قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مشکلات مربوط به " جلوبندی ، تعلیق ، دسته موتور ها ، اکسل " انواع سمند و سورن

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: suzuki2400

نمایه کاربر
rozbeh
يار قديمي
نوع خودرو: 6 0 2
محل اقامت: تهران

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 2:59 pm

همونطور كه ميدونيد خيلي از قطعات 405 به سمند هم ميخوره يكي از اون قطه ها كمك هست
اما ميدونيد كه سمند ماشين خيلي سنگين تري نسبت به 405 براي همين كمكي كه انتخاب مي كنيد بايد داراي كيفيت بالاتري نسبت به 405 باشه
اولا در هنگام خريد حتما دقت كنيد كمك روغن نزده باشه
دوم اينكه خلاصي كمك بيش از حد نباشه
سوم چون بعضي از فروشنده ها وجدان ندارن و بعضا كمك هاي بسته شده رو ماشين رو كه جواب نداده مجددا وراد چرخه فروش مي كنن حنما دقت كنيد نعلبكي بالاي كمك سالم باشه و ضرب خوردگي و جاي پيچ نداشته باشه
چهارم يه روش خوب براي تست كمك اينه كه ميله سر كمك رو بگير و بكشيد بايد به سختي بيرون بياد بعد از بيرون اومدن كمك رو سر وته كنيد و به سمت داخل فشار بديد اگر هنگام پايين رفتن صداي تق تق داد بدونيد كمك بعد از نصب به سرعت مشكل دار ميشه در اين مرحله هم
بايد به سختي داخل بره
و اينكه ميله سر بعد از بيرون اومدن نبايد خودبخود جمع بشه و حتما بايد با فشار بسته بشه
زندگی همین روزهایی است که منتظر گذشتن آن هستیم ....
نمایه کاربر
Mohammad
يار قديمي
نوع خودرو: C107,C350,XV50
Like شده: 4 بار

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 3:02 pm

ممنون روزبه جان .من همي نروزا ميخواستم اين سوال رو. بپرسم
اگه ميشه 2-3 تا مارك و مدل خوب هم كه ازش مطمئني بگو :-) :grin:
«هزار دوست كم است و یك دشمن زیاد»
نمایه کاربر
rozbeh
يار قديمي

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 3:11 pm

خوب محمد جان الان تو بازار كمك طرح اورجينال هست دقت كن طرح نه خود اورجينال كه حدود 30 نومني با ساير ماركها اختلاف قيمت داره
مارك ديگه اي كه ايساكو هم توزيع مي كنه معلوم هم نيست كجاييه ركورد كه تقلبيش رو هم زدن ولي خوب چون به اصطلاح شركتي مشترياي خاص خودش رو داره
از ماركهاي ديگه يكي ALKO كه روي 405 خوب جواب ميده ولي اينطور كه ميگن زير سمند دوام نمياره و زود جمع ميكنه
البته Sach هم هست كه كيفيت نسبتا خوبي داره ولي برگشتيش هم نسبتا زياده
مارك MONROE هم يكي از نامهاي شناخته شده واسه كمك هست كه كمكهاي واقعا خوبي ميزنه ولي متاسفانه الان تو بازار نيست يعني تا حالا 405 ش تو ايران نبوده ولي ظاهرا قرار براي 405 هم توليد كنه من يه نمونش رو ديدم واقعا كمك مرغوبيه
اينم بگم كه اصليت كمك مونرو آمريكايي و تقريبا تمام ماشينهايي كه تو آمريكا توليد ميشن مونرو براشون كمك ميزنه تو ايران هم براي پيكان كمك مونرو هست كه از برند مونرو تو بلژيك وارد ميشه اونم خيلي كيفيتش بالاست و واقعا از سر پيكان هم زياده :-(
نمایه کاربر
Mohammad
يار قديمي
نوع خودرو: C107,C350,XV50
Like شده: 4 بار

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 3:18 pm

ممنون
بيلشتاين واسه سمند چيزي نداره. چون ما چند ساله رو همه ماشينامون بيلشتاين ميزاريم خيلي هم راضي هستيم. البته اونم الان اكثرا چيني شده
«هزار دوست كم است و یك دشمن زیاد»
نمایه کاربر
هومن خاكسار
مدیر پیشین
محل اقامت: Tehran

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 5:19 pm

مرسي روزبه جان
در مورد ماركهاي خوب كمك گازي و فنر اسپرت هم توضيح بده لطفا
نمایه کاربر
حميد
مدیر پیشین
نوع خودرو: Azera-Santa Fe DM

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 5:33 pm

كمك گازي چطوره؟ خيليا ميگن كمك گازي بهتر جواب ميده چون نرمتره؟
نمایه کاربر
rozbeh
يار قديمي

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 6:06 pm

والا چيزي كه ازش چيزي نميدونم اظهار نظر نمي كنم درمورد كمكهاي گازي اطلاع زيادي ندارم اما اون چيزي كه هست اينه كه علما ميگن براي استفاده در حد شهري و با وضعيت خيابون هاي ما كمك روغني مناسب تره كمك روغني ممكنه تاحدي پستي بلندي جاده رو به اتاق منتقل كنه اما به جلوبندي فشار كمتري مياره كمك گازي خوب تقريبا سه برابر روغني قيمت داره من خودم مارك چنداني نمي شناسم اما Appexi هست كه ست كامل جلوبندي و فنر و كمك و اصل گير آوردنش مشكل
نمایه کاربر
pentagram
يار همراه
نوع خودرو: yasi ef7

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 6:51 pm

تاپيك خوبيه مرسي.
در مورد فنرهاي گازي هم من ستهاي apexi رو ديدم خيلي خوب بوده البته خودم استفاده نكردم و يكي از آشنايان ميگفت و قيمت هم دقيق نميدونم فقط اضافه كنم كه اين ست كامل جلوبندي و كمك رو از دبي وارد كرده بود.
و ماشين هم زياد كار ميكنه(405)و رينگو لاستيك 17 زيرشه.در كل اگه كسي بتونه تهيه كنه و استفاده كنه خيلي عاليه نخسوزن براي شهرها و وسيله هايي كه از رينگهاي بزرگ استفاده ميكنن.
نمایه کاربر
niceevil
پيشکسوت
نوع خودرو: CAMRY
Like شده: 2 بار

پست یک‌شنبه 4 اردیبهشت 1384, 7:41 pm

زياد به مارک و جعبه آبی ايساکو توجه نکنين
تو همدان يه شرکت هست مال يکی از دوستامونه يه قطعه ميزنه (دقيق نفهميدم مال کجاست)
دونه اي 2000 تومان ميفرشن به ايساکو (قرار داد دارن که توليد انحصاری باشه)
ايساکو همون رو به اسم فرانسوی ميفروشه 20،000 تومان
اين رفيق ما ميگفت ما هرچی خواستيم ثابت کنيم اين رو ما ميزنيم و اينا الکی مارک ميزنن روش هيچکی باور نکرد
Littleboy
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست جمعه 30 اردیبهشت 1384, 8:48 am

با سلام خدمت اساتيد محترم.
كمكهاي ماشين من خيلي خشكه و خيلي هم لق لق ميكنه لپ كلام ديوونم كرده مي‌خواستم ببينم كسي از دوستان اين مشكل رو داشته و براي رفع اون چيكار كرده. :cry:

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”