ سیبک شد :
یکی از روشهای افزایش چند برابری عمر سیبک :
با آمپول ، روغن واسکازینِ تمیز تزریق کنین توی گردگیرش .
عمرش ۱۰ برابر میشه چون سایش و فرسایش متوقف میشه و لق نمیشه.
این روش برای انواع سیبکهای سربالا و سرپایین عملی و کارآمد هست
.
صرفه‌جویی های «میلیونی» در هزینه‌های خودرو
.
viewtopic.php?f=26&t=76184&start=440

================================================

* اطلاعات مربوط به روش های پیشگیری از ویروس کرونا از پست شما حذف شد و در تاپیک مربوطه بازنشر شد، در صورت تمایل لینک تاپیک مذکور را برای اطلاع سایر کاربران در امضای کاربری خود قرار دهید.
viewtopic.php?p=3901608#p3901608
Mohreza66

پست پنج‌شنبه 21 فروردین 1399, 1:06 pm

سلام بچه ها ی مشکلی برا دوو سیلو پیش اومده ببینید میتونید کمکم کنید
موقعگاز دادن تو دنده ی ماشین ی تکان میخوره انگار میکنه بعد وقتی گاز رو هم ول میکنم یدفه تکان میخوره جوری ک ادم میره تو شیشه جلو این برا چیه ؟ ولی اروم نمه نمه ک گاز میدم تکان نمیخوره ؟
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز
محل اقامت: زمین پهناور خدا
Like شده: 128 بار

پست پنج‌شنبه 21 فروردین 1399, 1:52 pm

Mohreza66 نوشته شده:
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399, 1:06 pm
موقع گاز دادن تو دنده یک ماشین یک تکان میخوره انگار میکنه بعد وقتی گاز رو هم ول میکنم یدفه تکان میخوره جوری که ادم میره تو شیشه جلو

این برا چیه ؟

ولی آروم نمه نمه که گاز میدم تکان نمیخوره ؟

سلام دوست عزیز

۱- بهتره در سایتها و برنامه های شبکه اجتماعی سعی کنیم کلمات رو کامل و صحیح بنویسیم .

پیامک نیست که برای صرفه جویی در هزینه ، «که» رو «ک» و به رو ب و یک رو ی بنویسیم :smile:

کیبورد گوگل خودش تصحیح کنند داره و در صحیح نوشتنِ فارسی خیلی مفید هست

از سایت گوگل پلی آخرین ورژن ‌‌‌‌‌‌‌Gboard رو بگیرین و لغتنامه ی اختصاصی و تصحیح اتوماتیک رو در اون فعال کنین . در سریع نوشتن و صحیح نوشتنِ جملات خیلی کاربردی هست

البته همیشه باید قبل از زدن دکمه ارسال ، مطلب رو بخونیم و غلط گیری کنیم .

إن شاء اللّٰه به زودی در تاپیک برنامه‌های کاربردی اندروید ، توضیحات مفصل می‌نویسم در موردش که خیلی به درد بخور و کاربردی هست

علت مشکل ماشینتون می‌تونه از اینها باشه :

کلاچ رگلاژ نیست و خیلی بالا میگیره . روش تنظیم و است کلاچ رو در تاپیک صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو نوشته ام
پنجه‌های دیسکِ کلاچ ضعیفه و نمیتونه صفحه کلاچ رو محکم بچسبونه به فلای ویل

صفحه کلاچ نازک و لاغر شده و باید تعویض بشه و یا صفحه کوبی بشه
اِستپر موتور stepper motor تنظیم نیست و با برداشتن پا از روی گاز ، موتور یک لحظه سکته میزنم و کوپ می‌کنه .
باید استپر ریست بشه که روشش رو بارها نوشته ام در مطالبم
سنسور دریچه گاز مشکل داره

فیشش رو بکشید و بدون اون رانندگی کنین

اگر سنسور سالم باشه ، بودنش موتور خوب کار نمیکنه و خوب کار نمی‌خوره و گاهی هم کوپ می‌کنه
==================================================
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

viewtopic.php?f=26&t=76184&start=440
.

معرفی نرم افزارهای کاربردی موبایلهای اندرویدی و اطلاعات بسیار مهم در مورد امنیت گوشی و کاهش مصرف باتری و کاهش حرارت گوشی و افزایش عمر باتری و گوشی
viewtopic.php?f=31&t=109008&p=3901676#p3901676
نمایه کاربر
norozi30
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو سیلو بژ
محل اقامت: تهران
Like شده: 1 بار

پست چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399, 7:47 am

Mohreza66 نوشته شده:
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399, 1:06 pm
موقعگاز دادن تو دنده ی ماشین ی تکان میخوره انگار میکنه بعد وقتی گاز رو هم ول میکنم یدفه تکان میخوره جوری ک ادم میره تو شیشه جلو این برا چیه ؟ ولی اروم نمه نمه ک گاز میدم تکان نمیخوره ؟

دسته موتو رو چک کن پاره نباشه
Aliyadollahy3645

پست پنج‌شنبه 4 اردیبهشت 1399, 11:41 am

سلام به همه و با تشکر از کسانی که در این سایت کمک رسانی میکنن . من دوو سیلو مدل 81 دارم . چند وقت پیش متوجه کم کردن روغن هیدرولیکش شدم که زیاد هم هست . اما هرچی شیلنگ و بست هارو چک کردم چیزی پیدا نکردم . تا اینکه با برداشتن کفپوش سمت راننده متوجه چربی موکت کف ماشین شدم . با پیگیری متوجه شدم که بالای پدالها یک کاسه نمد وجود داره که نشتی از اون قسمته . میشه اگر کسی تجربه تعویض این کاسه نمد رو داره با ارسال عکس برای تعویضش منو راهنمایی کنه ؟ خیلی ممنونم .

-- ادغام شد --

محمد62 نوشته شده:
چهارشنبه 21 اسفند 1398, 6:50 pm
باسلام خدمدت دوستان عزیز
🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨
سلام . با تجربه این چنینی که داشتم فکر میکنم باید آفتامات دینامتون تعویض بشه که دور موتور هم به همین خاطر مشکل پیدا کرده . من همین مشکل رو پیدا کردم با تعویض آفتامات دینام درست شد .

-- ادغام شد --

ashkanafshar نوشته شده:
سه‌شنبه 29 خرداد 1397, 8:41 am
سلام دوستان ماشین من دوو سیلو ۷۸ وقتی بنزین به وسط میرسه ماشین ریپ میزنه و گاز نمیخوره سر پیچ هم این مشکل تشدید میشه به نظر شما مشکل از کجاست

سلام . فکر کنم از پمپ بنزین . تعویضش کن درست میشه . امیدوارم مشکلت حل بشه

قوانین انجمن را مطالعه فرمایید:
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=60042

- از ارسال پست های متوالی در بازه زمانی کمتر از سی دقیقه بپرهیزید، چنانچه نیاز به افزودن مطلبی به پست قبلی خود میبینید از ارسال پست مجدد پرهیز کرده و از گزینه ویرایش پست استفاده کنید (ویرایش پست از زمان ارسال آن به مدت سی دقیقه برای تمامی کاربران این انجمن فعال و امکان پذیر است)، در صورت عدم آشنایی با چگونگی ویرایش پست های خود میتوانید از تاپیک آموزش ویرایش پست های ارسالی استفاده نمایید.
Mohreza66

پست جمعه 19 اردیبهشت 1399, 2:36 pm

سلام.رفقا ی مشکل اساسی برخوردم اگه میشه راهنماییم کنید
ماشینم سیلو مدل ۸۱ وقتی روشن میکنم ده دیقه ک میرم باهاش آمپر میاد نزدیکای وسط مثلا امروز ک ی ربع باهاش رفتم آمپر تا نزدیکای وسط اومد بعد حرارات اومد تو اتاق بعد ک کاپوت و بلند کردم آب تو قمقمه داشت قل قل میکرد و ی صدای سوتی هم از درب قمقمه میومد بعد ک خنک شد درب و باز کردم مقداری آب هم کم کرده بود این مشکل چیه خواهش میکنم دوو سواران حرفه ای و با سابقه کمکم کنن باید چکار کنم قبلا ی مکانیک بهم گفته بود ک این دووها آمپر زود میاد تا وسط اگه نیاد مشکل داره نمیدونم من تازه دوو گرفتم رفقا کمکم کنید ممنونم
مرتضی جنات

پست شنبه 3 خرداد 1399, 11:38 pm

Moha154154 نوشته شده:
دوشنبه 28 بهمن 1398, 11:58 am
با سلام و عرض ادب کسی میدونه سپر جلو دوو سیلو و شمشیری هاش با خاک اندازی ش چگونه به جلو ماشین بسته میشه آیا باید شمشیری های پلاستیکی رو با پیچ به سپر پیچ کنیم ؟🤔☹بعد اون اهن زیر سپر رو باز کرد و به شمشیری ها پرچ بشه ؟

سلام
اون شمشیریا روی دیاق پیچ میشن، میتونی پرچشم بکنی.
بعد پوسته سپر از جلو زیر چراغها با پیچ به شمشیری بسته میشه فقط یادت باشه اول خاکاندازیها با خار به پوسته سپر وصل میشه، بعد هدایتش میکنی توی یه شکاف یا دیاق کنار و پیچش‌رو میبندی و در اخر میری سراغ اتصال پوسته با شمشیریها.
ترتیبش مهمه وگرنه وقتتو میگیره.

بازگشت به “كلوپ دوو DAEWOO”