قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

پیکربندی الکترونیک و برق در رانا

تصویر

مدیران انجمن: دينگاليگا, whiteshark

نمایه کاربر
Peugeotsystem
شروع حركت
نوع خودرو: رانا دلفینی

پست جمعه 9 بهمن 1394, 3:34 pm

سلام دوستان ، وقت همگی بخیر
من جدیدا یه رانا EL مدل 92 که 62000 کارکرد داره خریدم .
یه چند تا مشکل دارم باهاش که میخوام از اساتید کمک بگیرم .
1 - خطای LAMPS FAULT بر ای چیه ؟ علی رغم اینکه لامپ های خودرو سالم هستن .
2 - پنل بخاری روشنایی نداره . باید چراغ داشته باشه یا کلا لامپ ندارن ؟ اگه لامپ دارن چه لامپی میخوره ؟
3 - اگه برای مه شکن از لامپ زنون استفاده کنم مشکل پیش میاد ؟
4 - اگه از چراغ دیگه ای به عنوان دی لایت استفاده کنم واسه سیستم برق مشکل داره ؟

خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید .
مرسی
نمایه کاربر
ali.hedavand
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: دورود
Like شده: 1 بار

پست جمعه 9 بهمن 1394, 6:43 pm

سلام ماشین جدیدتون مبارک.
1-به احتمال زیاد چراغ کوچیکی پلاکی چیزی led هست به اون خاطره و لی مشکلی پیش نمی یاد.
2-باید روشنایی داشته باشه. خیلی احتمالش کمه که لامپها سوخته باشن" اگه ماشین خودم بود میگفتم100درصد.
3-خودم تا حالا برای 2تا رانا بستم هیییییچ مشکلی برای مه شکن نداره. ولی برای نور بالا رله میخواد.
4-اگر دی لایت بزارید مشکلی نداره. ولی داخل سیم کشی دقت کنید.
موفق باشید
به یاد بچه های قدیمی تیونیگ تاک.
به یاد معرفت های قدیمی . . .
نمایه کاربر
Peugeotsystem
شروع حركت

پست جمعه 9 بهمن 1394, 6:54 pm

مرسی .
خیلی ممنون از راهنمایی شما .
کلا نباید LED به کار بره تو لامپ ها ؟
پس پنل بخاری ماشین من باید باز بشه و تعمیر بشه که روشن بشن ؟
کلا سیستم برقی رانا مشکل خاصی داره ؟ من از چند نفر شنیدم که مثل بقیه ماشین ها نیست و وقتی چیزی اضافه میکنی بهش ادا درمیاره .
واسه پاور ویندوز چطور ؟ مشکل پیش نمیاد ؟

بازم ممنون
نمایه کاربر
ali.hedavand

پست جمعه 9 بهمن 1394, 7:23 pm

سلام.
led چون مصرف کمتری نسبت به هالوژن داره باعث میشه ماشین فکر کنه که چراغ سوخته و ارور میده. اگه با این مسئله مشکلی نداری با خیال راحت استفاده کن. این ارور هیچ تداخلی توی کارکرد ماشین نداره.
پنل بخاری هم ازش چیز زیادی نمی دونم" چون مولتی پلکسه" ولی شاید یک فیوز سوخته یا فیشش جدا شده. راستی کولر و بخاری و کلا وسایل اون قسمت کارکردشون خوبه؟
اگر میتونی بازش کن هم لامپ هارو امتحان کن و فیش های پشتش رو. "نیاز به تعمیر اونجور که شما فکر میکنید نداره. خیلی سادست. با هزینه کم."بهتره ببری نمایندگی"
برق رانا هم مشکل خاصی نداره و پیشرفته هست. مثلا ماشینتون برای چراغ نور بالا یک واتی براش تعریف شده و بیشتر از اون وات رو روشن نمیکنه.
برای پاور ویندوز هم اگر نصاب کارش خوب باشه مشکلی نداره" بهتره ببرید آپکو"
برای پنل بخاری هم اگر خودت یکم فنی هستی یک روز جمعه برو تو کارش.
موفق باشی
نمایه کاربر
Peugeotsystem
شروع حركت

پست شنبه 10 بهمن 1394, 7:13 am

سلام
بله بخاری و کولر کار میکنن فقط دکمه های المنت شیشه عقب و AC یکم سخت کار میکنه . یعنی یا باید محکم فشار بدم یا باید چند تا ضربه کوچک بزنم بهش بعد روشن بشه .
پس اگه هر لامپی هر کجای ماشین بندازم و روشن بشه مشکلی نداره و ربطی به led و ... بودن نداره . و اگه روشن نشه مشکل هست و به این معنی که توان روشن کردنش رو نداره . درسته ؟

مرسی
ATASH61
نوع خودرو: رانا

پست شنبه 10 بهمن 1394, 10:21 am

دوستان من مشکل اعصاب خردکنی دارم.درخواست کمکتون رو دارم.رانای مدل 10/91 دارم.مشکل اینه که برخی اوقات مثلا وقتی شب ماشین رو خاموش میکنم صیح پا میشم ساعت و تاریخ دیجیتال ماشین ریست شده.بعضی وقتا تا مدتی همینجوره و با تنظیم مجدد گاهی درست میشه گاهی نه و در هر حال باز بعد مدتی ریست!درضمن کیلومتر شمار اصلی هیچوقت ریست نمیشه.مشکل دیگه اینه که این اتفاق گاهی واسه ضبطمم میفته یعنی بعد آخرین خاموش کردن با استارت مجدد از آهنگ قبلی نمیخونه و میره اول ولی تنظیمات ضبط نپریده.اینم گاهیه.شهرستانم و نمایندگی کمکی نکردخواهش میکنم جواب بدید
نمایه کاربر
ali.hedavand

پست شنبه 10 بهمن 1394, 11:59 am

Peugeotsystem نوشته شده:سلام
بله بخاری و کولر کار میکنن فقط دکمه های المنت شیشه عقب و AC یکم سخت کار میکنه . یعنی یا باید محکم فشار بدم یا باید چند تا ضربه کوچک بزنم بهش بعد روشن بشه .
پس اگه هر لامپی هر کجای ماشین بندازم و روشن بشه مشکلی نداره و ربطی به led و ... بودن نداره . و اگه روشن نشه مشکل هست و به این معنی که توان روشن کردنش رو نداره . درسته ؟

مرسی
شما اگر برای هروسیله ای از باطری یا دینام برق بگیری به میزان مصرف ربطی نداره و مثلا میتونی باهاش لامپ100وات روشن کنی.
ولی اگر بخوای از سیم کشی ماشین برای یک وسیله استفاده کنی نباید از وات فابریک بیشتر بشه.
مثلا ماشین شما به راحتی لامپ55وات چراغ جلو رو روشن میکنه. ولی اگر برای اون لامپ100وات بزاری روشنش نمیکنه. چون برای سیم کشی چراغ جلو تعریف شده که به اندازه55 وات برق وصل باشه. اگر بیشتر بشه سیستم برق اون قسمت رو قطع میکنه.
در کل اگر لامپ ال ای دی برای جای از ماشین بزاری بدون مشکل کار میکنه. چون مصرفش کمتر از فابریک هست و مشکلی نداره.
موفق باشید.
نمایه کاربر
Peugeotsystem
شروع حركت

پست یک‌شنبه 11 بهمن 1394, 7:58 am

ببخشید که زیاد سوال میپرسم ها ...
اگه مثلا لامپ های پلاک سوخته باشن و خطای LAMPS FAULT بده ، اگه براش LED بندازم خطا حل میشه یا (بدلیل مصرف کم) بازم فکر میکنه لامپ ها سوخته ؟
این سیستم لامپ پنل بخاری رو هم کنترل میکنه که خطا بده یا ربطی به اونجا نداره ؟
یکی هم اینکه نور چراغ های جلو رو چیکار کنم زیاد بشه ؟ نسبت به پژو و تندر که قبلا داشتم نورش کمه .

مرسی
سفید ۹۲
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: رانا
محل اقامت: قم

پست یک‌شنبه 11 بهمن 1394, 11:22 pm

uvioletstar نوشته شده:سلام دوستان.
من یه ماه پیش یه رانای lx۹۴ خریدم.رو این ماشین دزدگیر.پاور.باند.زنون و پشت آمپر یخی بود.شیشه بالابرهای عقب و سنسور دنده عقب کار نمیکرد.بردم نمایندگی دیاگ زد و براش تعریف کرد.ولی موقع ترخیص متوجه شدم که اهرم درب بازکن کاپوت رو شکوندن و گفتم که عوضش کردن.همون باعث شد دوباره سنسور و شیشه بالابرها از کار بیافتن.نمایندگی گفت باید دزدگیر باز کنی.بردم دزدگیرو باز کردم.همه شیشه بالابر ها.آینه های بغل.چراغ پشت آمپر.پلاک.راهنماها و چراغ خطر و کولر از کار افتادن!گفتم ببرم نمایندگی دیاگ بزنن حل میشه.چندتا نمایندگی که بردم یا حالیشون نشد یا گفتن BCMماشین باید عوض شه.در نهایت BCM عوض شده ولی هنوز شیشه بالابرها و راهنماها کار نمیکنن.ماشین یک هفته س نمایندگیه.میگه سیستم بستی از گارانتی خارجه.اگه بخای عیب یابی کنم باید دسته سیما رو بشکافم که حداقل ۳۰۰-۴۰۰اجرتشه.یا ببر تعمیرگاه مرکزی.چه کنم؟کمکم کنید.ممنون
اول بده بیرون سیستم باز کنن مث روز اول ببین عیب بر طرف میشه، برق رانا حساسه نباید تو نوسان بیفته ، اگه باز هم مشکل داشت اونوقت مرحله ب مرحله جلو برو.
مگه سیستم بستی به سیم های ماشین آسیبی رسیده که از گارانتی خارج شده؟؟
برو مرکزی ببین اونجا هم همین حرف میزنن.
نمایه کاربر
ali.hedavand

پست دوشنبه 12 بهمن 1394, 9:58 am

Peugeotsystem نوشته شده:ببخشید که زیاد سوال میپرسم ها ...
اگه مثلا لامپ های پلاک سوخته باشن و خطای LAMPS FAULT بده ، اگه براش LED بندازم خطا حل میشه یا (بدلیل مصرف کم) بازم فکر میکنه لامپ ها سوخته ؟
این سیستم لامپ پنل بخاری رو هم کنترل میکنه که خطا بده یا ربطی به اونجا نداره ؟
یکی هم اینکه نور چراغ های جلو رو چیکار کنم زیاد بشه ؟ نسبت به پژو و تندر که قبلا داشتم نورش کمه .

مرسی
سلام. اینجا همه هستیم تا بهم کمک کنیم. اگر شما الان مشکلی داری و من کمک تون کنم مطمئن باشید اگر من هم آینده مشکلی داشته باشم شما یا دیگران کمکم میکنید. اصل این فروم همینه :hb:
بله درسته. اگه ledبزارید لامپ روشن میشه ولی ارور میده.
لامپ پنل بخاری توی اون سیستم نیست.
نور چراغ جلو میتونی 50یا60تومن بدی لامپ اصلی فیلیپس یا اسرام بندازی. یا اگر نور عالی میخوایی زنون بندازی. که از60تومن هست تا300تومن. البته چیز های خوب قیمت130و180و215تومن هم هست. که فرقشون شدت نوره. و هر کدوم رو بندازی کاملا راضیت میکنه. رنگ زرد و سفید و آبی هم داره.

بازگشت به “رانا - Runna”