گاز ال پی جی(liquified petrolium gas)

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
Sepanta313
نوع خودرو: سمند معمولی
اینستاگرام: @Sepanta313
تماس:

Re: گاز ال پی جی(liquified petrolium gas)

پست توسط Sepanta313 » 02 دسامبر 2019, 23:19

GM.1 نوشته شده:
02 دسامبر 2019, 19:17
Sepanta313 نوشته شده:
02 دسامبر 2019, 15:56
سلام
دوستان من سمند معمولی با سوخت ال پی جی با مخزن ۱۰۵ لیتری دارم میخواستم ببینم تو جاده و تو شهر باید چند کیلومتر کار کنه سوال دومم اینه که شمع سوزنی ایریدیوم واسه ماشینم چی پیشنهاد می کنید ( ماشینم زیاد عطسه میزنه میخام شمع عوض کنم)
سلام
بسته به سلامت موتور هر کپسول ۱۱کیلویی تقریبا ۱۶۰ تا ۱۸۰ کیلومتر میتونه راه ببره xu7رو
شمع سوزنی بدرد دوگانه نمیخوره بهترین شمع دو پر اصل بوش آبی ساخت آلمان هست
اگه ممکنه شماره سریال این شمع رو بگید که اشتباه نگیرم
ماشینم خیلی عطسه میزنه طوری که دوبار در سوپاپم ترکیده
GM.1
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000

پست توسط GM.1 » 02 دسامبر 2019, 23:25

Sepanta313 نوشته شده:
02 دسامبر 2019, 23:19
GM.1 نوشته شده:
02 دسامبر 2019, 19:17
Sepanta313 نوشته شده:
02 دسامبر 2019, 15:56
سلام
دوستان من سمند معمولی با سوخت ال پی جی با مخزن ۱۰۵ لیتری دارم میخواستم ببینم تو جاده و تو شهر باید چند کیلومتر کار کنه سوال دومم اینه که شمع سوزنی ایریدیوم واسه ماشینم چی پیشنهاد می کنید ( ماشینم زیاد عطسه میزنه میخام شمع عوض کنم)
سلام
بسته به سلامت موتور هر کپسول ۱۱کیلویی تقریبا ۱۶۰ تا ۱۸۰ کیلومتر میتونه راه ببره xu7رو
شمع سوزنی بدرد دوگانه نمیخوره بهترین شمع دو پر اصل بوش آبی ساخت آلمان هست
اگه ممکنه شماره سریال این شمع رو بگید که اشتباه نگیرم
ماشینم خیلی عطسه میزنه طوری که دوبار در سوپاپم ترکیده
سلام
دیاگ بزن زمانبندی جرقه ها بهم خورده
FLR8LDCU +9
زندگی زیباست
android
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط android » 02 دسامبر 2019, 23:47

میلی تیوی امروز داشت میگفت نبود و گرونی کپسول تقصیر ماشینای الپیجیه
بزودی میزنن چند برابرش میکنن
mehdi.shb
نوع خودرو: 405

پست توسط mehdi.shb » 05 دسامبر 2019, 05:18

سلام..وقت بخیر
تازه این سایتو پیدا کردم و عضو جدید مجموعه شما هستم..
از اونجایی که ادم به شدت کنجکاویم کل صفحات این تالار رو برای تنظیم کردن ریگلاتور خوندم
چیزی که بدستم اومد این بود
برای تنظیم ریگلاتور ۳تا پیچ وجود داره که یکی برنجی و دوتا پلاستیکی که یکی جلوی ریگلاتور و دیگری رو شلنگ ورودی گاز به منیفولد هستش.. اولی برای تنظیم دور کند موتور و دومی برای تنظیم دور تند موتور هستش..
پیچ برنجی هم باید کاملا بسته باشه و فقط تو مواردی که حجم موتور بالای ۴۰۰۰ سی سی هستش برای کمک به سوخت رسانی استفاده میشه.. برای تنظیم موتور ماشینم که ۴۰۵ هستش باید با دور اروم پیچ جلوی ریگلاتور رو تا جایی که دور موتور استاندار هستش باز کنم تا دور موتور به حد نرمالش در حالت ثابت برسه.. همچنین برای تنظیم دور موتور بالا پیچ پلاستیکی ابی رنگی که وجود داره رو در حالت دور موتور بالای ۳۵۰۰ تا جایی جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخونم موتور به لرزه بیافته و بعد یکدور کامل باز کنم و به اندازه یکچهارم دوباره ببندمش.. در اینصورت فشار گاز ورودی به موتور توسط میکسر تنظیم میشه..
البته همه اینها باید در شرایطی باشه که موتور کاملا گرم هستش تنظیم بشه... اینجور متوجه شدم که پیچ پلاستیکی ابی رنگ اگه به سمت عقربه های بچرخونیم گاز ورودی به موتور کاهش پیدا میکنه و باعث کاهش مصرف سوخت میشه.. و خلاف عقربه ها هم عکس قضیه هستش...
چون ماشین خودم که الان ۵ماهه گاز ال پی جی نصب کردمو باهاش درگیرم مصرف بالای گاز داره و نتونستم برطرفش کنم .. به شکلی که با یه کپسول ۸۰کیلویی نهایت ۴۰۰کیلومتر رو طی میکنم و قاعدتا باید بالای ۶۰۰ تا طی بشه.. شمع و وایرها رو تعویض کردم و باز هم ماشین خامسوزی داره به شکلی که از اگزوز بوی شدید گاز میاد.. . و فکر میکنم از تنظیم نبودن ریگلاتور هستش .. این برداشت من هستش.. لطفا عنایت بفرمایید درست گفتم برای رفع این مشکل؟
اینطور کامل نوشتم که اگه ایرادی باشه عنوان بشه..تا برای سایر دوستانم که این مشکلو دارن بتونن خودشون رفعش کنن
ممنون از توجهتون.
GM.1
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405...2000

پست توسط GM.1 » 05 دسامبر 2019, 09:30

سلام،
خوش آمدید
پیچ برجی برای وقتی کامل میبندم صبح رو گاز روشن نمیشه و باید یک دور باز کنم گاز ال پی جی خیلی خوبه ولی با شروع فصل سرما هم خیلی گرون شده و کمیاب
زندگی زیباست
.O O O.
شروع حركت

پست توسط .O O O. » 05 دسامبر 2019, 20:33

سلام خدمت دوستان و اساتید

چند تایی سوال داشتم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
بعد از تحقیقات زیاد بالاخره دل رو به دریا زدم و گاز lpg سکونشیال نصب کردم با کیت AEB ایتالیا، ماشین سمند xu7

ماشین تو کیلومتر 11 هزار روش نصب کردم و تا الان حدود 10 هزار تایی باهاش راه رفتم
مشکلی که دارم لرزش زیاد موتور خصوصا در حالت درجا کارکردن و کم آوردن در دور های آرام، دنده 2 دور موتور بیاد زیر 2 هزار ماشین کم میاره و کله کله میکنه، باید پدال رو بیشتر فشار بدی! سه بار برای تنظیم رفتم پیش نصاب که با بیشتر کردن مصرف یکم بهتر شده که الان با سرعت حدود 110 تا با مخزن 105 حدود 950 کیلومتر راه میره که به گفته نصاب برای این سیستم و این موتور یکم زیاده
بهم گفت کمپرس یکی از سیلندر های موتور کمه! بهش گفتم ماشین صفره! و همچنان بر نظرش تاکید داشت، خلاصه پیش مکانیک رفتم و کمپرس های سیلندر ها رو چک کرد و ایشون هم گفته ی منو تایید کرد که ماشین نو هست و مشکلی از بابت شمع و جرقه و فیلر و کمپرس نداره
از طرفی هم دیگه دارم خسته میشم از بس رفتم سراغ نصاب
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم، اگر جای معتبری تو تهران سراغ دارید آدرسش رو تو pv بفرستید، یا راهنمایی کنید مشکل چیه که واقعا روی اعصابه، ماشین مثل تراکتور ترتر میکنه!
دیگه دارم یواش یواش به این نتیجه میرسم برم کابل و برنامه این کیت رو پیدا کنم خودم با لبتاب مصرفش رو بالا پایین کنم تا بهتر بشه (دوستان اگر اطلاعی دارن که کابل رو کجا میتونم پیدا کنم ممنون میشم )

پیشاپیش از لطف دوستان ممنونم
نمایه کاربر
sasan hatami
يار همراه
نوع خودرو: 405 GLX TU5
محل اقامت: اسفراین

پست توسط sasan hatami » 05 دسامبر 2019, 21:16

.O O O. نوشته شده:
05 دسامبر 2019, 20:33

بعد از تحقیقات زیاد بالاخره دل رو به دریا زدم و گاز lpg سکونشیال نصب کردم با کیت AEB ایتالیا، ماشین سمند xu7

ماشین تو کیلومتر 11 هزار روش نصب کردم و تا الان حدود 10 هزار تایی باهاش راه رفتم
مشکلی که دارم لرزش زیاد موتور خصوصا در حالت درجا کارکردن و کم آوردن در دور های آرام، دنده 2 دور موتور بیاد زیر 2 هزار ماشین کم میاره و کله کله میکنه، باید پدال رو بیشتر فشار بدی! سه بار برای تنظیم رفتم پیش نصاب که با بیشتر کردن مصرف یکم بهتر شده که الان با سرعت حدود 110 تا با مخزن 105 حدود 950 کیلومتر راه میره که به گفته نصاب برای این سیستم و این موتور یکم زیاده
بهم گفت کمپرس یکی از سیلندر های موتور کمه! بهش گفتم ماشین صفره! و همچنان بر نظرش تاکید داشت، خلاصه پیش مکانیک رفتم و کمپرس های سیلندر ها رو چک کرد و ایشون هم گفته ی منو تایید کرد که ماشین نو هست و مشکلی از بابت شمع و جرقه و فیلر و کمپرس نداره
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم، اگر جای معتبری تو تهران سراغ دارید آدرسش رو تو pv بفرستید، یا راهنمایی کنید مشکل چیه که واقعا روی اعصابه، ماشین مثل تراکتور ترتر میکنه!
دیگه دارم یواش یواش به این نتیجه میرسم برم کابل و برنامه این کیت رو پیدا کنم خودم با لبتاب مصرفش رو بالا پایین کنم تا بهتر بشه (دوستان اگر اطلاعی دارن که کابل رو کجا میتونم پیدا کنم ممنون میشم )

درود بر شما
لطفا چندتا عکس از سیستم انژکتور و کامپیوتر و رگلاتورش برامون بزارید.
هزینه کیت چقدر شد؟
الان رو بنزین هم اذیت میکنه؟
チューニング
Peykan getrak
نوع خودرو: پیکان 83

پست توسط Peykan getrak » 05 دسامبر 2019, 21:21

سلام دوستان پیکان 83 دارم میخوام دوگانه ال پی جی کنم و راهنمایی میخوام.
همه کار هاشو میدونم.
فقط با منبع بزرگش مشکل دارم. وچند نفری که ال پی جی کردن پرسیدم و بعضی ها به جای منبع اصلی از کپسول پرسی یا بوتان استفاده میکنن که میگن دیگه احتیاج نیست گاز رو به منبع منتقل کنیم. وآیا این کار جواب میده؟ یعنی خطر ناک هست یا نه؟ وچون گاز مایع یا همون ال پی جی تمیز نیست احتیاج هست هر چند وقت یکبار لیگلاتور یا سوپاپ ها تمیز و بازدید بشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
.O O O.
شروع حركت

پست توسط .O O O. » 05 دسامبر 2019, 21:27

sasan hatami نوشته شده:
05 دسامبر 2019, 21:16
.O O O. نوشته شده:
05 دسامبر 2019, 20:33

درود بر شما
لطفا چندتا عکس از سیستم انژکتور و کامپیوتر و رگلاتورش برامون بزارید.
هزینه کیت چقدر شد؟
الان رو بنزین هم اذیت میکنه؟
درود بر شما
عکس هم چشم در اسرع وقت
هیچ مشکلی روی بنزین نیست، هیچ خطایی روی ecu بنزین نیست، عطسه و مشکلات سیستم های میکسری رو نداره به هیچ وجه
تغییر سوخت واقعا بی نقصه، خصوصا در دور موتور های بالا

فقط مشکل تراکتوری کار کردن رو دارم، که تو دور موتور های 3 و 4 هزار نامحسوسه، ولی تو دورهای پایین روی اعصابه، نمیدونم واقعا مشکل چیه
Shanliii
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط Shanliii » 06 دسامبر 2019, 15:36

سلام دوستان تازه ال پی جی نصب کردم ۶۰ لیتری رو پژو ۴۰۵
دوستان میشه توضیح بدن روی شیر مرکب دو تا پیچ هست
سمت چپ واسه هوا هستش
سمت راستی واسه چیه؟
باید باز باشه یا بسته؟
شیر مرکبم میم گاز هست
ارسال پست

بازگشت به “پژو 405، پرشیا و...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان